Skocz do zawartości

Scena 3D: Sypialnia


noted

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Na początek kilka słów, chciałbym Wam przedstawić mój pierwszy projekt wizualizacji, który mam zamiast zrobić od początku do końca. Jak to z początkami bywa jest to projekt dość prosty ale od czegoś trzeba zacząć.

 

Moje stosunki z maxem były raczej przerywane dlatego też nic ciekawego się jeszcze nie urodziło, aczkolwiek mam nadzieję że tym razem coś z tego będzie, no wiec na dzień dobry referka:

 

http://img53.imageshack.us/img53/7900/referka.jpg

 

Będę się na niej opierał tylko częściowo, dlaczego? Dlatego, że nie podoba mi się na przykład łóżko, czy lampki nad szafą (mają prawo świecić w ogóle? Skąd biorą prąd).

 

Oto pierwsze rzuty, na razie nie ma co oceniać ale będę na bieżąco updatował.

 

wip01.jpg

 

wip02j.jpg

 

wip03.jpg

 

Jeszcze tylko dodam na co proszę zwracać uwagę (z czym mam największe problemy): ustawienie kamery (tragedia), oświetlenie (słabo), ustawienia rendera (bardzo słabo).

 

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam,

noted

Edytowane przez noted
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Praca ciekawie się zapowiada, też jestem początkujący i też mam zamiar zrobić za jakiś czas ( jak kupie sobie lepszy komputer) wizualizacje, ale łazienki. Nie wiem czy moje zdanie może jakoś się liczyć bo jestem jeszcze jak już wspomniałem początkujący, ale zauważyłem od razu te same błędy co napisał indian. Zmień wazon bo jest jakiś taki inny, może w taki stylu ma być.

Będę śledził ten wątek bo jestem ciekaw ostatecznego wyniku.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w pracy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za komentarze i przydatną nade wszystko krytykę zrobiłem nową poduszkę możecie orzec czy zaiste jest ona godna czyże też los jej spaprany w otchłani śmietnika zakończyć się powinien (uhh :D)

 

poduszka01.jpg

 

poduszka02.jpg

 

poduszka03.jpg

 

Co do szafeczek to sprawdziłem to i wygląda na to, że proporcje są zachowane... wydają Wam się za małe?

 

Ściany już stoją wazonik usunięty.

 

Co do kołdry, na razie ją odchudziłem, aczkolwiek zapytam w dziale modelingu jak ją zrobić, ponieważ mój sposób jest chyba troche kiepski nie podoba mi się osiągnięty przeze mnie efekt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, ze Wam się podoba myślę że etap modelingu zakończyłem (przynajmniej w kwestii rzeczy podstawowych) jutro (jak znajde czas) zacznę materiały oświetlenie i rendering (ale będzie jazda :D), a to wymienione poduszki ściana i okna :)

 

wip09.jpg

 

wip10.jpg

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zabieram sięza rendering, najwyżej w praniu będę poprawiał modele, oto ostatni szarak będę próbował teraz rzucić jakiś materiał i próbować oświetlenie ustawić.

 

P.S.: nadal nie jestem zadowolony z kołdro-koca ale to poprawie już później

 

wip11.jpg

 

wip12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alo

co do szafek, komoda (ta 4-szufladowa szafka nie jest proporcjonalna do reszty zestawu), jest wieksza

wez sobie za modul szerokosc szuflady w stoliczku kolo lozka,

szerokosc drzwiczek w szafie = 1 modul, szerokosc szuflad w szafie i w komodzie = 2 moduly

wysokosc wszystkich szuflad = 1 modul

wysokosc na jakiej umieszczona jest ta szufladka (ta kolo lozka) jest taka sama w przypadku drugiej od dolu szuflady w szafie i w komodzie !

wszystkie uchwyty pionowe w szafie sa tej samej wielkosci

wszystkie uchwyty poziome sa tez tej samej wielkosci

 

teraz wskazowka "parkietowa" ;) podlogi deskowe, panelowe uklada sie rownolegle do glownego zrodla swiatla (wiekszego okna)

w Twoim przypadku swiatlo (okno) powinno byc zlokalizowane na scianie z meblami albo scianie naprzeciwko

pzdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Na szafce masz trochę inny tiling tekstury na górze i na dole. Wg mnie przydałody się zrobić chamfer na niektórych krawędziach modeli. Myślę że dobrze by było nie swiecić od kamery tylko wykorzystać te okna któe masz z lewej, w ten sposób bardziej wyrzeźbią łóżko, poduchy itp. Nudna jest ta pusta ściana nad łóżkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności