Skocz do zawartości

after effects- path text nie wyświetla polskich znaków


koton

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam następujący problem, mianowicie, efek "path text" nie chce wyświetlać mi polskich znaków. Wszystko jest ok podczas wpisywania tekstu w okienko "edit text", wybieram czcionkę z polskimi znakami i są one widoczne na podglądzie, natomiast kiedy zamknę okienko "edit text" i wracam do głównej kompozycji, na miejsce polskich znaków wyświetlają się krzaczki.Czy ktoś ma jakiś pomysł?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

i dwa screeny ( to nie jest tekst nad którym pracuję, wstawiłem go na poczekaniu dla zobrazowania problemu :) ) używam cs4 i windows 7.

 

niby wszystko zapowiada się dobrze:jedenm.jpg

 

 

 

 

jednak po zatwierdzeniu robi się coś takiego :

dwa.png

Edytowane przez koton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jakoś Adobe w swoich produktach kładzie lachę na polaków. Ostatnio miałem problemy w Premierasie, kiedyś jeszcze w Afterze. O ile pamiętam to sprawę załatwiło skopiowanie danego znaku z np notatnika i wklejenie go do AE. No ale to było przy zwykłym tekście, a nie path. Ale może spróbuj przekleić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wielkie dzięki za odzew :) Niestety,spróbowałem wszystkich żadna z metod nie działa :/

Wklejam, kopiuję,zmieniam czcionki, wpisuję kodem i nic. Tzn w okienku do wpisywania wszystko jest ok, tylko później efekt jest taki a nie inny:/

Generalnie to w każdym innym wypadku polskie znaki mi działają i nie mam z nimi żadnego problemu. Być moze path text to jest jakiś dawno dawno wchłonięty plugin którego od czasu wchłonięcia nikt nie ruszał i ma jakieś babole w sobie zakodowane ale tu już by trzeba programisty do tego żeby tą zagadkę rozwikłać:)

 

Czy wogóle u was dzieje się to samo czy ten efekt tylko u mnie działa wadliwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy w sumie nie używałem tego path text, ale przed chwilą spróbowałem i rzeczywiscie - mam takiego samego babola jak Ty. Zawsze gdy potrzebowałem tekstu na ścieżce po prostu pisałem tekst, penem rysowałem ścieżkę i w opcjach tekstu, path options ją wybierałem. Jeżeli nie potrzebujesz tych bajerów z 'path text' to możesz tak to zrobić.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia

 

PS. Oczywiście jeżeli ktoś wie jak poprawnie użyć tego path text to również będe wdzięczny za odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany!

No dobra, rozwiązany to daleko zbyt szumnie powiedziane,jest zastąpiony innym, mniejszym problemem, ale grunt że zmusiłem gnoja żeby wyświetlał polskie znaki :D I być może zrobiłem wyłom w murze dla prawdziwego rozwiązania :P

 

Odpaliłem czcionkę w fontlabie,tablica znaków MS Windowsa 1250 Central European(nie wiem jak to się nazywa fachowo:) ), pierwsze podejście to było wywalenie wszystkich dziwnych krzaczków które postanowił path text wrzucać na miejsce naszych rodzimych, efektu nie przyniosło, po prostu nie wyświetlał żadnych znaków, więc w podejściu drugim popodmieniałem te,które wstawia na miejsce polskich na polskie, tak więc odpowiednio : Ę= E z takim ptaszkiem nad głową, coś jak >, tyle że obrócone o 90 stopni,dziubkiem do góry,a sam dziubek spłaczony, ę= e z tym samym daszkiem co w poprzednim, Ą= jen, ą= 1 w górnym indeksie, Ś= Oe, ś= oe, Ł=funt, ł=3 w górnym indeksie, Ż= myślnik w górnym indeksie(?! coś jak _ tyle ze na górze), ż= odwrócony znak zapytania, Ź= i tu był problem, bo wyświetlał tylko taki kwadracik oznaczający brak znaku, więc wrzuciłem na miejsce #, ź= Y z umlałtem, Ć= Ae ć=ae.

Tak to wygląda:

znaki.jpg

 

 

 

A oto efekt tych zabiegów :D

triumf.jpg

 

 

 

Rozwiązanie nie jest ani zbyt proste,ani eleganckie, jednak działa. Jeżeli nie robimy akurat projektu w którym jest wiele przypisów lub traktującego o walutach :)

Podejrzewam że problem tkwi w jakiś kodowaniachi i ich interpretacji, unicodach, mazoviach, iso-1435435645 i innych czarymarach o których ja niestety nie mam pojęcia, i prawdopodobnie można to rozwiącać dużo prościej a) klikając kilka opcji w programie typu fontlab b) zmieniając parę literek kodu w efekcie "path text", także spróbujcie może tym pomęczyć znajomych programistów lub speców od typografii;)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez koton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super. Może nie jest to najprostsze rozwiązanie, ale jest ;) Dzięki

Hehehe nie ma za co,zwłaszcza że zanim tu napisałem nawet nie wiedziałeś że masz ten problem :) Więc już mi sumienie nie pozwalało cie z nim zostawić :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności