Skocz do zawartości

Pojazd 3d: BMW Vision Make it Yourself :D :P


Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

po usilnych zmaganiach z kosmicznym interiorem, skapitulowalem, nie dalem rady wymodelowac go na tyle aby mogl sie nadac do real sceny, tak wiec przedstawiam BMW Vision (realny, istniejacy concept), na scenie ktora wszyscy dobrze znaja(jednak staralem sie wybrac backplate malo oklepana).... jakos podpasowala mi przedmiejska sceneria, kierowalem sie nastawieniem conceptu na ekologie oraz odnosilem sie do profesjonalnych zdjec samochodu na tle lasu....

 

mam nadzieje ze jakos to wyszlo

 

3ds max v ray 0 postprodukcji ps

 

bmw_vision_real_small.jpg

 

BMW_vision_tyl.jpg

hi res>>>>> http://a.imagehost.org/view/0471/bmw_vision_real_ps

Edytowane przez plasti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Napisano (edytowane)

nierealnie to wyglada, mpta, jak bys sie przyjzal to fotka ukazuje zachod slonca, u ciebie wyglada jakby w bardzo jasny dzien slonce wybuchlo i swiecilo na czerwono(abstrachujac od odbic w szybach i o tym ze kolory padly na leb na szyje)..... nie lubie wstawiac poprawek, dlatego tez tego nie zrobie, zdjecie mi sie podobalo, taki mialem zamiar odpoczatku i tak to zostanie

 

pozdro

 

 

tak na marginesie to imho wrzucanie poprawek czy przejaran fotoszopowych jest nietaktem, jesli jest to dzial prace skonczone to sadze ze ludzie wrzucaja tutaj prace SKONCZONE i watpie ze sa im potrzebne rady jak przepalac foty w ps, jesli by chcieli takowych rad umiescili by prace w WIP.....

Edytowane przez plasti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mpta zrobił bardzo dobre post pro. Render ma potencjał ale sama zmiana saturacji wystarczy zeby wycisnąć lepszy efekt.

A tak ogólnie to po mercedesie jeden z ładniejszych rendów jakie widziałem w Twoim wykonaniu.

pozdro 4* za walke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia, co taki samochód robi gdzieś na wiejskiej drużce. Postaraj się i zmontuj dla niego jakieś studio, coś co będzie miało choć w małym stopniu wspólny mianownik z innowacyjnością, futurystyką (tylko nie od przesady). A jeśli już exterior, to na pewno inna lokalizacja, na przykład droga na skraju jakiegoś fiordu z widokiem na ocean/morze gdzie widoczne będą turbiny wiatrowe. Nie zostawiaj tego tak, bo teraz jest kompozycyjna kicha.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki bbandi

 

nad postprodukcja myslalem ale doszedlem do wniosku ze zostawie w spokoju dobrze wszystkim znana hdrke

 

@touch - wszystko to kwestia znalezienia dobrej hdrki z backplatem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

wersja z postpro bo ja potulna bestia jest, ale nie tak bardzo jak u mpty, bo traci sie caly urok zachodu slonca....

 

choc osobiscie wole gorna bez ps...

 

bmw_vision_real_pskontrast.jpgBMW_vision_tyl_kon.jpg

Edytowane przez plasti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widac ze jakosciowo samochod jest lepszy niz tlo (w sensie ze samochod ostry czysty itp a fotka jest bardzo niewyrazna wrecz tak nieczysta z komorki) przez co kompozycja wyglada slabo. Sam model jak juz w wczesniejszych watkach pisalem bardzo fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno żeby zdjęcie było idealnie ostre skoro ma głębię ostrości, chyba gdzieś za tylnym kołem.

Krytyka:

Nie wiem czy to projekt czy tylko ten model ale ma strasznie ostre krawędzie u dołu karoserii - takie wręcz haki jakie się raczej żadko spotyka w realu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No za dużo na tej fotce nie widać i szczerze mówiąc to chyba też jest rendering. Te ostre krawędzie to zdecydowanie wada jeśli chodzi o estetykę. Generalnie całość opiera się o łagodne krzywe. Dodam że u Ciebie tło jest natomiast lepsze, bo ten lasek strasznie nie pasuje do tego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CG, zbyt miekkie cienie a z koleji na innych zbyt ostre, poza tym nawet hdrki na lakierze sugeruja ze to neid o konca ta sama bajka.

Jak dla mnie lasek pasuje, ale moze nie taki akurat ale do BMW jak najbardziej pasuja takie "bawarskie" klimaty, sugeruja pochodzenie tego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście ostatnia fotka wygląda na reala i ma te ostre krawędzie, ale nadal nie jestem na 100% przekonany że poprzednie to fotki. Jakiś taki super czysty ten samochód. Może to wina tego że wygląda wogóle nieprawdopodobnie - jak beduin na antarktydzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

dziekuje bardzo za gwiazdki ponowne(moze 1 raz ever je zobacze :D),

 

up date do tylka:D

 

edit: ten samochd wcale nie ma nastawienia na szybkosc/tor wyscigowy, zamierzeniem konceptu jest b mala emisja spalin, polaczenie b ekologicznego diesla z napedem elektrycznym 2 osiowym....

Edytowane przez plasti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

holy SH*T!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!, to ci sie udalo, tylko tak jak mowie, slonce tj odbicie w szybie nie moze byc czerwone, i troszke za mocny kontrast, ale pojechales ostro!!!!:D

Edytowane przez plasti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klicek moze teraz tlo sie bardziej komponuje z autem ale kolory sa tak rozjechane jak w znanej mojej definicji "wiejskiej postprodukcji". Moze tylko ze mna jest cos nie tak ze nigdy nie widze roznicy na lepsze gdy ktos poprawia render autora albo monitor mam nie tego.

 

B&W wersion bardzo fajne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo w blacku jest troszke mniej kolorow i latwiej o ciekawszy rezultat (to chyba juz po wielu pracach widac ze latwiej o realizm w bw niz w full kolorkach) i naprwawde trzeba niezle rozjechac by uzyskac przesadzone kolory w takiej wersji (oczywiscie dla chcacego nic trudnego :P).

 

Fakt faktem ze jednak BW jest dla mnie lepszy niz ten przerobiony kolor.

 

Nie wiem czy to wogole z twojej strony jakis sarkazm czy cos, ja tam cie szanuje ale nie mam zamiaru zawsze tylko lizac i jak czuje potrzebe skrytykowania to krytykuje proste. Kazdy user powinien byc przygotowanym na krytyke i nie liczyc wiecznie na swoj status.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

cicho hopcy.....:P

 

dzieki temporal i klicek.......

 

 

EDIT. DZIEKUJE za kolejna gwiazdke chodz nie wiem komu(oby tak dalej, jeszcze tylko 2:D)

Edytowane przez plasti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się, ale...ale :D Nie lubie konceptu tego wozu, ale jeśli juz chodzi o ekologię, to pokusiłbym się o poszukanie czegoś bardziej związanego z ekologią, czegoś co jest niemal symbolem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie to nie zaden quiz, tak wyglada spolecznosc forumowoska, ale dzieki, macie przednia zabawe a kazde 2,5 grosza cos wnosi, touch twoje nic specjalnego, ufar, ty mnie rozniosles glowem, bardzo fajny, ale swiatla inaczej by sie rozproszyly, maja inny ksztalt......

 

 

 

ps: mam pomysl, niech kazdy wrzuci po swojemu jak to widzi, zrobimy watek ala make it yourself:D, powaznie niech kazdy wrzuci swoja wizje, nawet jajacarska:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe masakra, plasti tak wiem BMW wszystkie swiatla ma na ksztalt ringow(swiatla lukowe), ale w postpro raczej za wiele z tego nei wyjdzie. Mozesz sprobowac to normalnie zrobic jakims meshlightem albo cos :).

Tak poza tym to model mi sie podoba bardzo, to dosc nietypowy koncept pomijajac to, ze lubie ta marke mimo, ze u nas sie utarlo, ze BMW to dreswagen albo panzerwagen. Jedziesz dalej z tym, z otoczenia mozna faktycznie cos wycisnac w postpro w sensie zeby bylo bardziej naturalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż żal patrzeć... jak tutaj się wszyscy podejmują jakiegos poprawienia tego ; ] a wychodzi gorzej niż oryginał wrzucony przez plastiego .... lub również w jakąś dupę inną stronę... Plasti>// tak jak ci chłopaki mówiły z góry ... lekkie rozmycie jak na fotce... korekcja selektywna kolorów... podnieś czernie .... i nie stosuj tych frajerskich kolorowych winiet...które ktos tam z góry zaproponował... Jedyna moja uwaga prawdziwa która jest chyba tutaj najwiekszym błędem ... nie technicznym... tylko myslowym który każda plastyczka w podstawówce powinna oduczać uderzając linijką po ryjach... jest taka że wrzucasz model pod zdjęcie... a nie zdjęcie pod fajnie skadrowany model.... to troche tak jakby cię bardziej interesowała faktura fasady kamienicy niż ładna dziewczyna stojąca przed tą fasadą..... Zdjęcie w tle jest niewazne... to uzupenienie pustej przestrzeni za samochodem... Mogłaby tam byc pustynia, las krzyży, cokolwiek....kogo to obchodzi...

Edytowane przez norden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plasti, nie chcąc obrażać, niezła z Ciebie chorągiewka, jak wiatr zawieje tak się wyginasz. W pewien sposób obrażasz ludzi, którzy bądź co bądź, mniej lub bardziej konstruktywnie starają się pomóc, więc na przyszłość jeśli wrzucasz coś na forum, postaraj się potraktować to nieco bardziej poważnie.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności