Skocz do zawartości

Liceum - Rzeszów


Cinek13

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę już się bawię w maxie i przyszedł czas żeby podjąć decyzję do jakiej szkoły pójdę i na jaki kierunek. Wybrałem MAT-INF i teraz jest problem. Chciałbym iść do takiej szkoły gdzie można nauczyć się czegoś na maxie lub na innych programach tego typu, nie chce być takim szkolnym informatykiem.

 

A więc, jest taka szkoła w Rzeszowie gdzie nie uczą tylko budowy kompa, itd.? tylko są jeszcze zajęcia z grafy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zapomnij o nauce grafiki 3d w szkole średniej i pozostań przy tutorialach :)

Jedynie w technikum informatycznym możesz mieć styczność z jakimś programem do 3d (zapewne blenderem) i będziesz budował stół z boxów ;)

 

pozdrawiam i życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to szukaj liceum... ale szczerze mówiąc to olej całą grafikę w szkole i ucz się do matury. Nic raczej nie wyjdzie z nauki maxa w szkole bo po prostu program jest o wiele za drogi jak na możliwości większości placówek. W wolnym czasie rób tutoriale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę już się bawię w maxie i przyszedł czas żeby podjąć decyzję do jakiej szkoły pójdę i na jaki kierunek. Wybrałem MAT-INF i teraz jest problem. Chciałbym iść do takiej szkoły gdzie można nauczyć się czegoś na maxie lub na innych programach tego typu, nie chce być takim szkolnym informatykiem.

 

A więc, jest taka szkoła w Rzeszowie gdzie nie uczą tylko budowy kompa, itd.? tylko są jeszcze zajęcia z grafy

Na mat-inf się nie będziesz uczyć grafiki (poza wyjątkami gdzie będziesz się uczył obsługi gimpa na poziomie zaznacz dany obszar i pokoloruj - a i to nie dla każdego pewnie będzie wykonalne w klasie (niezależnie od szkoły i klasy zawsze znajdzie się ktoś spowalniający grupę)).

Szukając liceum kieruj się innymi względami - czyli jak przeciętny uczeń po 3 latach nauki zdaje maturę (oraz jaki odsetek nie zdaje)... Dlatego w Rzeszowie mogę polecić Ci licea nr 1, 4, 2 (kolejność nie przypadkowa), gdzie ilość osób niezdających matury (o ile się nie zmieniło przez te "kilka" lat) dąży do zera lub dokładnie tyle wynosi. Niebagatelną kwestią jest też położenie gdzie króluje 1 (kilka kroków w prawo masz rynek, kilka w przód/tył grafiki handlowe, w lewo "koło"/planty jak lubisz posiedzieć pod chmurką - dla każdego coś miłego).

Co do 1 liceum to mogę polecić Ci jeśli wybijasz np. w informatyce i nie chcesz tracić czasu siedząc w sieci czekając, aż inni skończą dane polecenie i mieć indywidualne projekty w których możesz się wykazać i sam nauczyć się wiele. Dodatkowo z tego co wiem od nauczycielki informatyki po pierwszej maturze z informatyki przedmiot ten nie jest traktowany z przymrużeniem oka tylko jak się nie wyrabiasz to po prostu dostajesz "pałę" i zamiast spowalniać pracę maruderzy muszą się gimnastykować, żeby dostać na semestr 2... no tylko zagospodarowany w ten sposób czas nie idzie na grafikę której na maturze nie będziesz miał tylko na programowanie i algorytmy. Jedyną wątpliwością co do 1lo mam w ramach matmy, bo kadra która mnie uczyła odeszła na emeryturę i nie wiem jak teraz jest z poziomem.

 

 

To jaki jest ten poziom na WSIiZ tak w porównaniu do poziomu prac na forum?

Znając poziom przyswajania wiedzy przez przeciętne grupy licealnej mat-inf to cała zabawa z 3 to stworzenie kilku prymitywów, nałożenie prostego materiału, przeskalowanie, przesunięcie, rotacja, render (to materiał na 2-4 tygodnie, bo trzeba czekać z każdym poleceniem "kliknijcie w ...", aż najmniej informatyczna osoba wykona zadanie (a ludzie którzy nie wiedzą gdzie iść wybierają bardzo często profile matematyczne - ja w klasie mat-inf miałem więcej osób które studiowały później medycynę niż informatykę))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wal liceum. Ucz się dużo zwłaszcza matmy i plastyki jeśli docelowo chcesz być grafikiem/animatorem etc. To czego czego się teraz nauczysz zaowocuje w przyszłości (ja teraz często odkopuję wiedzę z 8 klasy podstawówki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, po ukończeniu gimnazjum też chciałem znaleźć szkołę w której specjalizacją jest grafika(3d),i znalazłem (oczywiście w rzeszowie) .Technikum nr 9 czyli ZST na ul.Matuszczaka.W 1 i 2 klasie są po 3 godz (photoshop,corel)multimedii,w klasie 3 wybierasz sobie specjalizacje:

-bazy danych

-sieci komputerowe

-grafika -ja właśnie wybrałem grafikę teraz jestem w klasie 3 i mam 6 godz tygodniowo specjalizacji(grafiki)

(Corelphotopaint,Flash,3dsmax-jeszcze nie maiałem maxa,w 4 klasie dopiero zaczniemy:().

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sebx: Mam pytanie... jaki jest poziom nauczania? Bo z tego co słyszałem od osób uczących się na tej "specjalizacji" to jest to śmieszny poziom który niczego na dobrą sprawę nie uczy... a tracisz rok. Myślę, że jak już ktoś chce stracić rok to lepiej iść do Zespołu szkół plastycznych na rysunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom nauczania hmm , zależy od nauczyciela(na jakiego trafisz),jesli jest wymagający oczywiscie więcej się nauczysz niż u nauczyciela który zamiast pracować pozwala grać w gry,ten rok u mnie wygląda tak:

-dostajesz jakies zadania(jesli wiesz o co chodzi zadania zrobisz na 2 moze 1 lekcji) do zrobienia np: jakis retusz,itp im szybciej skończysz oczywiscie wszystko na perfekt masz wolny czas do konca zajęc.Jednak muszę przyznać że nauczyciel który prowadzi w tym roku zajęcia jakoś mnie nie odpowiada(w tym roku zaczął u nas w szkole pracę).Jeszcze tylko do konca 3 klasy i nareszcie będzie uczył konkretny nauczyciel(konkretny tzn bardzo wymagający, i wkońcu będzie 3dsmax już się nie mogę doczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc to gdybym ja był nauczycielem w szkole z takim profilem i uczyłbym właśnie grafiki 3D to moja lekcja nie wyglądała by tak, że pokazywałbym podstawy, ale przyniósłbym gotowe pliki, kazał odpalić, przesuńcie to i to, wytłumaczyłbym parę rzeczy które robią, co zmienić i co to daje w setupie renderera, świateł itp i kazał wcisnąć F9. Za chwilę ukazałoby się coś przekozackiego ich oczom i byliby w siódmym niebie, że coś takiego zrobili. I tak na każdej lekcji coś nowego, pokazywał coraz to ciekawsze funkcje, wplatał elementy podstawowe. Przecież na takiej lekcji nie chodzi o to, żeby koniecznie znali podstawy i umieli postawić boxa z jednym światłem i po naciśnięciu F9 ich oczom ukazał się jakiś bezsensowny prostopadłościan. Jeśli zobaczyliby, że w 3D można zrobić coś fajnego to sami sięgnęliby do źródeł, dalbym liki do tutoriali z podstawami i zachęcał, ze jeśli chcą coś takiego osiągnąć, to żeby zaglądali tam w wolnym czasie i się uczyli, bo 3D to rzecz fascynująca, gdzie ograniczeniem jest jedynie nasza wyobraźnia i możliwości komputera. Jeśli czyta to jakiś nauczyciel informatyki, to szczerze go zachęcam do wypróbowania takiego scenariusza na lekcji. Piszę to z perspektywy ucznia kończącego w tym roku naukę w zwykłej szkole, który ma świeży pogląd na sprawy związane z lekcjami informatyki i sposobem ich prowadzenia.

 

edit: o to mój 1400 post juz Oo

Edytowane przez trosiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dzięki wam wszystkim, chyba wiem gdzie się już wybiorę. A więc można zamknąć już ten temat

 

Albo nie. Jest jeszcze coś o co chciałbym was zapytać, nie jest to związane akurat z tym postem ale nie bd robić nowego tematu, bo to tylko takie "zaśmiecanie". A wiec chce kupić tableta, nawet mam upatrzonego ale rozmiar ma A5 czyli panoramiczny, mój monitor nie jest panoramą. Więc pytanie brzmi czy nie będzie jakiś błędów? Czy tablet będzie prawidłowo działał ?

Edytowane przez Cinek13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności