Skocz do zawartości

Obiekty 3D: moje pierwsze modele 3D (5)


Gość Niedzik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Niedzik

Witam,

Na starcie chciałbym zaznaczyć, że jest to mój pierwszy post na tym forum. Zajmuję się grafiką 3D od półtora miesiąca (od kiedy zaczeliśmy na uczelni zajęcia z Podstaw Modelowania i Animacji przy użyciu programu 3Ds Max). Jako, że wcześniej moimi hobby był montaż filmów, miksowanie dźwięków etc i od zawsze lubiłem tworzyć coś od zera, program ten wciągnał mnie niesamowicie i chciałbym Wam zaprezentować swoje pierwsze prace.

 

Niestety 2 godziny tygodniowo na uczelni nie nauczą mnie modelowania i animacji w stopniu w jakim chcę to opanować (planuję pracować w tej branży po studiach), więc postanowiłem sam roziwjać się tym kierunku. Naukę programu 3Ds Max opieram na tutorialach zamieszczonych standardowo w programie 3Ds Max, tutorialach z tej strony, tutorialach z the-arena, tutorialach Digital Tutors oraz paru książek.

 

Prosiłbym Was o komentarze dotyczące moich renderów. Wiem, że niektóre z nich są wykonane z tutoriali ale od czegoś przecież muszę zacząć, a np. dzięki tutorialom Digital Tutors nauczyłem się obsługi większości narzędzi służących do modelowania w Maxie. Chciałbym jeszcze zanzaczyć, że przy większości modeli staram się wykombinować jak stworzyć dany obiekt, dobrać mu materiał i lecę do kolejnego- nie mam (narazie) czasu na doszlifowywanie pojedyńczych vertex-ów ponieważ wciąż się uczę podstaw i wole poświęcić wieczór na zrobienie nowego tutorialu niż dopieszczanie jednego modelu nie ucząc się nowych rzeczy.

 

Napiszczie proszę również co powinienem wpisywać w przyszłości w opisie moich prac i ogólne uwagi.

 

(jak robiłem większość tych modeli to nie wiedziałem jeszcze, że istnieje takie coś jak blue print więc wykonywałem je mniej więcej "na oko")

 

1. Scyzoryk:

Scyzoryk wykonany z tutorialu Digital Tutors - Introduction to Modeling, tlo w ostatnim renderze zawarte było wraz z tutorialem Introduction to Mental Ray.

 

scyzoryk01.th.jpg

 

scyzoryk02.th.jpg

 

scyzorykfinal.th.jpg

 

2. Aparat Fotograficzny:

Ten model jest od zera wykonany przeze mnie, był on na zajęcia na uczelni- jak zaznaczyłem wcześniej nie miałem zbyt dużo czasu aby doszlifowywać szczegóły. Dla prowadzącego wystarczyło, że stworzyłem cyfrówkę z obrotowym ekranikiem (avi z animacja też mam) a nie zwykły mały płaski aparacik. Model wykonany "na oko"

mental ray:

 

camerafinal01.th.jpg

 

camerafinal02.th.jpg

 

camerafinal03.th.jpg

 

3. Glock 17

Model wykonwywany "na oko" mojego glocka 17 do air-soft'u. Wykonałem tylko jego zamek (górną część)

 

glock002.th.jpg

 

glock001.th.jpg

 

4. Myszka Logitech MX 1100

Model podobnie jak wyżej wykonywany "na oko"- robiony z boxa.

 

mysz01.th.jpg

 

mysz04.th.jpg

 

5. Mustang

To mój ostatni model wykonany z tutoriala Digital Tutors - Automotive Modeling. Mental Ray. HDR pobrany z openfootage.net.

Model wykonany już przy użyciu blue print'ów:

 

carroboczy13.th.jpg

 

carroboczy14.th.jpg

 

mustangrender06b.th.jpg

 

Finalowy render:

(ale czekam na komentarze to postaram sie wnieść poprawki)

 

mustangrenderfinalred2.th.jpg

 

 

I tu mam dodatkowe pytanie- czy moge wrzucic logo mustanga na gril? Albo czy w myszce moge wrzucić logo Logitech na nią? Czy bedzie to łamanie praw autorskich?

 

 

Aktualnie pracuje nad modelowaniem postaci 3D- na podstawie kolejnego tutoriala. Efekty zamieszcze w tym poscie za jakis tydzien.

 

(nie zamieszczam tutaj wszystkich modeli, które udało mi się przez te 6 tygodni wykonać ponieważ znacząca większość to tutoriale prezentujące bardzo proste modele czy po prostu prezentujące ustawienia materiałów/świateł)

Edytowane przez Niedzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności