Skocz do zawartości

Pająk Mech(concept)


Gość jymal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po baaardzo ale to baaardzo długiej przerwie, postanowiłem coś podłubać.

A jako iż jestem chory, to mi się nudzi. :)

 

Wpadłem jakiś czas temu, na wymodelowanie pająka - mecha. Nie zacząłem z powodu braku czasu i że tak powiem motywacji ;)

Ale dziś się skusiłem i zacząłem.

Jest to koncepcja moja, a z referek korzystałem o tych

http://bi.gazeta.pl/im/4/4890/z4890044X.jpg

http://sen-sennik.pl/wp-content/uploads/2008/07/sennik-pajak-spider-sen-pajaki-pajeczyna-pajeczaki-sennik.jpg

http://c.wrzuta.pl/wi6661/b0409888000440874972153a/0/pajak%20%15%09

 

Zacząłem od odnóża. A wyniki mojej pracy (tj. ok. 4h z przerwami) jest taka :

15653338.jpg15653338.jpg w640.png

 

71448125.jpg

 

44724549.jpg

 

17135899.jpg

 

20487150.jpg

71448125.jpg

44724549.jpg

17135899.jpg

21706904.jpg

20487150.jpg

52172760.jpg

 

 

Oczywiście jest to tylko zarys i szkielet, więc dojdzie jeszcze dużo elementów, w ustawienie odnóży będzie inne :)

 

Pozdrawiam ;)

Edytowane przez jymal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

O, komentarz *__*

To dobrze, że chociaż jednej osobie się podoba.

 

Na szybko wygrzmociłem takie coś, ale nie wiem co z tego będzie, chyba będę się musiał wziąść za to(`obudowe` od nowa)

 

i16u.jpg w640.png

 

i17h.jpg w640.png

 

i18.jpg w640.png

 

Piszcie mi co sądzicie :P

 

A gdyby ktoś chciał jakiś rysunek konceptu, to nie posiadam, gdyż robię to na żywca, tzn myslę co wymodelować podczas modelowania ;) Także sam nawet nie wiem, jak będzie wyglądać efekt końcowy :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model nie jest jeszcze skończony, dojdzie głowa i odwłok. Mam nadzieje ;)

 

Co do masywności, to racja. Dlatego zrezygnuję chyba z tego pancerza.

 

A co do nieproporcjonalności odnóży, to faktycznie może są zbyt krótkie, ale to dlatego, że są zsunięte. (w miejscach gdzie są sprężyny jest ruchoma część, która się rozsuwa, przez co długość nogi może się zwiększyć )

 

Spróbuję pokombinować.

Dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok podałeś referki... but... gdzie jest aktualny koncept tego co tworzysz. Ponieważ przedstawiany przez ciebie obiekt nie wystepuje raczej na codzień obok nas i prawdopodobnie jest całkowicie wyimaginowany co narzucałoby mus stworzenia prewizualizacji, funkcji, sposobu działania by praca miała sens. Poza tym robiąc szkic mógłbyś bardzo elastycznie dokonywac zmiany i rozpocząc modelowanie obiektu który byłby całkowicie zgodny z założeniami. Teraz mozesz dotrzeć do momentu kiedy bedziesz chciał coś zmienic po całości w rezulatacie nie spełnisz swoich oczekiwań, zaczniesz zmieniać i przekształcać koncepcję... albo zadowolisz się tym że kilka osób skomentowało twoją robotę jako "fajną" (słowo okreslające wszystko i nic) i tak to właśnie zostawisz. Masz w tej chwili tysiące punktów w przestrzeni do kontrolowania...i brak jednoznacznej koncepcji obiektu co powoduje ze bedziesz musiał poswięcić na ewentualne zmiany wiele czasu.

 

Druga uwaga wynika z pierwszej i jest tutaj przez wielu na forum bardzo często powtarzana i aż żal o niej pisać. Widać że zaczałeś już modelować "nity i spawy" nie posiadając koncepcji całości ani wyglądu i gabarytów bryły jako takiej. Modelowanie 3d nie jest jakaś nową forma sztuki która pojawiła się wraz z powstaniem komputera.... Jest to rewolucja rzeźby kolejny etap w historii tej sztuki. Rzeźba u podstaw zaczyna się od ogólnego stworzenia bryły i dodawania równomiernie kolejnych detali. Bardzo wazną rzecza jest przenoszenie tej wiedzy na grunt modelowania trójwymiarowego w komputerze ponieważ komputer to jedynie narzedzie i tak naprawde nie ma jakiegokolwiek znaczenia czy zrobisz tego pająka z gliny czy w 3d jezeli chcesz go jedynie komuś pokazać a nie ciągnąć cyfrowo dalszy workflow.

 

Sory że to napisze... ale jeżeli nie wiesz jak bedzie wyglądac efekt końcowy to jakie wogóle motywy kierują cię w czasie tworzenai tej pracy. Musisz mieć motyw i cel by twoja praca była cenna i satysfakcjonująca. Jeżeli bedzie wynikała z nudy i chęci podłubania sobie czegoś wtedy w czasie jej tworzenia dalej będziesz się nudził bo nie będziesz wiedział kiedy wygrałeś.

 

pozdrawiam

Edytowane przez norden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna odpowiedz- trudno się nie zgodzić, ode mnie +rep za to.

Naszkicuj tego pająka na kartce i przerób to co już zrobiłeś, zwróć uwagę na środek ciężkości bo jak nardzie te nóżki nie utrzymałyby tego pająka, a koncepcja jest, hmmm... średnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zbyt dobry w rysunkach, dlatego nie rysuję. Mam wszystko w głowie. Może nie wszystko, tylko to jak wyobrażam sobie konkretne elementy oraz całość, a w czasie modelowania wymyślam jak to ze sobą łączyć.

 

Jeżeli są zastrzeżenia co do tego, że zacząłem od końca, to dlatego, że tak było mi wygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się kiedyś zabierałem za robienie rzeczy bez pomysłu - nie dokończyłem ofc, ale zawsze to jakiś trening w modelowaniu był. Jak masz plan w głowie to chociaż tyle dobrze, gorzej jakbyś tylko improwizował, z tego nie wiadomo co by mogło wyjść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za komentarze, których wcześniej nie zauważyłem (dac77 ; kotisded)

 

Mieliście rację, co do wielkości odnóży, po dorobieniu kolejnej części zdałem sobie z tego sprawę. I zmieniłem to. Teraz wydaje mi się być dobrze.

 

Pozbyłem się pancerza, który nadawał masywności.

 

Dodaję up'y :)

 

 

FRONT :

80156407.jpg w640.png

 

LEFT :

87670193.jpg w640.png

 

TOP :

74203434.jpg w640.png

 

Perspective

96071188.jpg w640.png

 

 

I specjalnie dla Ciebie dac77 - zobacz co kryje się pod każdą sprężyną :

41305884.jpg w640.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym te odnóża bardziej pochylił żeby nie były tak pionowo. Spróbuj wyczuć środek ciężkości - teraz wygląda jakby miał się przeważyć do tyłu. Może odnóża daj w troche większych odstępach i te tylne jeszcze bardziej przesuń w tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale Twój pająk składa się tak naprawde z boxów, chamfer boxów, cylindrów i prostych przekształceń...moja wskazówka spróbuj zająć sie jednym odnózem zrobić na nim skomplikowany detal, poparcie znajdzieś wśród wielu grafiik przedstawiających odnóża jakiś robotów-pająków, wzorój się na najlepszych - przyjdzie czas robić coś z własnej wyobraźni, zwłaszcza że warsztat masz raczej średni nie znasz możliwości narzędzia z tego co widze...

P.S Po co robić, siedziec godziny i potem zmieniać - narysuj jedna częś którą chcesz robić na kartce moze trzeba będzie gdzieś zmazać i coś poprawić to chyba lepszy sposób niz robić tak proste elementy i potem przerabiać w 3D. Które auta powstają bezpośrednio w 3D, pierwsze jest koncept, rozrysowanie proporcji i to trwa również bardzo długo.

Norden dobrze napisał najwidoczniej nie wziołeś tego do siebie, spójż na jego wątek i sie dowiesz....

Edytowane przez bbandi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego składa się z boxów, chamferboxów i prostych przekształceń, bo jestem amatorem? Czuję się troche tak, jakby nie chodziło tutaj o model, tylko po prostu o to, żeby mnie ojebać, jak najbardziej się da. ;P

Nie oczekujcie ode mnie modelu, który będzie przezajekurwabisty, gdyż takiego wykonać po prostu nie potrafię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności