Napisano 20 Listopad 200915 l http://img252.imageshack.us/img252/9183/prz2.jpg robię w szkole projekt i nie umiem nic z detali architektonicznych :P jak zrobić fundament dla konstrukcji stalowej jak wygląda detal przegubu na obręczy ogólne detale łączenia kratownic Wszystkie źródla, tytuły książek, http itp itd mile widzane POZDRO
Napisano 20 Listopad 200915 l Rozwiązań jest cała masa. Zależy jakie masz dane, czy to konstrukcja do przeliczenia czy tylko swobodna interpretacja architektoniczna czyli prosty i schematyczny rysunek do zrobienia. Bierz dowolną książkę na temat konstrukcji stalowych i żelbetowych oraz zerknij na te fora: http://www.cad.pl/ http://architekci.pl/ Wśród grafików szukasz konstruktorów, może się ich tu więcej ukrywa to ktoś coś jeszcze dopisze.
Napisano 20 Listopad 200915 l To jaki projekt w szkole robisz? Wykonawczy... Tu pewnie jest sporo architektów, tylko problem jest taki /przynajmniej u mnie/ ze te detale są konstrukcyjne a więc rozwiązuje je konstruktor, my zakładamy grubość stali itp, ale to konstruktor wszystko weryfikuje i rysuje. Teraz robię małą halę w konstrukcji stalowej, ja zaproponowałem szerokość 2teownika, ale to konstruktor tu rządni i on mi rysuje detal połączenia stali ze stopą fundamentowa. Moze udaj się do kogoś z budownictwa.
Napisano 20 Listopad 200915 l Polecam ksiązki : "Konstrukcje metalowe" cz1 i 2 Żóltowski, Łubiński, Filipowicz Dzieki nim udało mi sie przebrnąć przez studia :)
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto