Skocz do zawartości

Teczka2d: freeze iz mad


free.ZE

Rekomendowane odpowiedzi

ahoj, wpadl mi do glowy niecny pomysl, zasmiecic kolejny forum swoimi pracami, takze przepraszam was bardzo ale nie moglem sie powstrzymac :)

prace w kolejnosci pierwsza-najstarsza

 

tribute_to_daim_by_freezu.png

 

walking_into_the_jungle_by_freezu.jpg

 

 

speed_painting_by_freezu.png

 

rose_by_freezu.png

cityspeed_by_freezu.png

snow__s_labolatory_by_freezu.png

Cruma_II_Winter_by_freezu.png

color_study_by_freezu.jpg

birdy_by_freezu.jpg

i_think_we_are_not_alone_by_freezu.jpg

dino_by_freezu.png

learning_learning_learning_____by_freezu.jpg

seashore_sunset_by_freezu.png

spirit_of_the_jungle_by_freezu.jpg

maga_structure_by_freezu.jpg

last_second_by_freezu.jpg

forgotten_grave_by_freezu.jpg

girlfriend_finished_by_freezu.jpg

still_life_by_freezu.jpg

skull_by_freezu.jpg

snow_storm_by_freezu.jpg

Mage_Tower_by_freezu.jpg

skull_masked_by_freezu.jpg

speed_practice_by_freezu.jpg

moonlight_wipspeed_by_freezu.jpg

 

co do tej ostatniej bardzo prosilbym jakies rady bo mam zamiar ja jeszcze dopieszczac

Edytowane przez free.ZE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

tak,pixelfreaks:) a przed tym 1337 a przed tym jeszcze dutch designz,teraz troche zaluje ze tyle czasu na sygnatury zmarnowalem,ale znajomosc wiekszosci skrutow sie przydaje nie powiem :)

a moglbys dodac cos wiecej niz to ze je kojarzysz? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potencjal masz. moja rada - zamiast skupiac sie na ilosci prac i robic przykladowo pare miesiecznie zrob jedna konkretna i wyczerpująca aby zrobic krok do przodu. zaplanuj wszystko i nade wszystko rysuj swiadomie (!) ciagle pytajac siebie - "czy wiem co teraz robie?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te, panie postepowy - ale wypada zaznaczyc ze malowalo sie po fotce, a to nie to samo co "references used"

 

81496735.jpg

te 2 rzeczy akurat jestem w stanie odroznic,outline z foty, troche color pickera ale bron boze kopiuj wklej,przykro mi ze tak sadzisz :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginał fajniejszy... śmiem wątpić iż bawiłeś się w coś takiego jak outline i color picker, ewidentnie było mazanie po focie, może nawet jakieś artystyczne filtry... ale z drugiej strony po co się czepiać może to kwestia jakiegoś ćwiczenia, zresztą link do oryginału zamieszczony, widać co robione z bani czy tam z innych refek a co po focie lub z foty... praca niekomercyjna zdaje się... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotcore - po co się czepiać ? A no właśnie. W sumie nie jest trudno podmalować fotę tak, że nie będzie się dało udowodnić jak obrazek powstał. Najpierw odpowiednio pofiltrować, potem pomalować i gra muzyka.

Tylko po co ?

Tu niejeden już taki był. Więcej - co chwila ktoś coś podobnego wstawia, oczekująć braw.

Z reguły prace mijają bez echa, bo to jednak widać, chociaż formalnego dowodu nie ma. Po prostu ciężko się nabrać na niepewną pracę brushem przy perfekcyjnych proporcjach i kolorze, oko to od razu wyłapuje.

Ja już sobie odpuściłem. Jeśli kogoś podkręca fakt, że ludzie piszą mu osomy i omajgoty na forum - no cóż, współczuję, ale bywa i tak. Lepiej kupić sobie rybki albo chomika, ale widać nie każdego stać :P

Możemy mieć tu galerie pomalowanych fot udających malarstwo - tylko czemu to ma służyć ?

I - żeby była jasność - ja wcale nie jestem wrogiem takiego podejścia. Przeciwnie - ostatnio powoli zaczynam się nawracać na pojmowanie rzeczywistości przez pryzmat fotografii... Na malowanie po fotach także, jeśli coś dodajemy, coś zmieniamy. Widziałem parę naprawdę dobrych konceptów enviro z malowanych fot, ciężko mi to tak po prostu przekreślić, bazą była fota, ale mimo wszystko mają jakąś wartość.

Jednak pracować w ten sposób i wprowadzać ludzi w błąd to jest już nie fair i mało śmieszne.

Czym innym jest bawić się i eksperymentować, a czym innym kłamać.

Co do tego konkretnego przypadku - jeśli był outline na focie i kolor picker w akcji - to moim zdaniem można powiedzieć, że fota została przeklejona, ale na raty :)

W sumie to nic nie zmienia, ale te elementy mechaniczne też taką fotograficzną realnością trącą...

 

Tu nie chodzi o purytanizm, ale o szczerość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam nie widzę różnicy w filozofii: czy po focie, czy obok foty . Więcej- bardziej logiczne wydaje mi się mazanie po focie niż silenie się na (???)oryginalność. Męczeńskie przerysowywanie fot kojarzy mi się...niekompetencją własnych przemyśleń plastycznych(delikatnie chciałem) . mleko zostało w digitalu już rozlane i nie ma co w nim mieszać łyżką. Najważniejsza jest dalsza własna inwencja a nie szukanie własnej indywidualności w standardach

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam nie widzę różnicy w filozofii: czy po focie, czy obok foty . Więcej- bardziej logiczne wydaje mi się mazanie po focie niż silenie się na (???)oryginalność. Męczeńskie przerysowywanie fot kojarzy mi się...niekompetencją własnych przemyśleń plastycznych(delikatnie chciałem)

 

Racja. Przy czym jesli ktos chce pomalowac sobie po focie, to czemu nie... Sztuka dla mnie to nie jest, ale jesli traktowac to jako rodzaj cyfrowej zabawy, rozrywki albo doswiadczenia co dany rodzaj dzialania moze a co nie - to nie ma co panikowac. Nie wszystkie działania muszą byc powazne, jesli ma to byc naiwna zabawa - mozna i tak.

Dopiero kladzenie na jednej szali takich zabaw i obrazu ktory wyplywa z zupelnie innego rodzaju dzialan - artystycznych - jest przejawem niekompetencji. Dla mnie nie sa one jednoznaczne.

Przy czym - porownujac do literatury - jest w niej miejsce na wierszyki dla dzieci i traktaty filozoficzne - wrzucac je na jedna polke to nonsens.

Jeszcze gorzej - napisac wierszyk i sadzic ze jest on traktatem :)

 

mleko zostało w digitalu już rozlane i nie ma co w nim mieszać łyżką. Najważniejsza jest dalsza własna inwencja a nie szukanie własnej indywidualności w standardach

 

Oj nie tylko w digitalu :) Ilez galeri przerysowanych kropka w kropke olowkiem portretow gwiazd ekranu... Inwencja i kreatywne działanie jest kluczem. Kreatywnosc pochodzi z wewnatrz nie z zewnatrz.

Szkoda ze ludzie boja sie eksperymentowac... a nie boja sie klamac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Dla tego kiedy widzę rysunek, który jest czystym przerysowanym fotofantomem-nie jest dla mnie rysunkiem, jest fotofantasmagorem. malarstwo mazane na focie,mazane z foty etc. jest maziajofantomem. dlaczego tak sadze? Długo i w kółko trzeba by od podstaw tłumaczyć, szkoda czasu . ludziska zachłysnęli się łatwym efektem nie zastanawiając się czy to co widzą, rozumieją. Bo jak to mówili już mędrcy,że im więcej widzieli tym mniej rozumieli.

Żeby rozumie trzeba wiedzieć , żeby wiedzieć trzeba oglądać , czytać , pracować ...i ganić codziennie siebie, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności