Skocz do zawartości

Rendery otwierają się za ciemne (lub za jasne)


El Wieczor

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, co się stało. Doświadczyłem nagle problemu z zapisywaniem (a może raczej otwieraniem) renderów. Problem wygląda następująco:

 

Wyrenderowany obrazek zapisuję we wszystkich możliwych formatach (bmp,jpg,tif,tga,png,hdr,exr, itd.) i teraz:

 

1. po otwarciu w PS lub w podglądzie Windows (a także na miniaturach w explorerze Windows) obraz jest ciemny i jakoś przekontrastowany (jedynie hdr i exr otwierają się w PS jako za jasne)

2. Screenshot z VFB Vraya czy maxa wklejony w PS jest ciemny, wklejony do MS Paint jest ok; zapisany do pliku w MS Paint odczytywany jest w PS jako ciemny a w MS Paint ponownie poprawnie

3. ten sam obrazek otwarty w MS Paint i Irfan View jest widoczny ok

4. taki obrazek wrzucony na serwer w przeglądarce też wygląda ok

 

Nie robię LVFem, w gamma w 3ds maxie nie mam nic zaznaczone. Problem występuje przy różnych projektach. Zarówno w VFB Vraya i maxa render wygląda poprawnie, ale screenshot czy zapisanie tego do pliku już w PS jest widoczne jako ciemne.

 

Wygląda to tak, jakby obrazki były jednak zapisane poprawnie tylko PS i podgląd Windows o tym nie wiedziały i wyświetlały je jako ciemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

i jak to naprawić? :)

 

EDIT:

 

Coś popsztykałem w PS->Edit->Color settings, poustawiałem na chybił trafił jakieś profile i nagle PS zaczął poprawnie wszystko wyświetlać. Niestety Windows Photo Viewer ciągle ma problem. No i dalej nie wiem, skąd to się tak zrobiło. Nic nie dotykałem i nagle się wszystko zwaliło... czyli jak zawsze ;)

Edytowane przez El Wieczor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności