Skocz do zawartości

Pojazd3D - Ford Mustang 2005


deadmaster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Po długiej przerwie w użytkowaniu 3ds max wracam z poważnym projektem, jak na moje możliwości:)

 

dużo czasu poświęciłem na czytanie materiałów o 3ds max i myślę że praca nad którą aktualnie pracuję będzie się podobała:)

 

Pracuję nad Pojazdem a mianowicie Ford Mustang z 2005 roku.

 

poniżej zamieszczam screeny z aktualnymi postępami w pracy.

 

3dsmax2009111511082736.jpg

 

3dsmax2009111511090749.jpg

 

3dsmax2009111511092249.jpg

 

3dsmax2009111511090749.jpg

 

3dsmax2009111511092249.jpg

 

3dsmax2009111511115098.jpg

 

3dsmax2009111511304309.jpg

 

Pozdrawiam

Edytowane przez deadmaster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tak robię to z tego tutoriala, ale dla mnie jest sens to pokazywać bo jestem na etapie raczkowania w maxie i do nie dawna to nawet z tutoriala nie potrafiłem dobrze zrobić, a możliwe że coś źle zrobię i ktoś mi to wskaże :)

 

btw. Jest to mój pierwszy samochód w 3ds max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajny ten tutorial. to była moja pierwsza praca jaką zrobiłem w 3ds max. pierwsza i w sumie ostatnia z takich wiekszych ale bardzo przyjemnie sie robiło. chociaz trwało to chyba z 3 miesiace bo czasu nie mialem. ale podstawy chyba złapałem. autko fajne - ciągnij dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że robiłem z tutoriala to nie ma raczej sensu już zamieszczać postępów pracy.

 

więc zamieszczam 2 renderki gotowej już pracy.

 

na pewno zauważycie niedociągnięcia.

 

materiały i oświetlenie (które jest kiepskie) Vray

 

19527991.jpg

 

51042872.jpg

 

Pozdrawiam

 

PS.wszelkie uwagi mile widziane.

Edytowane przez deadmaster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby np. się dowiedzieć co w tej pracy jest "kiepskiego" poprawić to i nie robić tych błędów w przyszłości. IMO model jak na pierwszy raz wygląda nieźle, nawet jeśli z tutka robiony. Teraz spróbuj to jakoś fajnie wyrednerować. Na pewno coś by się przydało nad linią horyzontu. Tak w ogólne, to może spróbuj podczepić model pod jakieś zdjęcie.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ładnie wykonany model, dlaczego tak uważam, bo sam ostatnio modelowałem z tego samego tutoriala i ford wyszedł mi znaczeni gorzej.Co do oświetlenie nie doradzę CI , bo używam mentalray'a, a sam dopiero w kwestii oświetlenia raczkuje.Może spróbuj sun system+sky light?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model nie idealny, ale wytrzyma... Skupiłbym się obecnie na oświetleniu i materiałach bo to leży. Skoro scenka jest "zewnętrzna" to zamiast studyjnego oświetlenia dobry byłby jakiś skylight + ewentualnie słońce. Bitmapa asfaltu zupełnie nie wytrzymuje zbliżenia. Kompozycja na obu obrazkach niezbyt - autko jest strasznie boleśnie wycentrowane wertykalnie - ściągnij je troszke niżej. Dodaj jakieś tło w PSie razem z trawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co wy macie do tego że z tutka przecież nie metodą kopiuj wklej ... czy tutorial mu siatke poukładał i vertexy odpowiednio poukładał ... ? jak ktos kopiuje to rozumiem a nie jak gościu robi samemu , zaczyna więc to zrozumiałe a chce pokazać jak robi np gdzies błąd żebyśmy to wyłapali i powiedzieli jak bedzie dobrze ... przydałby się clay render żeby zobaczyc jak to wygląda pod względem krzywizn bo z lakierem nie widać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności