Skocz do zawartości

Problem: Not enough storage


karolw

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

dostaje takie komunikaty od mentalreya w trakcie renderingu a potem mi go całkime zamyka.

MSG 0.3 error 011105: cannot start thread 5: Not enough storage is available to process this command.

MSG 0.3 error 011105: cannot start thread 6: Not enough storage is available to process this command.

MSG 0.3 error 011105: cannot start thread 7: Not enough storage is available to process this command.

 

to dziwne bo komputer nie jest najsłabszy a plik na ktorym pracuje ma tylko 10mb...

 

co moge zrobić.

teraz robie testowe rnederingi nawet nie 800X600.

a wszystkie parametry mam na low.

???

prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ok.

sytuacja wyglada tak

po przemodelowaniu siatki dachu z importowanego modelu z revita na edit poly mam:

3 550 faces bez dachu

99 000 faces z dachem bez shela

2 000 000 faces z dachem i z właczonym shelem

 

renderingi się robią bez problemu (bez wzgledu na shela) w rozdzilczości

640x480

a w 800x600 zawsze go wywala.

 

 

nie wiem co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no,

problem jest tylko z tym dachem

a jego akurat w maksie zrobiłem...

 

teraz jest juz jeszcze dziwniej bo większe rozdźilczości jestm wstanie robić ale musze renderowac na 3 lub 4 razy za pomocą regionów...

 

ale i tak czasami mi wyzuci taki komunikat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZNam ten błąd dobrze ;) .. widziałem go często.. Dlatego najwikesze projekty jak coś to tylko w 2009 .. W 2010 ktoś mądry wywalił ta pożyteczna opcje z Mentala "Memory Limit" u mnie po jej zwiększeniu razy 10, Max i Mental przestały wywalać się..

W sieci widze że więcej ludzi ma z tym problem..

 

może ten temat pomoże>

http://www.vizdepot.com/forums/showthread.php?t=9460&page=1&pp=15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja mam podobny problem. Wszystko lezy w emitowaniu fotonów. Mam scene (cube - 12poly) i jedno swiatlo photometric, ktore przy produkcji fotonow 10tys dziala jak zloto. Kiedy daje 4mln fotonow do emitowania swiatla - tez jest ok. Natomiast kiedy moje swiatelko wydziela z siebie 10mln promykow - FATAL ERROR. Wiec, moj komputer majac 2gb ramu nie wyrenderuje sceny ktory efekt bylaby dla mnie zadowalajacy? nawet w zamian za dluzszy czas renderu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

dostaje takie komunikaty od mentalreya w trakcie renderingu a potem mi go całkime zamyka.

MSG 0.3 error 011105: cannot start thread 5: Not enough storage is available to process this command.

MSG 0.3 error 011105: cannot start thread 6: Not enough storage is available to process this command.

MSG 0.3 error 011105: cannot start thread 7: Not enough storage is available to process this command.

 

to dziwne bo komputer nie jest najsłabszy a plik na ktorym pracuje ma tylko 10mb...

 

co moge zrobić.

teraz robie testowe rnederingi nawet nie 800X600.

a wszystkie parametry mam na low.

???

prosze o pomoc

 

 

Też miałem taki problem, przy renderowaniu nawet zwykłego box'a. Zresetowałem max'a(2010) i wszystko działa. Tylko ja miałem ten komunikat po polsku wyświetlany:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności