Skocz do zawartości

FINISHED 2D: wystawa rzeźby 26 02 i troche fot dokumentujacych


Thx

Rekomendowane odpowiedzi

nie moze zaburzać koncepcji, bo koncepcja wyszła ode mnie. Moze zakłócać Ci odbiór, ale mysle, ze zostawienie zbędnego światła między prowadnicą a bryła tekstu i mieszanie ze środkiem ciężkości białego bloku wyszło by na gorsze. Jak na to patrze teraz, to mzoe warto by bylo wierzchołek A przesunąć przed prowadnicę (czyli w lewo), ale musiałbym odbić Wystawe w górę, a zależało mi na zwartych blokach będących opozycją dla ciasta w tle, inaczej mogłoby się zlać ze światłocieniem tła, co utrudniłoby szybkie identyfikowanie treści np. przy jezdzie samochodem, tramwajem itp.

 

Ale jak mowie, pewnie doswiadczony typograf by mnie zjechal, mam taka a nie inna maniere i nie planuje tego zmieniac, chyba ze dostane konstruktywna krytyke i bedzie warto podniesc jakosc wypluwanego materiału ;)

 

p.s. pisanie tego zajelo tyle to tworzenie, pewnie dlatego chcialem zebys sie sam zastanowil ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nie rozumiesz zupełnie o co mi chodzi, możę niewyraźnie piszę ale mniejsza z tym... wprowadzenie koloru oczywiście urozmaica cały plakat, ale czy będzie na to stać autora? (wydrukowanie kilkadziesiąt plakatów w kolorze a w B&W to jednak różnica cenowa) fajnie natomiast wygląda zdjęcie z tym turkusowym, może warto je potraktować jako bazę do plakatu jak już upieracie się przy zdjęciu w tle i przy użyciu koloru... THX też miał ciekawą propozycję z tym krzyżem, może rozwinąć, ulepszyć... pomóżmy wspólnie Wystawie bo jak się będziemy bawić w to kto zrobi lepszy plakat w pare minut to zawsze wyjdzie kicha... pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

OLa-f nie byłem tam gdzie planowałem, tym turkusowym trafiłeś w dychę, pozwoliłem sobie zabawić się tym kolorkiem...myślę jeszcze o podmalówce, która sugerowałeś. Nie mam czasu na nowe foty ale może da się to spokojne podpicować:

kompresja15.jpg

Edytowane przez Thx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co trzy razy pisać 2010 jak wystarczy jeden i czytelniej będzie miesiące wypisać słownie bo teraz to wygląda jak numer konta bankowe or something, a do reszty sie nie będe czepiał bo znowu wybuchnie bomba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-napis 'wystawa rzezby' ginie na tle owej rzezby;], dalbym go jak juz to nad imieniem i nazwiskiem

-po co tyle marginesu na dole?

-ja nie robie ci na zlosc mowiac zebys powstawial kropki i myślniki.

-kompozycyjnie wlasnie jest calkiem wporzadku, napisy tworza obramowanie, zamykaja rzezbe, jest nawet nawet, tylko draznia mnie rzeczy o ktorych wyzej wspomnialem.

- co to samej typografi- te rzezby silnie kojarza mi sie z gra neverhood- a jezeli jestesmy juz przy tym klimacie to czcionka z gry rowniez pasowalaby klimatem do twoich rzezb- jest lekka,delikatna, nie rwie sie na pierwszy plan, a ladnie wpisuje sie stylowo w prezentowana rzezbe.

http://www.old-games.ru/track/torrents/images/950.jpg

http://neverhood.ert.pl/main.gif

 

ogolnie to widzialbym tutaj text 'patykiem pisany' ,dosc niechlujny, typowo odreczny, najlepiej nawet gdybys napisal go patykiem nasmarowanym farba, i uzyl do tego lewej reki (jezeli jestes praworeczny).

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje przy okazji wystawy rzezby zrobic towarzyszaca wystawe plakatow reklamujacych wystawe rzezby ;)

 

Do mnie przemawia najbardziej pierwsza wersja, bo sama forma rzezby jest pokazana intrygujaco przez kontrasty, dof, zupelne zagubienie informacji o skali. Ta propozycja jest niezla w typo:

 

tylko trzeba by zadbac o "szarosc" tekstu, wyrownac optycznie odstepy miedzy wierszami, bo teraz to troche szarpane jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-kompozycyjnie wlasnie jest calkiem wporzadku, napisy tworza obramowanie,

wez co Ty mowisz? jak tu wedlug Ciebie jest kompozycja calkiem w porzadku to ja ide sobie rece uciac ...i jeszcze napisy tworza obramowanie hahaha.

reszty nie przytaczam bo widze ze nie ma sensu ..

 

wedlug mnie:

rzezba kojarzy mi sie z klasycznymi klimatami..wiec moze warto by bylo zrobic plakat klasyczny...czyli cos w desen etykiety na wino czy jakiegos innego dobrego ukladu typografii...

w tym Twoim brakuje ulozenia textu..swiatla miedzy literami sa za wielkie..ten font bezszeryfowy tez nie za bardzo tu pasuje...

moze cos takiego :

http://www.wineria.com/home/272/des/_gfx/etykieta3_m.jpg

pierwszy lepszy przyklad do ostatniej propozycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'wedlug mnie:

rzezba kojarzy mi sie z klasycznymi klimatami..wiec moze warto by bylo zrobic plakat klasyczny...czyli cos w desen etykiety na wino czy jakiegos innego dobrego ukladu typografii...'

 

to idz sobie tnij łapy, bo mi to kiczem zajezdza...niech jeszcze w taka rame moze wrzuci ten plakat,nie? http://www.ramy-ramy.pl/images/Ramy_stylowe/Ramy_stylowe_nr_4.JPG

Obejrzyj sobie jeszcze raz rzezby thx'a, obadaj jego rysunki, wczuj sie w ten klimat, teraz jeszcze raz pomysl co rozumiesz pod haslem 'klasyczne klimat'...no i teraz wez noz i tnij lapy chlopie.

Edytowane przez nicponim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

he he nicponim z ta rama to dałeś, he he dobre. Ale poważnie, Leszek lenia ma dużo racji

tylko nie chciałbym żeby plakat był lepszy i poważniejszy niż wystawa.

miałem już nie wkładać kolejnych wersji z typo, ale dyskusja jest fajna...więc:

jak widać uparty jestem przy czcionce ale ciągle układ wersów mi sie nie podobał...

kompwtorek0902drugach.jpg

oczywiście wersy nie są wyosiowane do całości

Edytowane przez Thx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest finished czy to jest wip ? ;) (górne napisy przyklejają się niebezpiecznie do rzeźby, a napis "rzeźby" nieczytelny w tym miejscu, dolne napisy też się przyklejają - tak jak by na silę ta rzeźba próbowała się zmieścić między napisami górnymi i dolnymi. co więcej prawa strona jest przyciężka, bo nie zgasiłeś tego jasnego światła, a w tym miejscu jest nagłe cięcie kadru, co dodatkowo potęguje efekt odciągania wzroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli juz zachowujesz taki uklad osiowy, to rzezbe tez daja 'osiowa' cos ala to robia na plakatach np. filmow http://filmowo.files.wordpress.com/2007/03/hannibal.jpg

niech rzezba najlepiej bedzie zwrocona centralnie do widza, niech bedzie osiowa, w miare symetryczna

 

a reszta uwag podobnie jak mant-raz

 

dobra nie odzywam sie juz w tym wątku;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'wedlug mnie:

rzezba kojarzy mi sie z klasycznymi klimatami..wiec moze warto by bylo zrobic plakat klasyczny...czyli cos w desen etykiety na wino czy jakiegos innego dobrego ukladu typografii...'

 

to idz sobie tnij łapy, bo mi to kiczem zajezdza...niech jeszcze w taka rame moze wrzuci ten plakat,nie? http://www.ramy-ramy.pl/images/Ramy_stylowe/Ramy_stylowe_nr_4.JPG

Obejrzyj sobie jeszcze raz rzezby thx'a, obadaj jego rysunki, wczuj sie w ten klimat, teraz jeszcze raz pomysl co rozumiesz pod haslem 'klasyczne klimat'...no i teraz wez noz i tnij lapy chlopie.

 

kolejny text ktory swiadczy ze nie za bardzo rozumiesz co to typografia..uklady typograficzne..itp.itd..

ja mowie o klasycznym ulozeniu textu..a ten z rama wyskakuje..nie no..zonk.

dobra nie wnikam.

 

ta ostatnia propozycja juz znacznie ciekawiej sie prezentuje od poprzednich :)

jeszcze pozostaje kwestia czytelnosci..zgaszenie tej rzezby co by napisy wyszly na wierzch...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszek_lenia fajna kompozycja typo, ogólnie chyba jesteś jednym z nielicznych co kumają o co biega w plakacie na tym forum (bynajmniej fajnie się bawisz literkami i wyszukujesz różne relacje między nimi co dobrze widać też w Twoich speedach z typo) :P nawet pokusiłbym się o grubsze linie wychodzące z "rzeźby", spoko rzuca się w oczy i jest wyrazisty, zdjęcie stało się jakby tajemnicą całej wystawy (co to kur.. jest?) co może wzbudzić ciekawość i zainteresowanie... rozumiem że na szybciocha robione dlatego widać sporo odchyleń i przesunięć, ale widać o co chodzi i w jakim kierunku zmierza... wątpliwości mam do żółtego paska i odcienia czerwieni... mimo, że to szkic to dla mnie jest atrakcyjniejszy od pozostałych propozycji czy też mojego wypocinu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rotcore-powiedz ze zartujesz....

 

plakat wyglada jak jakas gazeta wyborcza, nie widze zadnego nawiazania do klimatu wystawy, nie widze zadnej sensownie i wytlumaczalnie poprowadzonej lini, podzialu. napis 'rzezba' to w ogole jakas pomylka... to nie ma byc jakis szablon ktory mozna zastosowac do wszystkich plakatow, tylko ma byc dokladnie wymierzony do klimatu tej wystawy. Leszka lennia wprowadzil tu oklepane 'mondrianowskie' podzialy, ktore nijak pasuja do wystawy thx'a. Rownie dobrze mozna wywalic ta rzezbe i wstawic tam cokolwiek innego, i roznicy wiekszej nie bedzie....

Jezeli sie myle, to mnie poprawcie i napiszcie dlaczego jestem w błędzie...

 

PS. zeby nei bylo ze offtop- jakie wymairy maja te rzezby w rzeczywistosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

jak ja się uczyłem liternictwa...jeszcze w liceum to było tak: primo- mazanie liter patykiem i dbanie o kształt litery(szerokość etc), sekundo- światło miedzy literami...reszta to wrażliwość...oczywiście pozostaje kompozycja, która zawsze ma te same zasady; ciężar, etc. na więcej się nie znam

Edytowane przez Thx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przedostatnie mocne. Co to jest ? Ból, cierpienie, agonia ? Może ukrzyżowanie ? To zadaje więcej pytań niż daje odpowiedzi.

Fotą ciężko udokumentować przestrzenną rzeźbę. Widać wyraźnie że każde ujęcie narzuca nieco inna interpretację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyyy interpretacja dowolna, dokumentację , którą przedstawiam -fakt jest chaotyczna. całośc jest "po bożemu" z fotografowana ale lepsza frajda jest kiedy foty robię luźno, szukając ...innego światła , kontrastu i tego tam wszystkiego co mi się podczas robienia fot wydaje fajne, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności