Skocz do zawartości

salon - prosze o porady i komentarze do moich pierwszych wizualizacji w 3dsmax/vray


teges

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przedstawiam moje pierwsze wizualizacje w programie 3ds max. Silnik oczywiście vray. Prosze o wyrozumiałość, bo to naprawde pierwsze rendery i praca z tym programem. Scena oświetlona enviroment, kilka IES lightów w drugim pomieszczeniu, których tez jeszcze nie ogarnalem :P materiały głównie pobrane z vraymaterials.de, nieliczne zrobione własnorecznie, mebelki vitra, lampy z foscarini. Chyba tyle. Sami zobaczcie i oceńcie.

 

2%20copy.jpg

 

9%20copy.jpg

 

6%20copy.jpg

 

5%20copy.jpg

 

z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na plus, że scena jest równomierni rozświetlona. Modele są do wyrzucenia. Wyglądają bardzo sztucznie. Zacznij stosować porządne modele. O ile w pierwszych dwóch wizkach widać jakąś architekturę to dwie ostatnie już są wydziwaczone, ale to jako architekt mówię. Drażnią postrzępione krawędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącz MS lub TS bo za bardzo widać krawędzie na tych przedmiotach.

Materiały i proporcje do poprawy.

Popraw też telewizor bo zazwyczj TV to nie zwykły Box.

 

 

Fotel na pierwszym zdj. jest do wywalenia bo wygląda paskudnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szklany stolik co widac go na pierwszych renderach jest cienki jak papier, a ten dywac ma straszną teksture i dispacement jest raczej za duzy, w dodatku dywan jest w powietrzu:)

jak na pierwsze wizki spoko ;)

 

pozdr

 

dywan wiem, do wywalenia jest, ale tego jeszcze nie umiem zrobic, moze ktos powie jak zrobic ladny dywanik albo podrzuci tutka?

 

a stolik to nie szkło, to miało być coś w rodzaju plastikowych bloczków, dokładnie z firmy sturm und plastic - http://www.sturmundplastic.com/ z tym, że nie mogłem nigdzie znaleźć odpowiedniej teksturki do tego materiału, nie wyszło to tak jak powinno niestety..

 

Włącz MS lub TS bo za bardzo widać krawędzie na tych przedmiotach.

 

można troche jasniej? nie jestem jeszcze zbyt biegly w tym temacie i obce mi sa pojecia takie jak MS lub TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MS - meshsmooth, TS - turbosmooth, co do dywanu to raczej nie używaj plane z noisem bo to naprawde strach, spróbuj zwykły cienki box z modem włosów ( tylko nie pamietam od którego maxa ten plugin jest wmontowany w maxie, napewno w 2009 jest) ;) A tu masz materiały do vraya po zareejestrowaniu sie mozesz sobie je pościągać http://www.vray-materials.de/

Edytowane przez s_vimes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MS - meshsmooth, TS - turbosmooth, co do dywanu to raczej nie używaj plane z noisem bo to naprawde strach, spróbuj zwykły cienki box z modem włosów ( tylko nie pamietam od którego maxa ten plugin jest wmontowany w maxie, napewno w 2009 jest) ;) A tu masz materiały do vraya po zareejestrowaniu sie mozesz sobie je pościągać http://www.vray-materials.de/

 

no jak napisalem na samym poczatku z tej strony pobieram wlasnie materialy, poki sam ich jeszcze robic nie umiem. dywan to plane ale bez zadnego modyfikatora, to material pobrany wlasnie z tej strony nalozony na najzwyklejszy w swiecie plane. a ktos moze wie jak nazywa sie ten mod do wlosow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności