Skocz do zawartości

Nata: Teczka 2d


Nata

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 292
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W tym roku masz zamiar sie starac?

 

Jesli tak, to musisz zdecydowanie wiecej cwiczyc, ja tez mam zamiar sprobowac na grafike i dziubie statnio weglem wieksze formaty, tobie tez polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nastepnym roku bede sie starac, jeszcze jestem w 2klasie liceum a Tobie zycze powodzenia, chociaz Twoje teczka jest bardzo fajna i nie bedziesz mial wiekszych problemow z tym zeby sie dostac tak sadze

zaraz sie biore do pracy napewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piofoks
Jakie moge robić cwiczenia na grafike na asp?

 

 

Dużo szybkich szkiców postaci z natury i szkice otoczenia ( cienko pisem , żel penem ) . Myślę ze warto też się pobawić i porobić prace technikami np. Monotypi i Linorytu ( wygodne i łatwe do zrobienia w domu )

ja bym szedł w ta stronę :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coraz fajniej, ale musisz zwalczyc ta chaotyczna kreske. Kup sobie taka fajna kiazke ucz sie rysunku od polskich mistrzow, napewno da ci punkt odniesienia.

Edytowane przez ICE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

beztytuu6h.jpgbeztytuu7um.jpg

 

Jest to taki pierwszy speedzik moj na kompie. Nigdy sie tym nei zajmowalam ale prace z max 3d mnie zainspirowaly i chce zaczac z tym przygode :) licze na jakies rady odnosnie kolorow czy uzywania narzedzi, czegokolwiek bo nie znam jeszcze photoshopa i wszystko co powiecie bedzie bardzo cenne a zdaje soie psrawe ze ten rysuneczek jest baardzo amatorski takze lcize na jakies rady. Dziekuje :)

 

Ah no i myszka bylo to robione

 

I taka sobie kobieta:

beztytuu3m.jpg

Edytowane przez Nata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na asp to pracę na fotkach ...odradzam.

Zrozumcie ,że praca na refkach jest odtwórczym, bezpiecznym, podążaniem za gotowym. Popowy świat oczywiście ma to gdzieś..i ma rację, ponieważ to jest handel.

mami się młodych ludzi ich indywidualizmem, niepowtarzalnością etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są różne ASP, tak jak różne sposoby nauczania. Rzeczywiście - o Warszawskim parę osób wypowiada się negatywnie, ale już o Krakowskim lepiej, warto się zastanowić nad przyszłością, a najlepiej myśleć o niej ciągle. ;) Praca z lusterka taka ucięta? Jeśli tak to popracuj nad zakomponowaniem pracy na papierze, poszukaj prac warsztatowych właśnie z różnych ASP chociażby i popatrz od czego zacząć na kartonie, jak poprowadzić konstrukcję, żeby dobrze zmieścić całą postać na całym kartonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to mial byc tylko portret taki cwiczeniowy, a jakes inne bledy?

I mam problemy z oddaniem podobienstwa nie wiem czemu. A co do asp to myslalam tylko o gdanskim. Fajnie ale kazdy mnie zniecheca poza tym po asp i tak nie bede miec zadnego zawodu a nie wiem na ile sie rozwine i nadal przyszlosc pod znakiem zapytania. Ale i tak sie nie dostane a prboowac pewnie bede.

Ne wiem nie wiem, narazie to troche sie chce podszkolic i potem kupie tablet i przysiade do tego bo bardzo przyjemnie mi sie pracuje w photoshopie tylko meczy ta myszka, oj meczy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do oddania podobieństwa jak wejdziesz do mojej teczki to zobaczysz ze zrobiłem już kilkanaście autoportretów z lustra i nigdy nie wychodzę sobie podobny :P

 

a takie sprawy kompozycyjne też sie bardzo przydają ćwiczysz i jedno i drugie jednocześnie a i wtedy nikt się na forum o to nie czepia ;)

 

edit:

jak już rysujesz rysunek przy lustrze to odbij go sobie żeby sprawdzić błędy :) pomaga

Edytowane przez Coyote
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Areien :)

 

A teraz cwiczenie w photoshopie na podstawie tutka Omena :)

Troche takie... mydełko? I krawędzie strasznie koślawe, moze to przez myszke? Ale rzeczywiście widac od razu ze przedmioty roznia sie walorem - brawa dla Omena, bo jego metoda działa. Gorzej z wykonaniem niestety.

 

ifxsfc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj chcialam sprobowac za pomoca koloru przedstawic nastroj

 

nastroj3.jpg

 

Prace tworzylam na podstawie zdjecia

 

To moze krotki opis wyjasnienia.

Scena przedstawia niepokoj, ktory zostal wyrazony przeze mnie poprzez mocne oswietlenie najwazniejszych fragmentow, ktore to wyrazaja, czyli gestu rak i skrawka twarzy na ktorej zostal wyrazony niepokoj. Po drugie - poprzez kontrast odcieni niebieskich z pomaranczem, fioletowych z zoltym, widocznych na skorze, a takze niebieskiego konturu zestawionego z dynamicznymi, niespokojnymi liniami w tle. Bladosc skory, jej chlodny odcien oznacza napiecie, natlok zlych emocji. Zielen w tle zmieszana z niebieskim, fioletem, daje do dopowiedzenia, zabiera kobiete w strefe cienia, ktora nie radzi sobie z problem.

Edytowane przez Nata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Coyote, bede robic tak jak mowisz. Na dzisiaj powtorka z loomisa bo za slabo mi sie to utrwalilo i kobieta, w rzeczywistosci jest na polowe a4 bo miala byc tylko szkicem no ale wyszlo co wyszlo...

 

szkice.jpg

kobitka.jpg

Edytowane przez Nata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności