Skocz do zawartości

Wiz 3D: Mój pokój


aknochaco

Rekomendowane odpowiedzi

noted proponowal mi wrzucenie tego jako osobny temacik w W.I.P'ie a wiec :)

Jest to wizka mojego pokoju w domu :) Prosze o porady co moge polepszyć :)

 

58680211.png

 

Ostatni render który został:

54002368.png

Niestety projektu nie bede mógł dokończyć :( miałem awarię dysku nie udało mi sie odzyskać. Dzieki wszystkim za pomoc ;)

Edytowane przez aknochaco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

balkon nie ma rączki do otwierania okna to samo, okno chyba nie do końca przy ramie bo tam strasznie świeci wokół niego, listwa podłogowa, bądź zaciągnij wykładzinę bo tak się to łączy bez pomysłu :) czekam na więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grievous

Hehe ile ty masz tych kompów xD?? heh... wiesz co kolory i ogólnie materiały tych dzrzwiczek od szafek (ciemny brąz i granat) troche mnie nie przekonują:) spróbój może zmniejszyć troche nasycenie koloru. No i poodsuwaj je od siebie, słowem zrób szczeliny między szufladami i drzwiczkami, w żadnej szafce nie ma idealnie dopasowanych drzwiczek/szuflad - te wyglądają jakby przerwa była ołówkiem tylko namalowana. musi być szczelina żeby można było je otwierać swobodnie.. zchamferuj je też troche bardziej na krawędziach. Uchyl leciutko jakąś szafke (tak jakby coś wystawało i nie mogła sie domknąć) otwórz lekko szuflade którąś, będzie ciekawiej:)

 

Klamki od okna zdecydowanie za male, jak dla ludzi z mikro rączkami xD

 

Pozdro i życze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grievous

Nono, kszeslo dodalo zycia xD Widze że nawet na wizce pracujesz nad tą wizką xD heheh (monitor)... spoko spoko, pracuj dalej, czekam na kolejne update'y:) Wstaw jeszcze jakieś prymitywne drzwi tam w tle a jeśli nie masz w pokoju, to jakiś przedpokoj za tym albo coś, bo wygląda jakby były tam mroczne wrota do piekieł xD Ciemności...:)

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mi sie podoba, ale doswietliles pomieszczenie swiatlem od srodka, co widac.

Wyglada jakby sie zarowka swiecila w pokoju przy swietle dziennym.

Zobacz jaka jest roznica.

 

20596253.jpg

50023730.jpg

 

tutaj wystarczylo w szopie zwiekszyc jasnosc zmniejszajac kontrast i tak 2 razy na ful.

jesli chcesz taki efekt miec z rendera bez postprodukcji to popytaj maxowcow jak to poprawic. W mayi jest cos takiego jak exposure simple i to na kamerke sie daje.

 

Ujecie na okno fajniejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aknochaco a nie masz czegos takiego w parametrach swiatla, co kontroluje jego zasieg swiecenia? nie chodzi o moc. Dajesz wtedy slabsze swiatlo na zewnatrz, ale liniowo zmniejszasz jego moc. W rzeczywistosci swiatlo zarowki ma zasieg kilku metrow. tutaj musisz zastosowac swiatlo, ktore swieci lekko, ale daleko :) mam nadzieje ze nie namieszalem za bardzo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz żeby Ci firankę światło paliło to ja na to mam swój sposób :)

Daję dwa vray plane`y, jeden za oknem mało świecący żeby doświetlić tylko ramy okna i firankę od tyłu a drugi przed firanką o rozmiarze okna dużo świecący żeby oświetlić cały pokój :) Zawsze się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grievous

Heh, Arti, nie wiem czy wiesz ale ostatnio naukowcy NASA wynaleźli takie coś jak myszka bezprzewodowa xD Ale proporcjonalnie to fakt troche za mała i podkładka zdaje sie że fruwa:P :) Moim zdaniem światło już lepiej:) minimalnie pokombinuj jeszcze z siłą światła, może jego kolorem też... minimalnie może jaśniej... a najlepiej to nie pytaj, skoro to twój pokój, to rozejrzyj sie jak bardzo jest naswietlony w dzień i dostosuj do tego swoją wizke... najlepsza metoda otrzymania realizmu to obserwacja :)

 

Drzwi daj troche jaśniejsze, mniej nasycone. Za ciemne jak na tak intensywne oświetlenie...

Edytowane przez Grievous
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pewien pomysł na swiatło zeby było bardziej ciekawe, a mianowicie,

 

wywal z okna vrayligt'a zeby byla poprostu dziura, ustaw gi= np moc=2,0 kolor bialy, i environment tez z 2,0 i kolorek lekko niebieskawy, to doswietli pomieszczenie w sposob globalny, ze światłem wpadającym z zewnątrz,

potem dorzuć spota(zóltawy kolorek) który wpada przez okno(imituje słonce i daje ładnie cienie) poproboj z mocą np 3,0

 

a zeby byl widok za oknem to na boxa w oddali(zeby nie przeszkadzał dalej od okna) narzuć jakąś teksture otoczenia

 

i pokombinuj z parametrami swiatla, bo moze przesadzilem podając te wyżej,

 

sposob sprawdzony, bardzo łanie doświetla nieduze pomieszczenia,

wrzuć uPa jak przetestujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no... brniesz :D z tą+ gitarką poczekaj jescze. dodasz pozniej, narazie fajnie wyglada prawa czesc pokoju... zrob cos z firankami :)) bardzo zacny fotel kurde :)) podoba mi sie ;];] do myszek daj kabelki :D jedna podkladka by mogla sie roznic od drugiej - byloby wydaje mi sie realniej, bierz sie za detale bedzie fajnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności