Skocz do zawartości

Animacja modelu twarzy


Vit

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ok dzięki za info, otóż wykonałem modeł twarzy na podstawie książki "Blender podstawy modelowania" Pana Boćka model w chwili obecnej jest całkowicie ukończony, screeny dorzucę popołudniu jak wrócę z pracy. W kolejnym kroku chce dodać animację no i jest problem. Od czego się zabrać. Oglądałem video tutka o animacji w blenderku jakieś dziewczyny ale ja na video tutkach uczyć się nie potrafię. Koła boksują w śniegu i stoję w miejscu. Wiec będę wdzięczny za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolał bym raczej nie morphować bo jak rozumie to sie wiąże z wykonaniem czterech dodatkowych modeli (przy załozeniu że twarz ma oddawać cztery stany w trakcie animacji)

Chce to zrobić kośćmi pytanie czy się da ? Chciałbym też aby twarz coś mówiła pytanie czy blenderze jest narzędzie do podłożenia ścieżki dźwiękowej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak nie jest. Robisz jeden model, który potem jedynie lekko zmieniasz (np. podnosisz mu brwi). Nie musisz modelować cztery razy na nowo (i chyba w 2.49 tak się nawet nie da).

 

Z kośćmi też się da. Dajesz kości w odpowiednich miejscach (usta, brwi itd.) i nimi ruszasz.

 

Ja do animacji używam kombinacji kości i shape keys.

 

Da się podłożyć ścieżkę dzwiękową, aczkolwiek u mnie to się stosunkowo często zawieszało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale jak te kości połączyć do skóry ? Czy kości mają być wewnątrz czy na zewnątrz, no nic nie jarze totalny haos jak nie mam podręcznika. Może ty Aniu zgodziłabyś się na dwie godziny korepetycji :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuję, jeszcze tylko pytanie o iel mniej więcej czasu zajmuje przygotowanie takiej animacji około 1 minuty

Zależy od ilości szczegułów i zacięcia animatora. Minuta to tak od 5 godzin do 48 godzin pracy z gotowym rigiem, ale dotyczy to samej twarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności