Skocz do zawartości

Teczka: Areien


Areien

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 201
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ej ja na pulpicie mam chyba jakies ch*** ikony :D !! Bo waszych nie mam... jak juz mam to napewno w koszu sie nie znajda :D. Rublow.. ^^ doslownie ikon.. tyczy sie bohomazów, o ktorych tyle bylo gdzies w teczce nie chcem sklamac ale chyba u Ciebie Ice ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsze parogodzinne kopiowanie pracy chyba kazdy wie kogo.. xP

 

dama.jpg?t=1265611152

 

napoczatku chcialem wiiernie odwzorowac ale pozniej pare detali dorobilem od siebie ale mysle ze "przypomina" oryginal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, za szybko wszedłeś w szczegół, praca za bardzo się błyszczy, no i za krótko siedziałeś nad oddaniem rysów twarzy :). Musisz bardziej wyciągnąć jej twarz i zmniejszyć przegrodę nosową. Wrzucę oryginał dla porównania.

leonardo_dama_z_lasiczka_1483-90.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe dzieki za zainteresowanie i krytyke ^^ bron boze nie chcialem zeby to identycznie wygladalo! :)) Wydaje mi sie ze cyfrą zalatuje ale nie jest chyba tak zle :)) Mysle ze jescze kiedys do niej podejde, narazie cos nastepnego szykuje.

 

Malujac ją pracowalem z reprodukcja z kolekcji "Galeria Sztuki", ktora stala obok monitora, to o wiele wygodniejsze niz fota w kompie... :)) Refka, o ktorej wspomnialem byla juz troche obrobiona dlatego tak czysto w porownaniu do Twojego linku (tak mnie sie wydaje :)) Wiem, nasycenie kolorow troche jest mocniejsze i swiecisto gdzieniegdzie - ale tak jak wspomnialem dalem troche od siebie. Mimo wszystko co do zaglebiania sie w detal od samego poczatku.. Moze to nie tak, robie wstepny zarys, coraz mocniejsze plamy, a pozniej detal tak jak mowicie ale nadal jest widoczna ta bariera, ktorej nie moge przekroczyc :/ No coz.. im wiecej bede malowal to sie sprobuje poprawic :)) Dzieki za rady :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, dzieki popatrze :)) Dzisiejszy dzien chce (poza siedzeniem i uczeniem sie w salonie tatuazu xP) przeznaczyc na ogladanie sporej ilosci videotutkow zeby podpatrzyc technike, moze cos z tego wyciagne, bynajmniej mam taka nadzieje ;], zaraz dorzuce troche popyrkana w PSie tą dame zeby nabrala troche mniej komputerowego wygladu. (myslicie ze lepiej?):

 

damafinal.jpg?t=1265698299

 

 

(o i popatrzalem, nie lubie takigo designu.. takie nowoczesne wszystko, sience fiction, nie przepadam za taką maniera a wiem ze sporo ludzi na forum za tym bardzo przepada :/, nie mowie tu o skillu bo kolo wymiata :)) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda cyfrowo - spójrz na jej dłoń, wygląda tak metalicznie, a to dlatego, że jest zbyt skontrastowana i drugie źródło światła jest za mocne, po prostu kolory powinny mieć bardziej subtelne przejścia. Właśnie dlatego cała praca się błyszczy.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucam ostatnią pracke z TSP (w ktorym pierwszy raz startuje ^^, mam nadzieje ze chociaz glos dostane xD) i wczorajszą pracke (3 godzinki z reprodukcji z kolekcji "Galeria Sztuki")

 

jesli ktos chcialby zobaczyc poszczegolne etapy produkcji i ewentualne wskazówki i rady - tego odsylam do wipa (jest w wiekszej rozdzialce)

 

tsp1.jpg?t=1266844229

 

(obydwa myszką bo tablet pozyczylem znajomkowi i juz mnie rozpiera!!!!!!!!!!!!!!!!) :))

 

rem.jpg?t=1266845166

 

 

wip:

 

http://s602.photobucket.com/albums/tt103/Areienn/?action=view&current=1-1.jpg

http://s602.photobucket.com/albums/tt103/Areienn/?action=view&current=2-3.jpg

http://s602.photobucket.com/albums/tt103/Areienn/?action=view&current=3-1.jpg

http://s602.photobucket.com/albums/tt103/Areienn/?action=view&current=4-1.jpg

http://s602.photobucket.com/albums/tt103/Areienn/?action=view&current=5-1.jpg

http://s602.photobucket.com/albums/tt103/Areienn/?action=view&current=6-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd tyle krytyki na pierwszych stronach, nie czytalam wszysktich komentarzy ale niektore i jestem zdziwiona

Nie znam sie moze ale urzekly mnie Twoje prace, poprostu maja cos w sobie naprawde, jestem oczarowana bez wzgledu na te bledy ktore Ci kazdy wytyka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze ze wkleiłeś wipki dużo mówią :)

 

jak dla mnie źle zaczynasz nie robisz szkicu i potem wali ci się konstrukcja Rembrandt jak malował zaczynał od imprymitury (brązowego fakturowego podkładu taka nasza współczesna teksturka) na tym robił szkic :) potem cała resztę z oświetleniem etc

 

a i coś ci się dzieje z opacity bo plamy są jakies za bardzo przeźroczyste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe :)) Nata dziekuje za mile slowka :)) ;*:* ale kolegów rozumiem i wiem ze trzeba duzo cwiczyc zeby bylo jescze lepiej :),

 

nom wlasnie wipki po to wrzucalem zeby dostac takie komentarze jak od Ciebie Coyot :)) szczerze powiedziawszy o szkicu nawet nie myslalem, bo strasznie sie myszka jakiekolwiek kreski stawia xD musze "tejk bek majne tablet" :))a o tej imprymiturze poczytam, bo pierwszy raz na oczy cos takiego widze :))

 

btw. Nata, moze przez to ze lipne prace na pocztaku wrzucalem, (teraz tez poezją nie zalatuje :() ale fakt, kto mi napisze w teczce mniej wiecej wiem, reszta jakos omija moją teczke :/:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dam ci przykład jak takie coś powstaje i równie podobny schemat mozna zastosować w digital tak mi się przynajmniej wydaje :)

imprymitura plus szkic (tutaj twarz jest mocno zaczęta ale chodzi mi te miejsca brązowe i brązowy szkic całej sylwety)

http://www.conceptart.org/forums/attachment.php?attachmentid=641120&d=1239214328

jak już masz szkic dajesz ciemnym brązowym zaznaczasz ciemne miejsca

a białym jasne

po czym nakładasz laserunek czyli rozpuszczoną bardziej w wodzie/miedium farbe (taka warstwa kanałem mieszania albo z z niższym opacity)

http://img96.imageshack.us/img96/3044/polaserunku.jpg

a potem juz tylko tło na czarno zielonym albo jakimś tam innym

http://img696.imageshack.us/img696/9476/jabuszka.jpg

w sumie tyle :)

 

mam nadzieje ze w miare zrozumiale to napisałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak xD.. digital w sensie :)) tyle ze myszka ;P a.... czekaj xD.. moze o to chodzi, drzewka to brushe. Tak jakos wpadl mi taki pomysl to na szybkiego zrobilem :)) tak wogole kreci mnie styl.. powiedzmy jak "Opactwo w debowym lesie" mega... jakis taki mistycyzm z tego bije i podoba mi sie zestawienie dosyc cieplych kolorow z mrocznymi ciemnymi.. jakies brazy itp. - a co do tej czerni w autoportrecie to i tak tlo ciemniejsze powinno byc teraz jak tak patrze, gdyz tak w orginale bylo :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Areien, z tym ciemnym, to zabawna sprawa. Chodzi o zestawienie kolorów, im bardziej świetlista praca, tym ciemne miejsca są ciemniejsze i nie chodzi tu bynajmniej o to, by walić czernią w najciemniejsze zakamarki, by było ciemniej. Cała zabawa polega na dostosowaniu całej pracy, jeśli chcesz, by cienie były ciemniejsze, musisz silniejsze światło przeciwstawić, albo na większym obszarze, coś w tym stylu.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe :)) dzieki chlopaki, rzeczywiscie pierwszym owocem mazania byly chmurki i pociągnalem pracke dalej co moze nielepiej wyszlo :)) generalnie chodzilo mi o zroznicowanie planow drzew i chyba mi nawet wyszlo (taki trening :)) strasznie podobaja mi sie te majestatyczne pejzaze gdzie niebo wyglada wrecz bajkowo :)) podrzuce jakis przyklad: Claude Lorrain Krajobraz z Parysem i Enoną Chcialbym kiedys uzyskac taki realizm pracy ale to jescze lata nauki :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna sprawa, ale ja ci powiem, co osobiście bym robił: Te drzewa, to starałbym się namalować ręcznie, bo jeśli pomijasz jakiś w miarę ważny element, to może się on kiedyś odezwać. Oczywiście to zależy już od ciebie, bo z jednej strony to speed i brushe nie są niczym złym, jak zresztą korzystanie z fot, czy tekstur. Jednak, jeśli chcesz umieć namalować wszystko co się da własnoręcznie, nie wyręczając się fotą, to radzę nie uciekać od tych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo... masz racje Joel tym bardziej ze z rysowaniem drzewek u mnie nienajlepiej :)) dlategoo wezme sobie to do serca i pocwicze drzewka, wrzuce progress i mam nadzieje ze jakos to wyjdzie :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

dwie martwe natury, ktore sobie w pokoju poukladalem (węgiel + ołówek na formacie 45x60.5) mam pytanie odnosnie mozliwych kompozycji martwych natur na egzaminach na uczelniach. czy jakies konkretne zestawienia cwiczyc? czy to jest tak ze naprawde nawrzucaja czego popadnie, jaki kadr bedzie taki bedzie.. itp?

martwadzbanek.jpg?t=1267124286

 

martwaskrzypki.jpg?t=1267124287

 

Wkurza mnie ten material w prace ze skrzypcami (tak od polowy w góre) szcegolnie z lewej strony.. Teraz wiem ze moglem poprostu uproscic i nie probowac odtworzyc tak jak bylo w rzeczywistosci :/

Edytowane przez Areien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)) juz mi tak w gardle zadchlo bo nikt nie odpisywal i sie balem reakcji.. to jedne z pierwszych prac weglem, ostatnio probowalem korzystac z jego wlasciwosci (warstw) i z lepszym lub gorszym skutkiem. :)) dzieki :*, specjalnie wybralem skrzypce z domu bo dosyc trudna bryla ale chyba nie jest najgorzej :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne prace, ale wydaje mi sie ze brakuje wiekszego zroznicowania. Pierwszy wydaje mi sie miec za malo swiatla, drugi ma ciekawsza kompozycje, bardzo ladnie wyrysowywujesz pzedmioty podoba mi sie, ale czesc gorna jest tak samo akcentowana jak dolna. Mysle ze te dwa miejsca nie powinny byc tak samo pokazane. W sumie nie wiem jak bym to rozwiazala, wiec nie wiem czy moje slowa w ogole sa cos warte, ale nie zrobilambym tego napewno lepiej :) ogolnie druga pracka bardzo przyjemna dla oka, a o to chodzi, poza tym podoba mi sie Twoj sposob rysowania tylko wlasnie mysle ze gorny plan powinien byc troszke slabiej wyrysowany, zeby uwaga byla zwrocona na ta dolna czesc? Niech sie lepiej wypowie ktos kto sie na tym zna :D

 

Edit: Na pierwszej martwej rozjasnilabym tlo, na dole najciemniej im wyzej tym jasniej i wtedy butelka by sie tez rozjasnila, co w rezultacie rozjasni prace :)

Edytowane przez Nata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe :)) nie, czemu. Bardzo konstruktywna krytyka :)). Tak, wiem wlasnie ze zroznicowaniem skali szarosci w tradycyjnych mediach mam problem, ale walcze z tym. :)) bylem ciekaw czy poradze sobie ze skrzypkami ale mimo skopanej glowki ze sklimakami to nawet mi ise podoba. Wydaje mi sie ze tak jak to opisalas ze gorna czesc powininem troche odpuscic z detalem i akcentem ale no coz :)). Bede bral wieksza poprawke na takie rzeczy niz wczesniej po kazdym komentarzu :)) dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie zwrocilam uwagi czy skrzypce sa poprawnie narysowane. Wydawalo mi sie ze tak. Fajnie ze je delikatnie obrysowales zaznaczajac je jako najwazniejszy przedmiot, naprawde bardzo przyjemna praca, wiec nie masz czym sie przejmowac bo to nie jest wielki blad Reszta poprostu perfekyjna, te cienie, ta precyzja, super, poza tym przy motywacji napewno zajdziesz daleko :)

Edytowane przez Nata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super :D

Ja tez czuje moc jak ktos cos mi napisze. Predzej zanim zaczelam umeiszczac tutaj prace bardz malo rysowalam, sprawialo mi to mniej przyjemnosci :)

Ciesze sie ze moglam cos powiedziec co Ci pomoglo :)

Powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajne martwe i dobrze narysowane skrzpce może ja bym coś wrzucił bo ostatnio rysowałem też martwą węglem;p przyczepił bym się do tej drugiej pracy a mianowicie czy to naczynko narysowałeś tak ucięte czy zdjęcie takie?

bo chyba nie powinno się ucinać ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hymm chodzi to po prawo? jesli tak - to niestety tak wygladalo :) troche nie piescilem tego szkla, a moze powinienem :)), jesli chodzi o ta najwieksza butelke to korka braklo (xP) nie podobalo mi sie jak byl, wiec go usunalem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności