Skocz do zawartości

Kurs video 3ds Max


rx3000

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie jestem autorem, kupiłem do niego prawa majątkowe.

Całości nie zamieszczę, bo mam za wolny Internet.

 

Mam pytanie: kto z Was ma legalną wersję komercyjną 3ds Max'a?

 

Chcesz rozpowszechnić tutoriale do 3ds max. Jeśli tak to:

 

Kto jest autorem tych materiałów.

Czy osiadasz prawa do ich publikacji bez zgody i wiedzy autora (nie mówię o prawach majątkowych z tytułu zakupu tych tutoriali bo to inna bajka)

Czy materiał zawiera nagrania wykonane na legalnym sofcie (czy max widoczny a tych tutorialach jest legalny)

Czy materiał jest w formacie plików ogólnie dostępnych (avi, mov etc)

Czy masz na tyle dużo wolnego czasu aby wrzucić to na vimeo.com

 

Co do pytania o legalność maxa... mam legalnego maxa w firmie w której pracuję, jeśli o to ci chodzi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem prawa majątkowe do tego kursu (zapłaciłem przelewem i otrzymałem umowę).

Format plików to .avi

 

Czy materiał zawiera nagrania wykonane na legalnym sofcie (czy max widoczny a tych tutorialach jest legalny)

 

Tego nie wiem. Autor oświadczył, że kurs został wykonany za pomocą legalnych programów. Na pasku tytułowym programu jest napisane - Stand-alone License

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ciągnąc dalej. zapłaciłeś autorowi za video tutoriale. Wiesz ja mogę zapłacić Gnomonowi te ich 69$ ale w zamian za to wcale nie otrzymuję licencji na rozpowszechnianie tego tutoriala. Dostaję dysk z umową tylko i wyłącznie oglądania, ale nie dystrybucji.

 

To ważne, bo bez "papierka" gdzie czarno na białym jest napisane, że autor zgadza się na dystrybucję swoich tutoriali, raczej nie będziesz mógł tego legalnie nikomu udostępniać. Sprawdź czy w umowie masz taki paragraf tyczący się redystrybucji. Szczerze wątpię - autor musiałby być skończonym idiotą, żeby sprzedawać prawo do dystrybucji swoich materiałów bez żadnych korzyści dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzyści ma, bo dostał za to zapłatę.

W umowie są opisane pola eksploatacji, w ramach których

następuje przeniesie praw majątkowych m.in. sprzedaży, wprowadzania do obrotu, wystawiania, sprzedaży licencji). Osoba, od której nabyłem kursy kupiła od autora prawa majątkowe, a następnie mi sprzedała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można szufladkować kolegi.

Może ktoś zlecił wykonanie tego tutoriala, a następnie sprzedał go razem z prawami dystrybucji?

Ktoś kto ma mało postów i zarejestrował się niedawno jest tutaj jakby dyskryminowany i podejrzewany niejako z automatu.

Jeśli rx3000 oświadcza że ma prawa do tych tutków - nie mam powodu, aby mu nie wierzyć.

 

A na jego rzeczowe pytanie odpowiadacie głupimi dowcipami i udajecie głupków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkeruj: bynajmniej nie robię z autora wariata. Chcę tylko dokładnie wiedzieć o co w tym chodzi. Jeśli materiały okażą się być dobre może udało by by się część z nich wrzucić na vimeo i serwować pod patronatem serwisu. Tylko dlatego tak dociekam z tą legalnością, bo bez tego sprawa staje w miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności