Skocz do zawartości

Samoistna zmiana klawiatury


avant.garde

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przed chwilą zadziała mi się bardzo dziwna rzecz. Stamoistnie przełączyła mi się klawiatura z systemu programisty na 214 (z tego co udało mi się obadać to np. ":" zamienił się na "Ł", nie wiem ostatecznie czy to było 214 bo zauważyłem, że wystąpiły jakieś daszkowane znaki i łączone "ae" nie występujące w polskim systemie znaków). Naturalnie pierwsze co zrobiłem to rzuciłem okiem do ustawień klawiatury i o dziwo była wybrana nadal klawiatura programisty. Usunąłem PL 214 i dalej nic. Przełączyłem na angielską i nic. Koniec końców urzyłem twardego reseta i po wejściu do windy wszystko było ok - jedyna dziwna rzecz to to, że ustawienia Opery mi się zresetowały (przy resecie Opera była wyłączona).

 

Spotkaliście się kiedyś z takim problemem? (PS: nie mam zainstalowanego ATI Catalyst Center, które jak pamiętam override'owało ustawienia klawaitury w Windows, zwłaszcza że problem wystąpił samoistnie w trakcie pisania na gg).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Pewnie wcisnąłeś niechcący Alt Shift. Sprawdź w ustawieniach klawiatury jakie są skróty do jej przełączania, i je powyłączaj.

Mi corel painter samoczynnie przełączał niekiedy klawiaturę na język łotewski czy coś w tym stylu.

A to z operą dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi;) Kurcze, tylko jestem przekonany, że nie wcisnąłem tej kombinacji - na początku też tak pomyślałem, ale od razu skoczyłem do menu wyboru języku i włączony był polski programisty. Ale faktycznie może nie zarejestrowałem. Dzięki wszystkim za pomocną dłoń:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności