Skocz do zawartości

finished 2d: jungle is massive


panRebonka

Rekomendowane odpowiedzi

Z cyklu "docieramy wszędzie" - tym razem żanglowo.

Obrazek updatowany w miarę możliwości. Maluję na 1 warstwie, zacząłem baz większego planu, ale dobrze mi się tak pracuje. Od czasu do czasu dodaje sobie warstwę np. z atmosferą, potem scalam i pobieram kolory pickerem, trochę je mieszam dla złamania. Pod spodem mam dość niechlujny szkic, na który zerkam sobie od czasu do czasu, w miare postępu coraz rzadziej. Po doprowadzeniu wszystkiego do stanu gładzi szpachlowej planuję powtykac zwierzątka (kolorowe ptactwo na gałęziach, latające gdzieś w dali, małpy, lewiatany i tym podobne) oraz ekipe wędrowców zmierzającą kamienną ścieżką ku świątyni.

Świątynię chce uczynić głównym punktem kompozycji, nie wiem jak na razie to się udaje... być może puścić na nią więcej światła, pogasić bliki na gałęziach (tylko żeby znowu matowo nie wyszło...).

Ilustracja będzie wydrukowana (jak prezes zaakceptuje oczywiście, ale ostatnia akceptuje wszystko bez oglądania) na rozkładówce, w katalogu formatu A4. Ma być reklamą naszego sztandarowego produktu - czyli katalogu reklamowego. Hasło - "docieramy wszędzie" - ekipa tragarzy traga na plecach nasze katalogi przez środek dżungli.

 

edit: Skończony obrazek, po płaszczeniu, poziomach i drobnych korektach koloru (nasycenie mi zjadło):

 

jungla4a-flat-small.jpg

 

link do obrazka w pełnej rozdziałce, jakby ktoś chciał (około 2 MB):

http://crystalvision.pl/uploads/assets/jungla4a-flat.jpg

 

Dorzucam jeszcze szkic:

 

jungla-szkic.jpg

 

Jak widać, pokpiłem trochę sprawę na poziomie konceptu. W dużej mierze za przyczyna tego, że chciałem się wziąć za cokolwiek, żeby zabić czas. Zacząłem malować od razu po tym szkicu, nie myśląc specjalnie co - wiadomo, że dżungla z jakimiś zwierzętami, świątynią lub miastem w oddali i tragarzami zmierzającymi ku świątyni (miastu). Mogłem posiłkować się refkami (co słusznie mi wytknieto) projektując drzewka i świątynię. W każdym razie jestem z efektu końcowego nawet zadowolony, mam nadzieję, że nie trzeba się tego wstydzić i można wpiąć do portfolio. Następnym razem poświęcę więcej uwagi i energii fazie szkicu i projektowania, gdyż, jak pokazuje praktyka, w dużej mierze zależy od tego efekt końcowy.

 

jungla3.jpg

 

jungle2.jpg

Edytowane przez panRebonka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tło skończone. Być może będę przy nim dłubał po dodaniu zwierzątek czy atmosfery. Na te chwilę chyba nic dodać ani ująć nie potrafię. Oczywiście można by lepiej wyrenderować, ale chyba trwałoby to nieskończoną ilość czasu i zanudziło mnie na śmierć. Może pod koniec.

jungla3a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teksturę drzew można łatwo zrobić - jako pędzel po prostu. Zerknij do mojej teki i obadaj moją wymęczoną łuczniczkę, na drzewo konkretnie. Skalujesz, obracasz + overlay i koniec. IMO trochę materiału by się tu przydało bo jest nieco plastelinowo i jakiś punkt zaczepu dla oka co by kompozycję wzbogacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, może detalem zawalczę. Pomęczyłem trochę drzewo na 1-szym planie, w końcu i tak musiałem namalować fakturę bo po wlepieniu tekstury wyglądało to dość tanio i ch..owo. Dodałem też warstwę zwierzątek, na razie szkicowo.

 

jungla4.jpg

Edytowane przez panRebonka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, może detalem zawalczę. Pomęczyłem trochę drzewo na 1-szym planie, w końcu i tak musiałem namalować fakturę bo po wlepieniu tekstury wyglądało to dość tanio i ch..owo. Dodałem też warstwę zwierzątek, na razie szkicowo.

 

Wiesz co myślę ? Tylko się nie obraź. Widziałem twój montaż głowy szefa i jestem przekonany że umiesz znacznie więcej niż pokazujesz. Po prostu wygląda to tak, jakbyś sobie coś narzucił - np. umiem już robić fotomontaże, obługuję fotoszkapę dobrze, to teraz będę tylko i wyłącznie malować bez użycia innych metod pracy. I wiesz co ? Nie wygląda to niestety tak jakby mogło. Każdy pracuje jak uważa, ale imo praca w digitalu to znacznie więcej niż cyfrowa wersja malowania farbkami. Możesz powiedzieć - okej, ale jak zacznę używać wszystkich możliwości jakie mam to nie nauczę się malować tak jakbym tego chciał.

To ja odpowiem - okej wtedy nauczysz się malować nie ucząc się całego pozostałego potencjału jaki dają media cyfrowe.

Jednym słowem - ja bym pokombinował trochę z teksturami.

Przyznam ci się że trochę popróbowałem sam dla siebie - z ciekawości - na twoim obrazku i imo sporo to dobrego wniosło - ale ty możesz mieć odmienne zdanie. Kwestia tego na czym najbardziej ci zależy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było wrzucić overa. Wiesz, zależy mi na tym, żeby ilustracja wyglądała dobrze. Nic sobie specjalnie nie narzucam, po prostu nie czuję, żeby wlepienie tekstury pasowało do charakteru tej pracy. Wiadomo, że to nie fotorealizm :). Drzewko cierpi trochę na brak bryły i poprawnego światłocienia, nie potrafię go jakoś wymęczyć. Być może popełniłem błąd robiąc wszystko na jednej warstwie (nie licząc efektów atmosferycznych dodanych później, których nie spłaszczałem), przez co zmiana / wyłączenie drzewka na tym etapie pracy staje się trudne i mało opłacalne. Poza tym wydaje mi się, że fotomontaż to co innego - pracowanie na gotowej tak naprawdę focie, gdzie wszystko jest już ustawione, za pomocą clone toola, ewentualnie podmalowując miejscami, jest znacznie łatwiejsze.

Wiesz, moim zdaniem rysunek jest kluczowy. Jeżeli się go opanuje, można zrobić chyba wszystko. Z teksturami czy bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale mimo wszystko czy to w rysunku czy malarstwie czy innym świństwie różnicuje się fakturę materiału, przedmiotów, wody, skal, kory drzewnej itd... bo na razie cały obraz jest tak samo potraktowany, plastelinowo... jeszcze jak domalujesz te stworki tak samo potraktowane brushami jak reszta to dalej to będzie mdłe i słabe... pomyśl nad tym, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, moim zdaniem rysunek jest kluczowy. Jeżeli się go opanuje, można zrobić chyba wszystko. Z teksturami czy bez.

 

Dokładnie. Ale ja uważam że nawet teraz całkiem ładny ten rysunek, a detal to już kwestia dłubania.

Wrzucam to co zrobiłem - troche przykadrowałem - ale opierałem się cały czas na tym co ty namalowałeś. Jestem początkujący, w dodatku działam pod niesamowitą presją czasu (zajęło mi to ok. 20-30 minut, bo teraz serio nie dam rady więcej poświęcić) ale gdybyś sam posiedział dużo dłużej to rezultat byłby na bank lepszy. Over:

2f07skl.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności