Skocz do zawartości

Scena 3D: świątynia


martez

Rekomendowane odpowiedzi

No więc wzorowałem sie na pewnej o to takiej okładce. Chcem uzyskać podobny klimat. Pomóżcie mi odpwiednio oświetlić scene. Obecnie jest jedno światło Brazil Light padające na okna z prawej strony. Dodatkowo scena jest oświetlona skylight.

 

Ustawienia:

skylight: 2

light mult: 2, liczba fotonów 400000

Photon map:

- photons in estimate: 512

- max search: 500

 

Przy drzwiach są dwie pochodnie, ogień 3D, być może lepiej będzie zrobić za pomocą fire effect- pytanie: jakich najlepiej światel urzyć do tych pochodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ladne to swiatlo ale strasznie takie \"dzienne\" przez co pracka moim zdaniem traci na klimacie...te sciany nad oknami sa strasznie puste...kolumny bardziej przypominaja bambusowe kije :D

 

Mam nadzieje ze nie przesadzilem z ta krytyka praca zapowiada sie bardzo ciekawie wymaga tylko jeszce odpowiedniego dopracowania.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawalbym przy takim kadrze, jaki pokazales w wersji grey... Niech to NIE bedzie tak typowo okladkowy remake, bo centralnosc kadru juz sie nie wytlumaczy tak, jak w wypadku tego coverka:) - A moze nie mam racji... ? ;) Patrzac ponownie moze zostaw tak jak oryginał...

Ten daylight za oknamii faktycznie razi - wypala textury nieszczac caly klimat!

Wprowadz tez troche nieregularnego brudu na posadzce, scianach i w tej \"studni\".

 

Zagladne tu jeszcze:)

 

pozdr

Marek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze mi się wydaje ,ale chyba na tej okładce duży procent oświetlenia stanowią pochodnie ... może byś od tego wyszedł . albo całkowicie \"wyłączył\" światło z zewnątrz i zrobił tam noc a w środku urzył światła z pochodni.

Pomyśl nad tym :]

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimat pomieszczenia powinien być moim zdaniem bardziej mroczny. Narazie wszystko jest takie jakieś sterylne i cukierkowe. Kolory są troszeczkę za \"żywe\", światło za jaskrawe, a pochodnie wydają się byś plastikowymi ozdobami...

Ale ogólnie pracka mi się podoba. Pracuj dale a bedzie zaje...falna.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc . moje kilka groszy :) hm jesli cchesz odwzorowac lub uzysac podobny efekt ten ze zdjatka ,obrazka jak kto woli to chyba mi sie wydaje ze te swiatlo w oknach ciut za mocne no i cienie krat z okien jesli ci sie podoba to oki , wydaje mi sie ze powinienes sie skupic na pochodniach chyba ciut ciut bardziej mocno swieca:) ale to moje 3shy groshe:) a i wlasnie drzwi , okna chyba ciut wyzsze powinny byc przymajmniej na referce sa duzo wyzsze. Pikny klimat pozdrawiam i czekam na kolejne updaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz problemy z oswietleniem mozesz dodac swieczki wokol tego czegos na srodku wyglada mi to na jakas studnie i te swieczki niech emituja fotonki a swiatlo zza okna niech bedzie lzejsze, i zrob cos aby za oknem byl jakis ciekawy widok bo teraz to wyglada nienaturalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem, ale zauważyłem że volume light działa tylko z cieniami shadow map, a te z kolei powodują jakieś dziwne bugi w tej scenie, są miejsca w których światło pada w miejscach gdzie nie powinno jego być, ale za cholere nie moge znaleść w czym leży problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myślałem, oświetlałem scene brazilem, występował ten sam błąd, szukałem błędu w siatce ale nie mogłem znaleść, ale musiałem coś zrobić nie tak, bo to bez sensu. A ogólnie VolumLight w VRayu jakoś bez problemu mi działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności