Skocz do zawartości

Drzewa w 3ds max, w jakim kierunku isc?


kowal1916

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Powoli poglebiam swoj warsztat jesli chodzi o prace na 3dsmaxie i vrayu, na napotykane 'problemy' staram sie szukac jakis patentow.

 

Tym razem nie wiem za bardzo w ktora strone isc i chcialbym prosic o rade.

 

Jak w temacie chodzi mi o drzewa, na forum widzialem duzo bardzo fajnych scen exterior z naprawde piekna zielenia, zastanawialo mnie czesto czy to kwestia fotomontazu czy moze dobrego sposobu na drzewa w maxie. Dlatego mam pytanie na co sie nastawic? Czy skupic sie na photoshopie, na opanowaniu techniki drzew w maxie czy moze jeszcze inna technike polecacie? Slyszalem rowniez o czyms w rodzaju dodatkow, programow zewnetrznych wspomagajacych renderowanie realistycznej zieleni, cos takiego istnieje?

 

 

pzdr i z gory dzieki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Warto liznąć wszystkiego - czasem PS wystarczy, ale czasem trzeba renderować zieleninę. Co do zewnętrznych programów to są generatory (ale również jako pluginy do maxa), które pozwalają tworzyć roślinność poprzez proste modyfikowanie wartości zmiennych (Tree Storm jest chyba fajny). Ale można też skorzystać z gotowych bibliotek zieleni, czyli modeli które po prostu dodajemy do sceny (najprostsza metoda).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem, zewnętrzne programy pozwalają na wygenerowanie siatki która później i tak musi być zaimportowana do maxa - czyli masz większą kontrolę nad wyglądem obiektu i czasem jego komplikacją, ale i tak w pewnym momencie trzeba to wrzucić do sceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest plugin, więc raczej nie ma wersji trial. Jednak sądząc z stylu Twojej wypowiedzi wygląda na to, że mówisz o wersji darmowej bez żadnych ograniczeń, mam nadzieję, że się mylę, ponieważ na tym forum nie tolerujemy wykorzystywania nielegalnego oprogramowanie (czytaj zdobytego w nielegalny sposób).

 

btw czemu zakładasz dwa wątki o takiej samej treści?

http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=65394

Edytowane przez gumis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze można stworzyć drzewo, które jst w maxsie- gdzieś w create (trzeba rozwinąć to gdzie jest to ,,Standard..."

 

Zgadza się, ja tylko nieznacznie tą wypowiedź uściśne, gdyż nie mam przed sobą maxa.

 

W panelu bocznym, po włączeniu "create" klikamy standard objects i z rozwijanej listy wybieramy ABC Extended czy coś takiego. W tym podmenu możemy stworzyć ogrodzenie, barierkę czy... drzewa i krzewy ( bodajże Falling czy coś takiego)

 

Mam nadzieję, że pomogłem

 

Pozdro

Avik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności