Skocz do zawartości

Teczka: Areien


Areien

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 201
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

martwanatura.jpg?t=1263468997

wczorajsza wypocinka, studium martwej naturki miedzy szkicami profili ludzi, ktore u mnie leżą i kwiiiiiczą :/.. rady mile widziane.. jak zwykle musialem sie zdac na korekte koloru na photobuckecie, poniewaz rysuje na tablecie.. chyba bede musial sie pokusic o podlanczanie monitora do lapka w czasie digitali xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, na kartce wymiarów rzeczywistych. Jak ja na jednym a4 rysuje jedną dłoń żeby była rozmiarów rzeczywistych :)

żeby ćwiczenia procentowały polecam to co przerysujesz loomisa rano na przykład potem narysować wieczorem z pamięci z czasem zapamiętasz coraz więcej :)

sorry za tą babeczkę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, spook nie ma sprawy ;)) . Ty.. podsunąles mi bardzo dobry pomysl :D:D tylko bede robil na odwrot... wieczorem rysowal z loomisa a w szkole z pamieciochy :)) bo liceum czas ogranicza(!!) sux.. generalnie nie mowie nawet "nie mam czasu.. wiecie szkola.." bo mam ją na drugim miejscu po rozwijaniu sie w dziedzinie ... hymm plastyki? (xP) no generalnie.. sztuki. Mylicie ze przy dostaniu sie na ASP przyda sie matura z historii sztuki? slyszalem ze po zdaniu matury z h s nie obowiazuje wstepna rozmowa. a poza tym to pomoga w inny sposob sie dostac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehhe ^^ podbudowales mnie.. :D ;* , zreszta.. patrzac na test, ktory w szkole byl jakis tam przykladowy... to czesc podstawowa wydaje sie w miare ... "nietrudna" xD a jescze mam poltorej roku tak wiec.. jakbym sie uczyl systematycznie .. to zdam ^^. I jak Ice, zdecydowales sie juz na szkole??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze cos malo jak na taką przerwe ale jakos mi ostatnio smutno z powodu ze nic nie moge narysowac :(, zero konceptu.. zero wogole .. wwszystkiego :(( smutno mi.. ma ktos na to rade- jesli rysuje sie i rysuje dzien w dzien a tu nagle nic? :(((((

 

 

lapmka.jpg?t=1264592452

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz odstawic czarny kolor, przestac go uzywac do cieniowania, to juz bedzie takie male "cos" na drodze do wiekszego "czegos" :) z bialym tak samo. Jak Ci brakuje koncepcji to sobie ogladaj jakies wymiatatorskie pracki masterow na podjaranie, a jak nie wychodzi bo nie potrafisz swoich pomyslow zrealizowac, to cwicz warsztat, namalowanie lampy z natury to w tym przypadku bardzo dobry pomysl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe :D taak. :D dzieki, rzeczywiscie z natury, lampka z naturki wydaje mi sie ze nawet wyszla, a szczegolnie to czerwone cos co uzylem jako przykrywke i daje teraz mniej swiatla i daje czerwona poswiate w pokoju. Chyba narazie zostane przy martwych bo i podszkolenie sie przyda i innych konceptow nie mam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o martwą i kolorki to Urbanboogie ma rację. Staraj się wogóle używać czarnego i białego, jeżeli już chcesz aby coś było ciemne to wyżywaj po prostu bardzo ciemny odcień tego koloru. Tak samo jeżeli chcesz coś rozjaśnić to nie używaj czystego białego tylko np. żółtego? Staraj się malować podobnie jak to robiłeś w poście #52 naprawdę Ci się to ładnie udało :)!

Spróbuj też pomalować na większym opacity. W ostatniej pracy widać, że troszkę było dziubdziane, może spróbuj nie dziubdziać tylko od razu trawić w kolor i go zaznaczyć :> ? Budować ostrymi plamami.

I jeszcze jedna ważna rzecz jeżeli chodzi o kolor. Pamiętaj, że przedmioty które rysujesz znajdują się w jakimś otoczeniu które w pewien sposób wpływa na ich kolor. Np. jeżeli masz ściany pomalowane na pomarańczowo wszystko może lekko wpadać właśnie w pomarańczowy odcień.

 

przejrzyj sobie również wątek domowego przedszkola:

http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=32070

 

Sporo tam dobrych rad jeżeli chodzi o rysowanie z natury :).

 

Pozdro ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, dzieki za trafjne wskazowki, co do otoczenia i jego (artykulacje?) tak to sie nazywalo? to staralem sie zxaznaczyc lekkie macniecia na brylach obok, z tym bialym i czarnym napewno wprowadze w zycie, faktycznie praca z #52 mnie rowniez od strony technicznej najbardziej sie podoba. Domowe przedszkole troche czytalem ale mam zamiar wrocic do lektury po waszych uwagach ^^ dzieki za uwage guyyyyyyyyysss :*:* xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic wieszkego nie moge wymyslic to mecze jakies pojedyncze rzeczy z natury,

olowek to bardzo szybki draw w sumie nie wiem po co go wrzucam.. powininem go jescze podkrecic, sprobuje dzis wieczorem jescze go podkolorowac

 

jablko.jpg

olowek.jpg

rolka.jpg

 

mile widziane opinie, serwus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O o o o, te ostatnie spox, tylko w jabłuszku przy takim otoczeniu nie będziesz miał tego tak ciemnego koloru, a papier wygląda jakby stał na nierówności z powodu tego cienia po lewej. Ogólnie trochę brudno, ale na plus - jest progres :). Keep working

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otoczenie pod jablko nie bylo zbytnio przemyslane, nie chcialem zeby tylko kolorystycznie odstawalo od ogryzka... jabko wydaje sie jakby wyciete z przestrzeni przez to ale chodzilo o samo jablko... dawno kiedys wysmarowalem ogryzek.. i tak chcialem sie sprawdzic czy dalej cos z tego malowania pamietam :/ papier faktycznie jakby na jakims materiale stal, wipa nie bedzie bo to tylko takie studium walorkow, dzieki za zainteresowanie :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem wlasnie ze to nienajciekawiej wyglada ale nie moglem sie powstrzymac zostawic tego bez koloru... w zasadzie na skonczone nie wyglada ale nawet przyjemnie mi sie na to patrzy :)) (pani od niemca tez zapewne jak wezmie cos do sprawdzenia xD) i mam jeszcze jedno pytanie... czy oplaca sie rzezbic w gumce chlebowej?? xD chodzi mi o jakies figurki do wysokosci powiedzmy .. 20cm Dzis na lekcji dostalem takowa gumke i wyrzezbilem glowe orka ibardzo mi sie to spodobalo... nigdy nie mialem stycznosci z rzezbieniem wogole.. np. w glinie, dlatego nawet nie mam pojecia czy oplaca sie robic w gumce chlebowej.. I znacie moze jakas strone z jakimis poradami w modelowaniu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nogi super, krasnal rzeczywiście zbrudzony i te kolorki od czapy ;p.

A jeśli chodzi o rzeźbienie, może się nie znam na tym, ale skąd ci przyszło do głowy, żeby rzeźbić w gumce chlebowej ? xD - polecam jednak kupić sobie glinkę.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha xD a nie iwem... kumpel mi podsunąl mysl ze: "bardzo dobrze mozna ją sobie wyginac i mietolic" xD... i wykonal pare ruchów zmieniajacych pierwotny wyglad gumki :)). (prosze nie odczytywac tych slow dwuznacznie! xD) ale mimo wszystko bardzo fajnie mi wyszlo!! Prawie sie nie odksztalca i nie lepi sie do rąk! Polecam na majsterkowanie na nudnych lekcjach! ^^ Co do glinki, nie wiem kompletnie nic o tym, podsuniecie jakies linki jesli sie w to zaglebiliscie".. piszac to mysle ze odeslecie mnie do wujka google wiedz odrazu to robie ale za serdeczne linki tez podziekuje :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu taki dzisiajszy wip, mysle ze dzis skoncze to wrzuce up w kazdym razie ;))

 

dynia.jpg?t=1265045448

 

i taki poranny z naturki.. tylko kurde, mam mega problem. nie wiem na ile to przypomina czaszke jelenia z porozem.. Ale wogole nie potrafie uchwycic bryly przy takim skomplikowanym obiekcie :( poradzicie cos?

 

czaszka.jpg?t=1265045619

 

moze to wina tego ze wystawiam sam goly obiekt bez otoczenia? myslicie ze to by pomoglo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwa z dynią fajna, tylko wydaje mi się, że cienie na materiale są za ciemne, no ale to jeszcze WiP, więc luz. Co do czaszki to się domyśliłem, tylko dzięki różnicy materiałów i złączeniu charakterystycznym dla poroża. Dołu ani trochę nie chwytam :D. Jeśli nie możesz ogarnąć, bo za trudny kształt, to wyłap najważniejsze wartości i uprość bryłę, a potem detal.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no.. dorzucam szybkiego overa, mysle ze juz jest lepiej ... teraz zobaczycie roznice moich prac (nasycenie itp koloru) w zestawieniu laptop/stacjonarny. Pierwszy etap byl wykonany na laptopie, drugi na kompie. Dorzuce jescze jakies teksturki (bo nie wiem gdzie sie je ustawia w ps elements xD) i mysle ze uznam to za skonczone. Dynia nie z natury tylko z foty niestety. Ale ponizszy juz dokanczalem z pamieci. Takze od orginalu troche pewnie odstaje:

 

dynia-1.jpg?t=1265050438

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, mam radę taką (sam się do niej stosuję) - daruj sobie na razie teksturki i sam manualnie wyciągaj fakturkę taką jaką powinna mieć dynia i materiał, na której leży. W końcu po to robisz martwą nie ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz racje.. wlasnie troche pobawilem sie brushami i mysle ze juz to zostawie, bede bral sie za jakies szkice. Nie uzywalem teksturek no i mysle ze nie jest nagorzej. Wydaje mi sie ze nie jestem dalej niz bylem.

 

dynia2.jpg?t=1265053907

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno popchnie cię to do przodu. Nie mówię, żebyś nigdy nie używał tej metody z podklejaniem jakimiś teksturami, ale kiedy się jeszcze uczysz powinieneś jak najwięcej robić sam. Jak chcesz jeszcze bardziej zaszaleć, to rób wszystko na jednej warstwie :).

 

EDIT: Ogólnie to chyba jest lepiej, ale... dynia i podłoże mają ten sam kolor(i fakturę :) ), przez co trochę się cały obraz zlewa. No i wydaje mi się, że jest za dużo czystej bieli. Ale spoko, lepiej żebyś trochę pobłądził i się czegoś nauczył.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)) mimo wszystko dzieki za rady i sprobuje sie do nich stosowac przy kolejnych prackach. Tak, rozumiem o co Ci chodzi z tymi teksturami. Faktycznie jakby pomyslec po co są martwe to miedzy iinnymi do tego zeby tą fakture samemu wydobyc. :)) Tak wiem ze kolorystycznie wyszlo za mdło ale juz nie chce mi sie tego meczyc szczerze mowiac. :)) dzieki za odwiedziny :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martwa.jpg?t=1265106893

 

dzisiejsza godzinka, cos tu wychodzi.. ale jescze wip w domu dokoncze :)) to zdecydowanych kresek sie jescze nie przekonuje wiec jescze poprobuje tak i bede sie z tabletem osfajal taka technika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ymm. . wrzucam up tego ostatniego i w sumie final, podoba mi sie z tego wzgledu ze wyglada jakby mial wrzucone jakies tekstury a jest jedynie na materialy (ale go wogole nie widac xP) a to mi sie zzadko nie przytrafia.

 

martwa3.jpg?t=1265216277

 

 

...and

 

I dodaje druga pracke - dzisiejsza. Wydaje mi sie ze fjanie nawet wyszlo, jak ktos ma ochote na poogladanie progressu to dam linku nizej - nie chcem robic tu balaganu jesli juz mam final pracy. W drugiej pracy nie ma zadnych tekstur. Chyba wogole nie bede uzywal do martwych tak jak mi radziliscie towarzyszu Joel, tak sie wiecej naucze.

 

martwachusta4.jpg?t=1265216269

 

Progress:

http://s602.photobucket.com/albums/tt103/Areienn/?action=view&current=martwachusta0.jpg

http://s602.photobucket.com/albums/tt103/Areienn/?action=view&current=martwachusta1.jpg

http://s602.photobucket.com/albums/tt103/Areienn/?action=view&current=martwachusta2.jpg

http://s602.photobucket.com/albums/tt103/Areienn/?action=view&current=martwachusta3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za dużo jak dla mnie efektów za mało malowania :)

dobrze ze wrzuciłeś progressa dalej robisz błąd ze nie detalujesz ogółem tylko skupiasz sie na jednym (drugi wipek książka)

 

ciśniesz dalej jest lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jest ostrzej, (sharpen tool ? ), tylko nóżka kieliszka jest krzywa. W drugiej pracy te ciemne miejsca w materiale są chyba zbyt ciemne, ale jest progres ogólnie :). Powiem jeszcze, że jeśli coś ma być nieostre, bo w dalszym planie, to nie korzystaj z blura, tylko użyj bledszych kolorów i zmniejsz poziom detalu - tak jest naturalniej. Im więcej ćwiczeń, tym więcej efektów - keep working.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zdecydowanie lepsze te ostatnie prace, chodz stanowczo przesadziles z wyostrzaniem, jesli podoba ci sie umiejetne operowanie tym narzedziem poogladaj dokladnie prace Mullinsa. Poki co skup sie na rzeczach bardziej przyziemnych. Ale raz jeszcze jest na plus, mniej to cyfrowe niz ostatnie prace. *Thumbs up*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak , zdecydowanie podoba mi sie taki sharpen.. kojarzy mi sie z olejami w niektorych przeswietleniach.. nie wiem.. Jakos mi to bardzo lezy. Efektow w sumie nie duzo, tylko gdzieniegdzie bawilem sie brushami i sharpenem, Mullinsa napewno poogladam.

Dzieki Ice :))

 

Joel, nom ta nozka kuleje, ale tak mnie te elipsy wkurzaja ze juz daje za wygrana i lece z kolorem :/ zreszta... w sumie zlewam troche na ksztalt tej bryly , probuje walczyc z walorem bo to wydaje mi sie odleglejsze. Jesli chodzi o sposob malowania tla, dzieki sprobuje tak jak mowisz. Probowalem juz tak na jakichs plenerach zimowych, bo bardzo widoczne jest wtedy zamglenie odleglejszych terenow ale strasznie mi to nieciekawie wychodzilo :/ :)),

Dzieki za zainteresowanie Coyote, Joel, Ice, wydaje mi sie ze jesli chodzi o rady moge na was liczyc :)) ;*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy Areien, ale jeśli chodzi o elipsy, które i mi Icecold ostatnio wypominał :).

To musisz koniecznie ćwiczyć rzeczy z którymi masz spore problemy - żebyś nie czuł barier, musisz forsować wszystko co daje chociażby cień niemocy. W tym wypadku w martwych naturach, możesz udoskonalić niemal wszystko, prócz anatomii ;p.

 

.... hmm Mullins, Mullins, a też zobaczę a co :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności