Skocz do zawartości

Wnętrza, łazienka, pokój kąpielowy, pokój zabaw...


GramiYoe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przedstawiam obrazki nad którymi pracowałem ostatni tydzień... poszły już do klienta jednak ja sam czuję pewien niedosyt. Mam nadzieję, że dzięki Wam uda mi się dopiąć wszystko do końca.... dla własnej satysfakcji. Czekam więc na uwagi, wskazówki krytykę. Niektóre błędy widzę sam, jednak nie potrafię sobie z nimi poradzić... :/ Chcę uzyskać jak najlepsze efekty, tylko od tego siedzenia ja już nie do końca widzę co jest nie tak i potrzebuję Waszego "świeżego oka" ;)

 

Wszystkie rendery Max2009 +Vray 1.5SP2, IRR +LC, CB Exponential + delikatne poprawki kolorów w PS

 

Pozdrawiam

 

Łazienka:

lazienkaglownafinal3.jpg

 

Pokój kąpielowy:

spafinal2.jpg

 

Pokój zabaw:

salongierblackbeigefina.jpg

Edytowane przez GramiYoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

na ostatnim renderze stolik jest widocznie przezroczysty (nie wiem czy tak ma być) i straszne ziarno wyszło, a no i te "nóżki" od krzeselek barowych, ale jak popoprawiasz błędy to pracka będzie naprawdę kozacka. Podziwiam za samokrytykę i chęć pracy mimo, że już oddany projekt :) gratuluję!

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc... mały update wersji pokoju kąpielowego:

 

spafinalbliki.jpg

 

 

Fajnie by było jak byście mi trochę pomogli w taki sposób mówiąc np. podkręć trochę reflection w materiale x, czy zmień kolor światła, czy jakieś inne rady które mi coś pomogą bo ja sam już trochę wymiękam... Tak, że czekam na złote rady :)

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez GramiYoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz intensywność bumpa na kafelkach bo wygląda jak mokry sufit:) Mocno psuje to efekt.Nie wiem czy plamy na rzeźbie i boxie na pierwszym planie to wynik niskich ustawien czy kompresji obrazka ale widać. Poza tym woda kisielowata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko ta płytka to miało być coś w tym stylu:

 

http://www.brukbud.bialystok.pl/uploads/images/oferta/plytkielewacyjne/nowe/plytki%20elewacyj-z%20lupka%20serysytowego.jpg

tylko ciemniejsze i bardziej łupane jeszcze stad taki duży bump..... i tak bardzo się napracowałem nad produkcją tekstur i materiału :D

 

Ustawienia dużo wyższe niż trzech poprzednich renderów + włączony detail enhanceinment (poza tym kilka zmian - mitchel nevral, reinhard, i trochę pomieszane inne pierdoły)- plamy na rzeźbie zamierzone, natomiast na boxie nie - wylazły po pociągnięciu w PS... a woda hm......:/ chyba przez czarny sufit......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak..... gamma 2.2 to źle? Inaczej mam zawsze problem z materiałami i teksturami - zawsze muszę albo przyciemniać albo rozjaśniać kolory albo saturacją się bawić, a przy gamma 2.2 mam na renderze tak jak z PS wypuszczę.... a no i czarny i biały są ok.... a tak to zawsze mam problem, że czarne np. drewno jest szare a np.biała ściana się prześwietla itp. Jak Wy sobie z tym radzicie?

 

lucek91 - materiał płytek miał wyglądać tak: (zrobiłem fotkę z albumu sory za jakość ciemno już a mi się trochę łapa trzęsie :P )

 

img0002kl.jpg

 

 

Jakieś złote rady jak sobie zrobić taki materiał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, jak podbijasz gammę to to by dużo tłumaczyło na temat Twoich odbić. Primo to, przynajmniej ja, przy gammie 2.2 wywalam fresnele, pracuję na odbiciach tylko kolorem.

 

Co do płytek to użyłbym tutaj mapki specular, no i pewnie będziesz musiał jeszcze umiejętnie połączyć RGloss i HGloss. ;)

 

http://www.spot3d.com/vray/help/150R1/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.... czyli że gamma 2.2 to nie wielki grzech :) pressenter - Pracujesz kolorem... ale tylko w skali szarości czy w jakieś kolorki też idziesz?

Pokasuje fresnele i zobaczymy....

 

Spróbuję jeszcze raz podejść do tej płytki :) PS. Jak robicie takie tekstury? ręcznie ustawiacie każdy kawałek, a potem z gotowej diffuse robicie RGloss i HGloss? Czy jakoś trzeba inaczej kombinować...nie dokońca rozumiem jeszcze te wszystkie zależności... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam korzystam z gammy 2.2, więc to chyba nie grzech. ;)

 

A to zależy, czy cchę tylko pracować nad odbiciem czy chcę mu też nadać kolor. Tutaj raczej widzę, że pracowałbym tylko na skali szarości, ale jednak na Twoim miejscu zagłębiłbym się w zagadnienie map specular.

 

Co do tekstur specular to różnie. Czasem wystarczy diff zrobić czarnobiałą, lekko przyciemnić, rozjaśnić czy skontrastować i masz, czasem trzeba zrobić osobną. Zerknij w to: http://www.spot3d.com/vray/help/150R1/material_params.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności