Skocz do zawartości

Animacja: Fish-Killer Shell


_Arti_

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

polecam zacząć jednak od początku. storyboard, animatik, szejding, świecenie, rendering...

to tak w skrócie

 

Właśnie u mnie jest na tyle krucho z wiedzą na temat tych wszystkich etapów i typów oświetleń.

 

W animacjach często się robi jakby różne warstwy - shading, reflect 1, reflect 2... Nie wiem o co z tym chodzi, czy może to tylko jest rozbijane do "making of'ów". Może są jakieś teoretyczne tutki wyjaśniające cały ten proces?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest rozbijane tylko do making-ofa ;) Poczytaj nieco o kompozycji (compositingu), jest trochę tego w sieci a i nawet jest na naszym rynku książeczka "Cyfrowe oświetlenie i rendering", która wprowadza w ten temat w jednym z rozdziałów. Na pewno warto się zapoznać z renderowaniem przebiegami i komponowaniem. Daje to dużo większą kontrolę nad finalnym obrazem i umożliwia szybkie wprowadzanie zmian i poprawek.

 

Ale jeżeli animka jest prosta, możesz wszystko "trzasnąć" jednym przebiegiem. Ważne jest wtedy, żebyś dokładnie wiedział co robisz zanim klikniesz "render" :) Potem możesz sobie doliczyć maseczki na obiekty, którym będziesz chciał poprawić, np. jasność czy kolorystykę. Poszukaj w sieci, temat jest jak rzeka :)

 

Ja na twoim miejscu skupił bym się bardziej nad przygotowaniem storyboardu lub/i prostego szkicu animacyjnego. Nie zaczynaj animować, jeżeli nie będziesz wiedział dokładnie co chcesz uzyskać, stracisz tylko czas.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności