Skocz do zawartości

Multi-Component w Maxie ?


Majas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jest to mój pierwszy temacik.

 

Mam kilka pytań dotyczące właśnie maxa bo zauważyłem w pewnym tutorialu ( http://www.thegnomonworkshop.com/store/product/523/ ) ze istenieje taka ciekawa funkcja jak właśnie Muli-Component ( Maya ).

 

I takie pytanie czy istnieje coś takiego w Maxie, bądz coś bardzo podobnego. Na forum znalazłem również ciekawy sposób http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=22182 napisany przez użytkownika Łukasza Jaskólskiego, ale czy to jedyny sposób ?. Mam problem z UMVrapem jak twoże UV to pokazuje mi sie sieczka włanczam by widok był w 45 stopniach pojawia się już wmiare dobra uv mapa, ale chce ją przerobić tak by była zrobiona ręcznie... jak już stworzę ręcznie i chce spawać edge to nie wiem czym. Może sie wydać głupie pytanie no ale nie wiem czym zespawać edge w uv. Jaka funkcja odpowiada za to ??? albo jaki skrót ???. Próbowałem znaleśc gdzieś w necie ale wszędzie jest jak włączyc inny widok i to wszystko jakieś poukładanie i koniec. Nigdzie nie znalazłem spawania. Może sie wydać głupie ale możliwe. Poprostu nie wiem i chce sie dowiedziec.

 

Pozdrawiam Majas.

Edytowane przez Majas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Witam

 

Tak zgadza sie można spawać vertexy to akurat umiem, ale to zabiera zbyt wiele czasu a widziałem na pewnym tutku, że typ klika na edge pewnego elementu i pokazuje mu sie ta niebieska linia która dapasowóje do siebie 2 elementy klika jakis skrót i ma już gotowe... a na dodatek jak klika na jakis element z pozycji face to planar mu sie elegancko pod odpowiednim kontem ustawia... o to ten tutorial

http://www.game-artist.net/forums/finished-projects/10105-tutorial-ak.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mapowania..

Nie widziałem tego tutka z kałachem jeszcze ale chodzi pewnie o narzędzia do uv z polyboosta, czyli obecnie zintegrowanego z maxem graphite modeling tools.

Tam są zdaje się takie dodatki do unwrapowania o jakich piszesz.

 

I nie wiem czy chodzi ci o to..

Jeśli chodzi o budowanie siatki na siatce (czyli retopologii), to zapomnij o wszelkich technikach ktore pokazuja, przyciaganiu do vertexow, topogunach itp tylko zaopatrz się w Coat3D. Szybkie tutki znajdziesz na stronie a ten programik to w tej chwili najlepsze rozwiązanie do retopologii jakie znajdziesz, już szybciej raczej się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie jeszcze pytanko mam... gdybym wzioł zrobił w zbrushu model człowieka potem pewne rzeczy ( tego człowieka usprzętowienie ) zrobił w maxie i wstawił do zbrusha i tam je dobrze dopasował potem ten cały model przeniusł do Coat 3d i zrobił bym go w LP i później ten plik exportował do maxa, a te rzeczy z zbrusha zrobił bym z nich normal mape potem tą normalke wstawił do tego modelu LP w maxie.

 

Zadziała ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A takie jeszcze pytanko mam... gdybym wzioł zrobił w zbrushu model człowieka potem pewne rzeczy ( tego człowieka usprzętowienie ) zrobił w maxie i wstawił do zbrusha i tam je dobrze dopasował"

 

Tak, pewnie, tak się robi właściwie, szczególnie elementy nieorganiczne, domodelowujesz i wrzucasz jako subtoole.

 

"potem ten cały model przeniusł do Coat 3d i zrobił bym go w LP i później ten plik exportował do maxa, a te rzeczy z zbrusha zrobił bym z nich normal mape potem tą normalke wstawił do tego modelu LP w maxie."

 

No pewnie, że zadziała, dobrze kombinujesz. tylko najfajniej by było przed exportem do coata podzielić model wysculptowany na odpowiednie kawałki, to znaczy na przykład ciało oddzielnie a elementy odstające, typu torba, czy np ruchome, dajmy na to zdejmowane gogle oddzielnie. Wiesz, chodzi o to tylko by tą retopologie robiło się wygodnie, żeby nie było takiej sytuacji, że w jakieś miejsce nie możesz podejść bo Ci zasłania inny element.

 

No i jak zrobisz już retopo, to wywalasz modele low i high do maxa, skladasz ładnie i palisz mapki jakie chcesz. Też czasami trzeba kawałkami, np torbę wypalić oddzielnie, albo, no nie wiem, płaszcz jakiś. W zasadzie tylko praktyka nauczy Cię jak to wszystko zaplanować.

 

powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności