Skocz do zawartości

animacja 3d : Turtle theory


jumpboy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Animacja ma swoje wielkie PLUSY i kilka podstawowych minusów - od strony technicznej.

Mi podobają się scenki - jakość renderu - kolory.

Jednak wrażenie chaosu dominuje nad całością.

Ruch kamery - zupełnie nieprzemyślany - wygląda jakbyś wymodelował scenki i chciał pokazać tą statyczną scenkę z różnych stron - zupełnie nieuzasadnione.

Podstawowy "faflun" który widać też w animacji z piłką - każde ujęcie zaczynasz od powolnego startu kamery i kończysz na powolnym zatrzymaniu (zmiękczonym) - zdecydowanie niefajnie to działa. Spróbuj zanimować kamerę liniowo.

Wiele ujęć jest niepotrzebnych - znęcasz się nad modelami i pokazujesz z różnych stron to samo, czasem lepiej byłoby odpuścić i "zacytować" element nie eksponując jedo niedoskonałości.

 

Wielki plus za surrealizm i formę - mięso. Fajne modele i kreatywność.

 

Gratuluję.

 

P.S. Muzyki nie chciałem komentować, ale w sumie to ma coś w sobie takie "dziwne" zestawienie.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie w żadnym pojedynczym elemencie ta animacja nie zachwyca, ale jako całość ma w sobie niezaprzeczalnie jakiś oldschoolowy urok. Przypomniały mi się czasy niemieckiej Vivy i ówczesnych teledysków.

Zbudowałeś fajny surrealistyczny klimat tymi połączeniami kontrastujących przedmiotów. Świetnie też wygląda scena z otwierającym się oknem na drzewie.

Szkoda bardzo, że fabularni nie trzyma się to kupy - nie zrozumiałem po prostu animacji jako obrazu. Szkoda, bo klimat można by z tego wycisnąć nieziemski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz obejrzę to sobie na spokojnie ale... muzyka jest tragiczna. Nawet jeżeli "na próbę" to brak dźwięku byłby prawdziwym sukcesem w porównaniu do tej melodii.

 

Edit:

1. podoba mi się moment od 15sek. do 20. Nawet fajny koncept gigantycznego "domku" tyci drzewek i tego dofa. Tylko po co te głośniki??

2. Od 36sek. do 43 surrealistyczne takie. Fajnie.

3. Postać - byłoby lepiej gdyby się w ogóle nie ruszała ( źle to wyszło).

 

Wszystko to jednak nie ma żadnego sensu. Wygląda to tak jakbyś stworzył sobie różne modele i pewnego dnia naszła cię myśl żeby zrobić z tego animacje. Widać to jeszcze bardziej przez dość szybkie przejścia tematyczne w animacji. Zwolniłbym też tempo. Za dynamiczna jest kamera w stosunku o tego co dzieje się w scenie. Przeloty kamery bywają nudnawe. Tyle paskudnej krytyki. Pierwsze 2 punkty bardzo mi się podobały, malarskie wyszły. Gdybyś utrzymał całą animkę w takiej tonacji byłoby świetnie.

Był taki film "the cell", nudnawy miejscami, ale miał bardzo klimatyczne wstawki tego typu.

Edytowane przez PICsell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności