Skocz do zawartości

WIP2D:Krzyżowiec AD2009


EthicallyChallenged

Rekomendowane odpowiedzi

Mój znajomy postanowił ulec swoim macho fantazjom i wstąpic do armii aby kopac tyłki siac destrukcję i dac upust swoim fascynacjom związanym z wybuchami i bronią palną. Poruszony do głębi jego debilizmem postanowiłem, jako prezent pożegnaly, wykonac jego karykaturę/portret utrzymany w debilnej stylistyce typu Rambo/commando rodem z lat 80. Założenia mam taki że obrazek ma byc lekko prześmiewczy ale na tyle macho i "badass" żeby mój kolega dał się ponieśc emocjom i odnalazł w nim wspomniane wyżej swoje fantazje. Byłbym wdzięczny za uwagi względem pozy, akuratności uzbrojenia itp.

Pierwszy szkic:

warriorwip1_by_EthicallyChallenged.jpg

 

W prawej łapie m60, w lewej coś lżejszego (m16?), mundur Royal Marines desert kit, w tle szeroko rozumiana destrukcja/płomienie/eksplozje, czyli mokry sen mojego znajomego.

 

z góry dzięki za wszelkie uwagi.

Edytowane przez EthicallyChallenged
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nom. bardzo centralnie i symetrycznie teraz jest. Mało dynamiki. Niech cos więcej robi prócz trzymania broni, pomijając to, że teraz trzyma je jednakowo w obu rękach.

Od razu przypomniała mi sie pewna stara, ale jakże jara gra :)

http://www.teamteabag.com/wp-content/uploads/2008/04/duke_nukem_004.jpg

http://www.studio-quena.be/cyborgjeff/site/wp-content/uploads/2009/08/qb1iqk6j.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od rysunku chyba. Zresztą zawsze tak zaczynam, ale w sumie każdy ma swój workflow wypracowany, nie mnie się mieszać do tego. W każdym razie teraz wygląda to dość dziwnie, jakby prosto z pępka wyrastała mu olbrzymia noga. Jest dziwnie upozowany i nie do końca czuje się, co jest z przodu, a co bardziej z tyłu. Może przez to właśnie wyszło takie "rybie oko". Na twoim miejscu porobiłbym trochę fot pod to lub poszukał na stockowniach.

Jest dziwnie zbudowany. Wrzuciłem go do szopa i próbowałem wpisać w bryły.

attachment.php?attachmentid=66805&stc=1&d=1255271190

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Teraz, patrząc na ten obrazek mam wrażenie, że zołnierz dziwnie ugina się na nogach, odchyla się, patrząc przy tym w dół. Wydaje mi się, że głowa z tej perspektywy powinna być bardziej zadarta ku górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna jest ta poza. Może niech opiera jedna nogę na zewłoku wroga lub nierównym podłożu (może stać na gruzach)? Może to trochę zdynamizuje kompozycję. I może niekoniecznie frontalne ujęcie? Popatrz sobie na splash screena z Duke'a. Coś tam się dzieje, on wykonuje jakąś akcję. Twój żołnierz po prostu trzyma obciętą głowę i przybiera nie do końca zrozumiałą pozę. Może tak: http://duke3d.bigsleep.net/shots/Erzsebet_end.jpg ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że lepiej by było, gdyby nasz heroiczny żołnierz nie patrzył na będącego w parterze obserwatora, tylko wprost. To samo tyczy się jego ręki, którą kieruje nieco w naszą stronę, a mógłby mieć w niej na przykład gnata.

Poza tym wiem, że to na razie szkic, ale nie zapomnij o heroicznych dodatkach typu pasy amunicji, nieśmiertelniki czy cygaro w gębie ;)

Wybacz, że maziam po twojej twórczości, ale ja to widzę bardziej tak:

wojak.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cała perspektywa siada niestety;/ wez zrob sobie fotke,albo popros kolege zeby przypasowal tak jak chcesz i bezczelnie wykorzystaj ja jako referke, bo ten skrot ciebie poki co pokonuje...

 

co do bledow-za dlugi tulow jak na ta perspektywe,skrot reki z nozem tez do poprawek, no ciezko wylapac wszystkie bledy, bo jeden ciagnie za sobą nastepny i suma sumarum, cala postac wyglada nieprzekonywująco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do twarzy to niestety będzie kwestia typu "jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma." To jest tajna misja i refki będą zdobywane ze ściemy, prawdopodobnie z jakiegoś fejsbuka lub foty robione komórką z ukrycia, może byc z tym bieda. Się zobaczy co uda mi się zdobyc, póki co jestem chory i siedzę w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakos tak ciasno na tym obrazku, dalbym troche przestrzeni do okola

kolory w tle wydaja mi sie zbyt nasycone chyba ze to kontrast zolty/czarny i gryzace sie niebieski z czerwonym obie te rzeczy dominuja nad postacia, wogole paleta sprawia wrazenie przypadkowej

nabojki i twaz sa tak samo ostre mimo ze jest miedzy nimi spora odleglosc, nieczuje sie powietrza

tak na moje oko

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności