Skocz do zawartości

Teczka 2D -Rubak


rubak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tutaj świeży. Rysować zacząłem stosunkowo niedawno, w zeszłym roku uczęszczałem na kurs rysunku architektonicznego, ale chciałbym spróbować swoich sił w rysowaniu postaci, zwierząt ogólnie mówiąc czegoś żywego;) wiem, że sporo pracy przede mną!

Oto pierwszy portrecik jaki narysowałem (ze zdjęcia, ok 30min) proszę o krytykę oraz porady jak się poprawić. (wydaje mi się że lewe oko za małe zrobiłem) resztę błędów pozostawiam wam.

54732991.png

Postaram się uploadować moje wypociny co jakiś czas. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A na kursie nie masz modelek ? powinienes miec, na egzaminie kwalifikacyjnym bywaja modelki na architekture. Ja chodzac na kurs 3 miechy martwej mialem i 4 miechy studium postaci.

 

Jednak do rzeczy,

-nie uzywaj 1 olowka tlyko np. 2b 4b 6b, jednego zeby uzywac trzeba umiec dobrze rysowac i poslugiwac sie kreska.

- walnij mocniejszy kontrast to postac odrazu wyskoczy, mocny cien z jednej storny. Zrob przekatna, dramat i rysunek staje sie zywszy.

 

 

pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje podstawy anatomii (bez cieniowania), ewentualnie zaznaczanie gdzie cień miałby przebiegać (cast shading, imo b. fajna i nieźle wyglądająca szkoła). Niezłym pomysłem jest wertowania róznego rodzaju sourcu z refkami zamiast rysowanie na czuja które jedynie może utrwalać złe nawyki.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IN Flaamess, na kurs rysunku chodziłem w zeszłym roku od października do marca, niestety nie było modelek, zrobiłem kolejne dwie prace i trochę bardziej kontrastowe imo.

 

mayk wiem muszę dużo ćwiczyć, jestem samokrytyczny i sam widzę, że moim rysunkom brakuje jeszcze kilka lat treningu;]. Loomisa i Cavadiego nie będę tutaj wrzucał (chyba każdy początkujący rysuje z tego i na forum jest sporo prac wzorowanych na tych pozycjach)

Jeżeli można coś bliżej o cast shadingu? Niestety nie znalazłem nic ciekawego o tym;/

 

Dobra wrzucam dwie prace:

1.

16057346.png

2. Autoportret z lustra (głupia mina która na początku była śmieszna, przerodziła się w masakrę, co chwila musiałem wykrzywiać ryjek, żeby go narysować a w końcu wyszło jak Jocker z Batmana;) czas ok 1h, błędy są bo sam widzę - ucho chyba uciekło z perspektywy a drugie za małe, nie uchwyciłem za bardzo zmarszczek mimicznych i włosy wyszły jak siano;] ale co tam;]

98255984.png

 

Czekam na kolejną krytykę i wskazówki.

Edytowane przez rubak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, moze wydawac sie ze narzuce jakis styl, ale ...cieniujac , lepiej maznac tlo na czarno a postac, portret jasno. Wtedy automatycznie calosc wyskakuje s kartki, tlyko potem pocianac wrazliwe linie jak pada cien i swiatlo.

Dla zobrazowania tego o czym mowie bfa1dcba.jpg

, przynajmniej dla mnie jest tak latwiej.

Przydaloby sie tez by nie uzywac prostych lini przy tego typu tematach. jeli linie lekko podkrecisz, nadasz jakis ksztalt glowie, policzkowi, bd miala jakas bryle, nawet przy mniejszym kotrascie.

 

Cwicz cwicz, bo tylko tak da rade do czegos dojsc. Samo czytanie komentarzy i rad duzo nie daje. To jak ze skateboarding'iem bp np.wez poloz noge na tailu,nacisnij i druga noge po papierze do gory pociagnij. Proste, ale wez to zrob odrazu :D

Edytowane przez IN Flaamess
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak czasu spowodował lekki przestój w moim hobby, więc wrzucam 2 prace - format 50x70. Ciągl próbuję czegoś nowego, ale nie znam żadnych technik rysowania, więc wszystko jest empirycznie - proszę o wytknięcie mi błędów o rady!

 

p1010431l.jpg

 

p1010432o.jpg

 

Ps prace nie dokończone ale staram się nie siedzieć za długo nad jednym rysunkiem tak do max 4h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się zdaje, że za bardzo wygładzasz te prace i nie nadajesz im kontrastu. W ostatniej czuć bryłę, ale mnie się to kojarzy strasznie z taką fotograficznością. Poćwicz sobie rysowanie bardziej zaznaczając bryłę, nie rób takich strasznie łagodnych przejść. Popatrz sobie tu o : http://gurneyjourney.blogspot.com/search?q=plane+heads. Moja opinia jest może dość subiektywna, ale poczułem, że się podzielę :).

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Joel, każda rada i krytyka jest dla mnie pomocna, fakt rozmazywałem prace ale to głównie że trafiłem na Devianarta tego kolesia --> klik i chciałem uzyskać coś podobnego ale jestem lata świetlne za nim.

No to ćwiczę dalej:) właśnie skończyłem uczelnie i szukam job, więc pomiędzy rozsyłaniem CV i chodzeniem na rozmowy, mam sporo czasu na bazgranie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słaby przykład sobie znalazleś na tym deviancie... jebs ale te laski mega sztuczne... nie ma bryły, cieniowanie paluchem chyba zależne od gusta ale wg mnie totalna amatorszczyzna i technika dla głupich, rysunek to przede wszystkim krecha, linia, różnego rodzaju linie, chcesz robić plamki to maluj farbami... procz braku bryły, jest brak anatomii w pierwszym a w drugim zdaje sie tylko u dłoni... u Ciebie twarze wyglądają na brudne, usta, oczy i zęby na przerysowane (obrysowane jednakowym konturem co splaszcza i wywołuje sztuczność), włosy też są bryłą, pewną masą i nie należy tworzyć ich jako pojedyncze kosmki włosów... niestety wszystko płaskie, jeżeli chcesz robić portrety z fotek to przede wszystkim muszą to być dobrze oświtlone, skontrastownae foty, ktoś z pewną wiedzą i umiejetnościami owszem może sobie wyobrazić lub dopowiedzieć pewne rzeczy ze słabego zdjęcia, ale Ty nie należysz do takich osób... dużo możesz się nauczyć rysowania portretu z lustra, żeby zobaczyć najciemniejsze i najjaśniejsze pkt zmruż oczy... kreskuj zgodnie z kierunkami powstającej bryły, tak jakbyś rzeźbił ołówkiem, albo wyobraź sobie, że to real 3d max i tworzysz główke z polygonów o różnych nachyleniach i rozmiarach... kurcze no portret to nie jest taka prosta sprawa dla laików, ale jak już sie tego podjąłes... powodzenia pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rotcore, dzięki za krytykę, właśnie takie posty są najbardziej przydatne dla mnie.To nie tak że chcę tylko portrety rysować, ogólnie chciałbym się rozwijać w dziedzinie rysunku.

Chciałem złapać jakieś podstawy rysując ołówkiem zanim spróbuję czegoś innego (tablet).

Wrzucam szkice dłoni, co podpatrzyłem w Twojej teczce:)

 

p1010433a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kreskuj zgodnie z kierunkami powstającej bryły, tak jakbyś rzeźbił ołówkiem, albo wyobraź sobie, że to real 3d max i tworzysz główke z polygonów o różnych nachyleniach i rozmiarach...

 

 

z pelnym szacunkiem ale nie wydaje mi sie. Mozna tak szkicowac ale nie koniecznie ;P dam ci chociazby jeden przyklad:

 

LeonardoDaVinciAngelForTheM.jpg

 

wszystkie linie bedace cieniowaniem sa skierunkowane w ta sama strone, a mimo to bryla jest bardzo uwydatniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ze cwiczysz ale wszystko to wyglada sztucznie na potege.

Kreskujesz okrutnie bez ladu i skladu, nie jestem zadnym mistrzem olowka, ale nawet osoba, ktora sie na tym nie zna; nie bedzie potrafile ci wytlamaczyc dlaczego cos jest zle ale i jej bedzie cos w tym niepasowalo.

Troche dziwi mnie, ze na tym kursie cie nie nauczyli technicznych spraw, rysunek architektoniczny zawsze wyadawal mi sie bardziej poukladany i metodyczny,dodam ze nawet podoba mi sie wiekszowsc takich prac.

 

Dam tutaj kilka przykladow dobrych rysunkow:

 

Rosyjska szkola:

 

two%20head.jpg

 

repin%20model.bmp-for-web-normal.jpg

 

ilusha_figure.JPG

 

 

 

Polska szkola:

 

Philips-Luiza.jpg

 

Martenka-Izabela.jpg

 

Grochowska-Marta02.jpg

 

Angielska szkola:

 

figure-drawing-larger-lady-copy.jpg

 

Amerykanska szkola (przewaznie wegiel i Conte):

 

qs98.jpg

 

Image.aspx?id=186

 

Image.aspx?id=192

 

Image.aspx?id=202

 

 

A teraz czas na twoje przemyslenia ;)

Edytowane przez ICE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Areien no jasne, można i kijem, można i palcem, można i ogórkiem i skręconą stopą... ale ten koleś to nie Vinci, a ja doradzam w tym co potrafię sam robić... także... Ice podał genialne przykłady, technik jest wiele, ale żeby rysować tak jak podałeś w przykładzie Vinci trzeba troche wiedzieć o bryle ludzkiej twarzy, dlatego poradziłem to co poradziłem... pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za przykłady, ale teraz mam ciężki orzech do zgryzienia:) wypadałoby się ostro poprawić, a nie mam pojęcia jak to ugryźć:) Rysunki które wrzucił icecold świetne, tylko że przez najbliższe miesiące nie zbliże się do efektu który jest na nich widoczny;] - długie lata ćwiczeń.

@ice - kurs to był krótki epizod oraz trwal niedługo. Gdzie można coś więcej znaleźć nt tych szkół co podałes?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności