Skocz do zawartości

Portret olowkiem i weglem


maydaygs

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

\"tylko wydaje mi sie nie wiem czy mam racje ale zawsze probuje wszystko za dokladnie odwzorowac slyszalem ze to blad :(\"

odwzorowywuj to co widzisz - na poczatku to jest podstawa, cwicz reke i oko

jezeli sa to poczatki to nie sa zle

przypatrz sie teczowka - roznej wielkosci

dlon - zle proporcje, zlamala sie troche, cien na wewnetrznej stronie dloni wyszedl nienaturalny

miejsce zakonczenia zuchwy - nie widac go

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proporcej i anatoomia niestety nieciekawe, staraj sie porownywac poszczegolne partie twarzy/ ciala do siebie co do wielkosci podczas rysowania (jest masa wykladow na ten temat w literaturze) Ogolnie calkiem niezle operownie swiatlocieniem i dobra kompozycja. Jaki format ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo sie dzisiaj nudzilem, a i motywacje waszymi komentarzami mialem ni i postanowilem nabazgrac cos wegielkiem i wyszlo cos takiego. Tworzylem to przez okolo godzine jak zwykle nie patrzac na anatomie i wszelkie obliczenia :) ja po prostu biore i rysuje. Narazie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety widac ze jestes samoukiem.... masz talent.. (a wlasciwie zdolnosci manualne) ktore kotos mogłby utemperowac w talent. :) nie wylizuj tak swiatłocienia, zostaw widoczny szrafunek, slad narzędzia itp, zmien ołowek na bardziej miękki, i za modele uzyj realnych przedniotow (ludzi), anie fotek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko najgorsze jest to ze boje sie kogos na zywo narysowac bo cos czuje ze mi nie wyjdzie no ale sie musze przelamac :) i wtedy zobacze co te zdolnosci manualne sa warte. A moze zapisze sie na jakiec kulko malarskie albo cos takiego w Domu Kultury czy mi odradzacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne ze doradzamy. Takie prace jak te chyba niezle potrafia wycwiczyc technikę operowania olowkiem i gumką, ale wg mnie nic nie wnosza do Twojego rozwoju artystycznego.. Wykorzystaj smykalke i zmierz sie z zywym modelem i wlasna interpretacja tego co widzisz. Bo tu mamy cierpliwe odwzorowanie szczegolu, zamiast pokazania czegos wlasnego, smialego ruchu reki, poszukiwania..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z moimi poprzednikami zdolnosci masz ale brak Ci podstawowej wiedzy ja zaczynałam tak samo jak Ty :) fotki i obrazeczki pierwsze studium postaci bylo koszmarne hehehe no ale teraz to chyba idzie mi juz duzo lepiej choc duzo jeszcze musze sie nauczyc :) wiec nie przejmuj sie jesli pierwszy rysunek Ci nie wyjdzie kolejny pojdzie duzo lepiej i zapisz sie na jakis kurs czy kołko mysle ze szybko pojmiesz o co w tym wszystkim chodzi powodzenia i pozdrawiam ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności