Skocz do zawartości

Lamborghini Gallardo


Krzek

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie troche malo, ale chcialbym, zebyscie ewentualne bledy wytykali mi od razu:P Tak wiec zrzut z viewporta:

lambo1e.jpg

 

i siatka:

 

lambo1wire.jpg

 

i od razu pierwsze pytanie - jak najlepiej(najrowniej) zrobic ostry kant przy lampie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czyli mowicie, ze zamiast chamferow lepiej tego calego creasa uzywac?(bo jeszcze jest czas zeby je wszystkie poweldowac) Mowiac kant chyba troche zle sie wyrazilem, bo chodzilo mi o rog(zeby nie bylo nieporozumien - to w zielonym kolku:P)

lambo2wire.jpg

 

Za to w czerwonym mam pewna watpliwosc - w samochodzie(http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/6a/Lamborghini_Gallardo_profile.jpg) ostre krawedzie przechodza tam przez szpare w drzwiach i lagodnie sie koncza - jak osiagnac taki efekt bez zbytniego ciachania siatki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem o ile dobrze jest uzywac crease juz na tym etapie, to z kolei niepotrzebnie robisz juz cicecia pry zderzaku i na przedni reflektor, takie elementy tne dopiero po 1xmeshmooth, wtedy ciaglosc siatki jest lepsza a co za tym idzie i pozniejsze refleksy na aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos z tym creasem nie bardzo wychodzi - albo jest zupelnie ostry kant(jak w boxie), albo wyskakuja jakies bledy. Co do wyciec - teraz juz nie bede latal, ale szyby i tyl postaram sie zrobic tak, jak mowisz. Macie jakis pomysl co zrobic z tymi 4 edgami obok siebie na drzwiach, bo wychodzi przez to delikatny kant, ktorego tam byc nie powinno.

lambo3f.jpg

lambo3wire.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podciagnalem troche prace i polatalem przod (tyl od poczatku robilem bez dziur) - ciekawy jestem co wyjdzie z polaczenia takich dwoch technik. Mam jeszcze jedno pytanie - 3dsmax 10 czyta pliki z 3dsmaxa 9? Bo mam okazje, by na licencji studenckiej sciagnac sobie 10 (a wlasciwie musze to zrobic, bo teraz zaczal mi sie cos o licencje program upominac), czy musze wszystko najpierw wyeksportowac do jakis obj. Tak czy siak wrzucam dwa zrzuty:

lambo6.jpg

 

lambo5.jpg

 

PS. chyba zrozumialem o co chodzi z tym creasem - ma to dawac ostra krawedz w siatce po pierwszym ms, zeby wtedy dopiero zastosowac chamfera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności