Skocz do zawartości

Pokoj dzienny


Korsarz-37

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Nie chcialem nikogo zameczac moimi wypocinami ale jak nieumieszcze tego "projektu" na forum i niedostane kopa do dalszej pracy to nigdy tego nieskoncze.

Szykujemy sie z zonka do remontu "duzego" pokoju i to natchnelo mnie do pocwiczenia wizualizacji wnetrz - fajna zabawa aczkolwiek baaaardzo meczaca (podczas ogladania innych interiorkow wydawalo sie to latwiejsze ) ;)

Prosze o porady - scenke mecze juz od jakiegos miesiaca (malo czasu mam wiec niecodziennie uda sie usiasc i popracowac nad ta pracka), utknelem przy oswietleniu - narazie udalo sie splodzic to co widac na zalaczonych obrazkach.

Materialy dopiero doloze - ale kolorystyka bedzie mniej wiecej taka jak na renderze, obiekty moje z wyjatkiem roslinek.

Warsztacik to 3ds max 2009 + V-ray 1,5 SP2.

Scena oswietlona VraySun + Enviroment + 2x IES Light.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

No to ja Ci pomogę z tym kopem. Firaneczka do wywalenia. To samo podłoga. Roślinki też nie za bardzo. Jeśli chodzi o wystrój to kolory są dobrane masakrystycznie. Czerwony pasuje do czerni i brązu a nie do pasteli. Obrazek na ścianie jedynie dobrze wyszedł, ale to pewnie nie Ty go malowałeś.

Jak mi poszło?

Najpierw dobry projekt. Potem wizka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak Ci poszlo ? kiepsko ;) miales mnie zdopingowac do dalszej wytezonej pracy a nie probowac zdolowac ...

firanka i podloga rzeczywiscie kiepskie - na podlodze ma byc wykladzina dywanowa.

Co do kolorystyki to prosze pokaz mi palcem gdzie ty tu widzisz kolor czerwony ??? tu sa pastele i ciemny "cieply" braz - moze ci sie monitorek rozkalibrowal ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak nie jesteś gotowy na przyjęcie to nie proś. Co do kolorów to naprawdę są strasznie dobrane, chociaż jak byś się postarał to mógłbyś jeszcze bardziej spierdzielić. Co do nazw kolorów to niby skąd mam znać więcej nazw niż siedem jeśli jestem facetem heterosem? Zresztą oszczędzałem Cię. Nic nie napisałem o zawalonym miniaturowym pokoiku i telewizorze w rogu zamiast na środku ściany, czy oknie science-fiction.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hcpiter - co do paseka vray`a - jakos w innym watku nieczepiales sie innego (zasluzonego) user'a ktory tez mial dopisek "DEMO" a watermarkow widac niebylo, jak masz doradzac w stylu "wszystko lezy" to nieoczekuj podziekowan bo takie porady to o kant du..y rozbic, a czemu skala Ci nielezy ? tak sie sklada ze pokoik wymierzony miarka budowlana z dokladnoscia co do 1 cm wlacznie ze wszystkimi sprzetami - wiec skala jest OK !

 

dac77 - a czy ja sie Ciebie czepialem o krytyke ? bezsensu jest tylko czepianie sie rzeczy ktorych w projekcie niema (chodzi o ten kolor czerwony) Piszesz ze czerwony z pastelami niepasuje a w innym watku zachwycales sie kolorystyka a bylo tam wlasnie czerwone z pastelami :) przyznalem ci racje co do firanki i podlogi. telewizor z racji tego iz malzonka uparla sie na stol bedzie w rogu - naprzeciw ustawimy naroznik i bedzie git. a co do zawalonego malego pokoiku... no coz niewszyscy mieszkaja w wielkich przestrzennych domach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odnoszę wrażenie, że autor był zadowolony ze swojej pracy jak ją tu zamieszczał, a jak zobaczył krytykę to doznał dysonansu poznawczego i się rozzłościł. Kolory naprawdę nie są zgrane.

 

Zgodzę się z dac77, poza tym materiał półki, sofy, poduszek na krzesłach i tego paska jest na suficie jest identyczny, a to tak chyba nie powinno być

 

Zależy co chciałeś osiągnąć tą wizką. Jeżeli sprawdzić czy wszystkie meble się pomieszczą i jak to będzie wyglądało w realu to Ci wyszło. Jeśli miało to być fotorealistyczne to niestety dużo brakuje...głównie chodzi i materiały i sam render.

Skala według mnie też leży patrz - karnisz, stoliczek, poduszeczka

Co przedstawia czarny obraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hcpiter - co do paseka vray`a - jakos w innym watku nieczepiales sie innego (zasluzonego) user'a ktory tez mial dopisek "DEMO" a watermarkow widac niebylo, jak masz doradzac w stylu "wszystko lezy" to nieoczekuj podziekowan bo takie porady to o kant du..y rozbic, a czemu skala Ci nielezy ? tak sie sklada ze pokoik wymierzony miarka budowlana z dokladnoscia co do 1 cm wlacznie ze wszystkimi sprzetami - wiec skala jest OK !

 

A ty co ? Moje posty przeswietlasz ?... O_o Moja sprawa gdzie zwracam na to uwage...

Podziękowania nigdzie nie pisałem ze ich potrzebuje wiec sobie daruj. Moja krytyka jest ogólna z tego powodu ze cala wizualizacja jest na niskim poziomie lub jak to określiłeś "o kant du...y" :)

Jeżeli postujesz tu coś własnego licz się z krytyka, jeżeli nie nauczysz się tego, to nigdy nie będziesz robił prac na poziomie, tylko takie aby rodzinie i znajomym się podobało. Jeżeli miałbym wytykać błędy, to sporo czasu by upłynęło a sam i tak byś tego wszystkiego nie ogarną wiec lepiej zobacz jak wygląda poprawna wizualizacja i miej tylko do siebie pretensje ze nie jest na poziomie takim aby ja chwalić.

Skala co do 1 cm ? To coś male książeczki i kanapy masz pod ręka, nie mówiąc już o lampie i downlight`ach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności