Skocz do zawartości

Komputer do grafiki 3d za ok.3000zł


Sroka8888

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chciałbym złożyć sprzęt do ok.3000zł

 

Aktualnie posiadam komputer o parametrach:

Procesor: Celeron D 335 2,8Ghz

Płyta Główna: Fujitsu siemens d1961

Ram: 2GB DDR1

Grafika: (B.słaba) Radeon 9200

 

Do modelowania generalnie mi wystarczał chodzi mi głównie o game art ale kiedy zacząłem próbować robić jakieś wizualizacje albo modele HP to przy 500000 tys poly nie dało się już nic robić. A jeśli chodzi o renderowanie to nawet proste sceny testowe robiły się bardzo bardzo długo.

 

Ja złożyłem taki zestaw:

 

Procesor: Core i7 860

 

Płyta Główna: MSI P55-CD53 albo MSI P55-GD65 czy może jakaś inna?

I jeszcze jedno pytanie czy lepiej kupić tańszą płytę gł i czy droższą jeśli będę chciał podkręcać. Czy to będzie miało wpływ na OC? Czy na tańszej płycie też będę mógł podkręcać procka oczywiście nie na boxowym chłodzeniu. A jeśli tak to do jakiej granicy mogę dobrnąć? Bo jeśli chodzi o OC to jestem zielony.

 

RAM: Czy lepiej jest kupić DDR3 1333MHz Albo 1600MHz czy może DDR2 o mniejszym taktowaniu a więcej GB?

 

Karta Graficzna: Myślałem nad GeForce GTS 250 1GB czy może jakąś słabszą i wydać pieniądze na więcej Ramu? Tylko także chciałbym żeby karta pozwoliła mi na obsługę gier pokroju Arma 2.

 

Zasilacz: CHIEFTEC CFT-600-14CS 600W albo CHIEFTEC CFT-650-14C 650W czy może jakiś słabszy?

 

Dysk:co najmniej 1TB

 

Czekam na odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

plyte polecam gigabyte, ramy ddr2 a wiecej karta graficzna do grafiki 3d ma bardzo male znaczenie, procek jest wporzo(choc osobiscie stawial bym na amd), zasilacz wez mocniejszy(jesli chcesz OC) i jesli OC to porzadne chłodzenie, ale osobiscie nie polecam OC, dysk styknie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zasilacz 1500W ? Nie mieszajcie na temat zasilaczów jeśli nie macie o nich pojęcia.

Teraz nie mam czasu ale jutro wrzucę ci przykładowy zestaw do 3tys. Ram jeśli i7 to tylko DDR3 bo nie masz innego wyjścia jeśli AM3 to ew. mozna dostać płytę z DDR2 ale chyba nie warto pchać się w coś co jest na siłe już wypierane z rynku bez względu na to czy słusznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to karta nie ma znaczenia? Przecież maxowe viewporty chodzą na GPU. Jak chcesz robić stację graficzną to zainwestuj w płytę główną. Podejrzewam że będzie ostro pracował sprzęt i będzie wystawiony na duże przeciążenia, więc dobra jakość to podstawa. Dobra płyta główna nie jest po to żeby podkręcać, tylko dla stabilności i wydajności.

 

Ogólnie, jak chcesz mieć stację graficzną to powinieneś mieć wszystko dobrej jakości.

Z zasilaczem to policz co będziesz miał w komputerze i kup dobry zasilacz o odpowiedniej mocy. Jak chodzi o stabilność to rozwiązania serwerowe zapewniają odpowiednią. Warto pomyśleć o macierzy RAID w celu ochrony danych. Najprostsze rozwiązanie to po prostu 2 takie same dyski dublujące się. Często montuje się po 2 Xeony na przykład. Pomyśl do czego ten komp przede wszystkim - Jak chcesz komp do wszystkiego + niezła praca w Maxie to kupuj tak jak piszesz. Natomiast komp do pracy w grafice to raczej przeczytaj to co napisałem wyżej.

 

http://allegro.pl/item838760408_stacja_robocza_hp_xw6600_xeon_8gb_ram_fv_lodz.html popatrz no tutaj - prawie jak serwer - ja bym się za czymś podobnym rozglądał.

Edytowane przez Lucek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

core i7 860 ma wersje na obie podstawki, tak przynajmniej gdzieś wyczytałem ale jeśli to błąd to zawsze zostaje core i7 920 D0.

 

Podstawka 1156 jest nieopłacalna. Na płyty z x58 będziesz mógł włożyć w przyszłości (pewne) procesor 6 rdzeniowy. P55 zaraz zostanie zastąpione odświeżoną wersją co obsłuży CPU+GPU w jedynm zamknięty układzie i to tyle. 1156 to podstawka budżetowa i polityka intela coraz bardziej to pokazuje. Jeśli nawet kiedyś się pojawi tam cpu 6x 8x rdzeni to będzie wersją okrojoną z 1366. x58 to chipset, który przynajmniej zapewni ci możliwość wymiany proca bez nowej płyty głównej.

Edytowane przez NV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawka 1156 jest nieopłacalna. Na płyty z x58 będziesz mógł włożyć w przyszłości (pewne) procesor 6 rdzeniowy. P55 zaraz zostanie zastąpione odświeżoną wersją co obsłuży CPU+GPU w jedynm zamknięty układzie i to tyle. 1156 to podstawka budżetowa i polityka intela coraz bardziej to pokazuje. Jeśli nawet kiedyś się pojawi tam cpu 6x 8x rdzeni to będzie wersją okrojoną z 1366.

 

Witam

Jako ze jestem na kupnie nowego zestawu, i juz bylem bardzo blisko 100% pewnosci co do 1156, bardzo zainteresowala mnie Twoja wypowiedz, mogl bys ja prosze poprzec jakimis zrodlami? bo sam zwrot "to pewne" mnie nieprzekonuje:)

z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio tez kupowalem nowy sprzeta. Miala to byc platforma i7 920, udalo sie poskladac blaszaka w bardzo przyzwoitej cenie i jak na razie bardzo mi on odpowiada. Z racji tego, ze kupowalem kilka takich samych kompow by zrobic z nich mala siec to budzet ograniczony byl do ok. 3500zl. Za te pieniadze udalo sie poskladac cos takiego:

-i7 920

-asus p6t se

-GEIL DDR3 6144 MB / 1333 (3x 2048 MB), Value, CL 7

-Gainward GTX260

-WD 500gb 32mb 7200 obr/min

-chieftec 550w

-obudowa sunbeam freezing storm (goraco polecam! tania ze swietnym chlodzeniem)

-nagrywarka dvd

Zamknalem sie z jednym takim zestawem w 3300zl, jak na razie mnie nie zawiodl. Kompy chodza od tygodnia prawie non-stop. Gdy trzeba podkrecane sa do 3,2ghz na stockowym chlodzeniu ale nie na bardzo dlugie dystanse. Do ciaglej pracy chodza normlanie na 2,66.

W najblizszej przyszlosci (jak juz troche na siebie popracuja) dostana chlodzenie Mugen2 oraz po 2 dyski 1tb w RAIDzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kirian: dokładnie tak. Na pclabie był artykuł ale Intel nakazał jego usunięcia. Dlatego napisałem (pewne). Faktem jest rowniez ze zaraz P55 zostanie zastapione nowym chipsetem. Wiec plyty na 1156 juz sa obecnie skreslone bo jaki sens jest kupowac nowa plyte ktore doslownie za moment nie obsluzy nowych konkretnych procesorow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności