Skocz do zawartości

Scena3d: Tez pokoik (ale mniej ambitny :P )


CD

Rekomendowane odpowiedzi

A ja chce zrobic taki zwykly pokoj wspolczesny. Ostrzegam ze cieniutki jestem bo na razie to zrobilem tylko pare znakow drogowych tylko, ale do rzeczy. Screeny wygladaja tak:

 

pokoj3.jpg

 

pokoj1.jpg

 

pokoj2.jpg

 

Lustro, dzbanek i tapety sa tymczasowe. Wiem ze ze stolikiem i krzeslami to trzeba bedzie popracowac - nie wiem czy w ogole dawac szklany stolik bo chyba do szafki nie pasuje. Najbardziej mnie interesuje wasze zdanie w sprawie szafki. Czy materialy sa OK itp.

No i jeszcze pare pytan:

1. Jak zrobic zeby cien byl rozmyty na krawedziach?

2. Drzwi w szafce maja szpare i na pierwszym screenie widac niala dykte (srodkowa gorna szfka) a tam powinno byc ciemno. Jak to zrobic?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nom wlasnie brakuje i nie mam pojecia co zrobic zeby nie brakowalo :( . Chyba cien jest najbardziej nienaturalny.

 

Obrazki przerzucilem na inny serwer i powinno byc ok.

 

Z tymi ceglami to tak tymczasowo. Chcilem zeby mialo sie co od szafki odbijac.

 

Osiedle? Szafka stoi u mnie w pokoju w Bydgoszczy na Czyzkowku, a stol i krzesla sa wymyslone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi tapetami to cos nie za bardzo mi wychodzi :( Na razie dalem niebieska sciane bo nie mam zbyt wielu tekstur tapet, a te co mam sa jakies badziewne. Na razie wyglada tak:

 

pokoj4.jpg

 

A to GI? Co to jest i gdzie je wlaczyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GI - Global Illumination, jest to śledzenie odbić światła!?, co powoduje, że każdy obiekt w scenie może być źródłem światła. Prowadzi to do zwiększenia realistyki rederu...

Funkcje GI maja \"lepsze\" rendery, takie jak: Brazil, Vray, Mental Ray, czy także Final render... A Ty chyba robisz to w podstawowym Scanline...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem poczatkujacy wiec prosze o wyrozumialosc :] A o tym GI to jak to wlaczyc? Szukalem w helpie - nic o tym nie pisze. Podkreslam ze mam wersje 5.0 Bo mam gdzies opis jak to wlaczyc w 6.0, ale do 5.0 ni jak to sie nie ma :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, zainstalowalem Brazila, ze stronki Max3D, bo pierwsze 2 pluginy GI nie chcialy sie sciagac. Brazila instalnalem, ale niestety po wyrenderowaniu ze standardowymi ustwieniami nie wychodzi najciekawiej:

 

pokoj5.jpg

 

No i wychodzi na wierzch marne polaczenie polek ale to juz oczywiscie moj blad :(

 

Co zrobic, bo to jakos nieciekawie wyglada :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

badz cierpliwy ... polki obetnij zeby nie zachodzily na scianke szafy .... i dodaj sobie koleczki dla zabawy ... pobaw sie z materialami ... (sporo) i z oswietleniem ... staraj sie umiescic swiatla tam gdzie rzeczywiscie mialy by byc swiatla w tym pokoju ..... a nie ze na przyklad masz jedno omni gdzies za scena ... :) powodzenia ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten blad wynikal z tego ze sie zawias przecinal z teska, no wiec zrobilem juz te nawiasy porzadnie. Neistety na moim zlomie renderowanie z GI mogo ustawic najwyzej na noc, bo to z 5h sie bedzie renderowac! Na razie zamieszczam screena bez GI:

 

pokoj9.jpg

 

Na jutro pewnie sie z GI zrenderuje. Czekam na kolejne słowa krytyki, które z laika uczynia grafika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz juz lepiej :) Na ten kieliszek i stol daj material szkla brazil\'a (bedzie wiekszy realizm). Lustro jest za \"blade\" (wiecej odbic daj). Powinno byc jeszcze lepiej:)

P.S. Zawiesza ci sie max po wylaczeniu brazil\'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności