Skocz do zawartości

szukam-Text Tools[?]


sly

Rekomendowane odpowiedzi

Czy znacie jakieś narzędzia do edycji tekstu w maxie?

Brakuje mi edycji czegokolwiek wewnątrz jednego obiektu tekstowego. Chodzi mi o brak swobody jaką dają programy wektorowe, gdzie justowanie bloku, przesuwanie poszczególnych liter to mały pikuś.

Chciałbym na przykład móc zmienić czcionkę/rozmiar/kerning/kolor (subobject, wiem- ale o ile prościej przy previewsie byłoby kolorować sobie poszczególne litery) litery w obrębie słowa/zdania.

Jeśli wiecie coś o narzędziach tego typu - czekam.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez sly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

3D man - masz repa. :D he he.

 

VS_ -no właśnie, to nie problem zaprojektować w AI czy PS czy whatever i importować vektora, ale myślę o Workflow i zdaję sobie sprawę jakim uproszczeniem byłoby mieć swobodę edycji tekstu bezpośrednio w 3d, widzisz co robisz - szczególne znaczenie miałoby to kiedy "znaki" rozmieszczone są już w przestrzeni jako klocuszki - w 2d nie zobaczysz jak wygląda "światło międzyliterowe" itp.

 

Musi być jakiś plug-in albo skrypt, musi...

Problem w wyszukaniu. Google zawala lawiną - "Fancy beveled text" totorial.

 

Z góry dzięki.

Pozdrawiam.

 

P.S. Czuję że takie cuda można zrobić skryptowo, więc pewnie jest jakiś Tool do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć sly. max script nie jest taki trudny do ogarnięcia. jeśli na poważnie troszczysz się o workflow może warto przebrnąć przez skryptowego helpa? to dopiero fancy inwestycja w przyszłość. na temat konkretnego narzędzia niestety nic nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polka. - to kusząca propozycja, jednak jestem zwolennikiem idei - "niech każdy robi to w czym czuje się dobrze". Bawię się skryptami w innych progach i już wystarczająco dużo czasu i nerwów mnie to kosztuje. (zazwyczaj okazuje się że patent już dawno istnieje) :/

Mam nadzieję że i tak będzie w tym przypadku.

 

Pomyślcie nad swobodą jaką może dać animacja poszczególnych liter i nadal móc je edytować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no sly a ja jestem zwolennikiem idei - "niech każdy czuje się dobrze i robi z tym to co chce" dlatego rozumiem Twój tok myślenia, poniekąd jest on mi bliski przy niejednej robocie. tak by mi się opanować zbrusha przydało, ale nie przeskoczę bariery tego interfejsu, jak już tyle się napałowałem by nauczyć się rzeźbić jakieś fałdy w maxie.

 

nasz zawód jest bardzo nietolerancyjny. pomyślcie nad swobodą jaką może dać klawiatura art lebedev oled za 10% swojej ceny :( ale ona podobno i tak na żywo jest wielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności