Skocz do zawartości

Video SnapCut


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Adobe wraz z naukowcami z Uniwersytetu w Minesocie pracuje nad bardzo ciekawym projektem. Projektem, który może znaleźć zastosowanie w programach postprodukcyjnych tej firmy. Mowa tutaj o projekcie "Video SnapCut", systemie, który pozwoli w prosty i szybki sposób zaznaczać i wycinać wybrane obiekty, ale z filmu.

 

Pełna treść wiadomości znajduje się na

stronie głównej serwisu pod adresem:

http://www.max3d.pl/news.php?id=960

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ciekawy projekt. chociaż wiadomość kojarzy mi się bardziej z marketingiem, niż przełomem w technologii kluczowania. Mam nadzieję, że się mylę.

 

Ale w sensie? To żadna informacja prasowa. Znalazłem informację w internecie o projekcie naukowym. Projekt prowadzony jest przez Uniwersytet w Minesocie + uczestniczą w nim researcherzy z Adobe.

 

Co ciekawe, jeśli ktoś dobrze zna angielski. Można się wczytać w abstract. Będzie to pewnie praca doktorska dla jednego z twórców, który aktualinie jest w drodze do doktoratu.

 

Adobe pewnie dofinansowuje go np. za pomocą wszelakich stypendiów z myślą, że może faktycznie stać się czymś co będzie można zastosować w swoich produktach. Zabieg mi znany np. u mnie z uczelni.

 

Mam nadzieję, że to się uda jeszcze dopracować. Czegoś takieg bez wątpienia brakuje. Na pewno proste sceny w jakiś sposób będzie się dało w ten sposób bez problemu "ciąć". Projekt mówi też o bardziej skomplikowanych rzeczych ... ale to się dopiero okaże.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności