Skocz do zawartości

Postac 3D: Old Black Guy


Noe

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Chciałoby się powiedzieć, że to jakiś postęp od czasów De Niro. Choć łonowce wyglądają jakbyś użył za grubego pędzla do ich rysowania.

 

Choć w sumie najlepiej wyglądał ala rycerz pod tytułem old man, dopóki nie natknąłem się przypadkiem na owego dziadunia w realu.

 

Tak więc i tutaj pewnie jest podobnie.

Mogłeś chociaż dziaduniowi pozmieniać ułożenie pryszczy albo zmarszczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie prace Noego wyglodaja dziwnie bo jak się daje foto na mesza to ma się podwójne cieniowanie difuse i specular. Jedno z fotki a drugie z 3d. W sumie technika świetna jak ktoś nie potrafi modelować a chce sobie ego pogłaskać. Jak widać działa. Pół godziny pracy i ponad 3000 zadowolonej gawiedzi. Wszyscy początkujący i niekumaci porównują później jego skilla do poziomu czystych modelarzy i teksturników i jakoś tak te pracki nad którymi siedzi się tygodnie wychodzą blado i lamersko.

 

Edit:

Gdzieś na forum jest dział foto, może tam następnym razem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o zlecenia tylko o forum na którym trudno jest uczciwie konkurować w sensie sportowym z "fotkami". Odechciewa mi się rzeźbienia w 3d ludzkich głów bo nawet po dwóch dniach nie osiągnę takiego poziomu szczegułów jaki daje najprostsza fotografia. To tutaj to nie jest 3d ale jakaś technika fotomontażu z wykorzystaniem elementów 3d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj z godzinkę poświęciłem na szukanie Zdjęcia tego Kenijczyka, jakoś mi się odechciało.

Mi nie podoba się tylko fakt że keraj/noe kłamie - efekt pracy jest nawet przyzwoity, choć możnaby popracować nad światłem i detalem. Jednak takie mapowanie głowy fotką może mieć świetne zastosowanie w konkretnym ujęciu, jeśli nie potrzeba zmiany oświetlenia albo obrotu głowy, to po co babrać się w teksturowaniu?

W życiu trzeba chodzić na skróty, inaczej daleko nie zajdziesz. (nie chodzi mi o oszukiwanie - lecz o workFlow).

 

Podsumowując, prace nie powalają. A podejście autora jest wybitnie lamerskie i naiwne - karma da o sobie znać prędzej czy później. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

raczej nie, inne usta, inaczej osadzone oczy, za duzo bruzd do retuszu :P

 

skarbnica takich fotek:

 

http://www.flickr.com/photos/stoneth

Edytowane przez tjviking
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje oprogramowanie dalo 99% podobienstwa cech twarzy do tej fotki

 

thai recall

 

niemniej jednak usta i broda pochodza z innego "obiektu"

 

Zmień oprogramowanie. :)

I przestań zajmować się bzdetami. - choć nie powiem, ten profil na flikerze bardzo fajny, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj z godzinkę poświęciłem na szukanie Zdjęcia tego Kenijczyka, jakoś mi się odechciało.

Mi nie podoba się tylko fakt że keraj/noe kłamie - efekt pracy jest nawet przyzwoity, choć możnaby popracować nad światłem i detalem. Jednak takie mapowanie głowy fotką może mieć świetne zastosowanie w konkretnym ujęciu, jeśli nie potrzeba zmiany oświetlenia albo obrotu głowy, to po co babrać się w teksturowaniu?

W życiu trzeba chodzić na skróty, inaczej daleko nie zajdziesz. (nie chodzi mi o oszukiwanie - lecz o workFlow).

 

Podsumowując, prace nie powalają. A podejście autora jest wybitnie lamerskie i naiwne - karma da o sobie znać prędzej czy później. :)

 

dokładnie,

trzeba tez przez chwile zastanowić się, o co chodzi w byciu grafikiem, o umiejętność dokładnego wymodelowania gitary czy innej felgi*, czy o jakiś tam zmysł estetyczny i obrazki z polotem. Mam nadzieje że Noe pracuje właśnie nad tym drugim :)

 

pozdro

 

(nie pisze że praca nad warsztatem jest zła, tylko wyrażam swoja opinie w kontekście sposobu oceniania prac Noe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień oprogramowanie. :)

I przestań zajmować się bzdetami. - choć nie powiem, ten profil na flikerze bardzo fajny, dzięki.

 

pozwol ze sam bede zarzadzal swoim czasem, wyreczam autora ktory jest a urlopie i

nie moze zaladowac fotki ktora sie zainspirowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek zamykam, co miało być powiedziane - zostało.

Noe odpowiedz mi proszę na PM:

 

Czy zdjęcia które wykorzystujesz są Twoją własnością?

Jeśli nie są, to czy autorzy tych zdjęć wyrazili zgodę na wykorzystanie ich przez Ciebie w Twojej pracy?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności