Skocz do zawartości

avik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chciałbym zapytać szanowne grono forumowiczów o optymalizację sceny. Nie bardzo wiem, czy to odpowiedni dział, więc proszę admina o ostatecznie przeniesienie wątku. Tak czy inaczej pytam o właśnie optymalizację sceny. Słyszałem, że przyśpiesza czas renderingu i w ogóle same superlatywy. Czy ktoś może mi powiedzieć jak to się robi. Bardzo proszę o wyrozumiałość, bo jak na razie jestem w to kompletnie zielony.

 

Pozdro

Avik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

optymalizacja to szerokie stwierdzenie. Zamiast stosowac texture 4000x4000 uzyj 500x500 jesli obiekt jest daleko i ledwo go widac w scenie, zamiast wstawiac do sceny kubek ktory ma 500,000 poligonow, wstaw taki co ma 1000 jesli ma lezec 20m od kamery, i tak nikt nie zauwazy roznicy. Do tego dochodzi dobieranie optymalnych ustawien renderera i swiatel.

W skrocie, im wiecej czasu poswiecisz na ustawianie sceny z glową, tym bardziej ulatwisz prace kompowi pozniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie. W jaki sposób mogę zoptymalizować ( zmniejszyć ) ilość poligonów na obiekcie, jeśli już go utworzyłem, z za dużą ich ilością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie bardziej w stronę modelingu (jeśli chodzi o dział)

 

Przedmówcy dobrze radzą, ale podaj konkrety. Jeżeli robisz powiedzmy zapalniczkę leżącą na stole to co ci da zmniejszenie poligonów?

Żeby nie było niedomówień, pokaż co robisz, a będą konkretne odpowiedzi.

Edit: Nie wiem jaka jest definicja optymalizacji, ale tekstury chyba też chyba wchodzą w grę.

Edit2: A właściwie to się optymalizuje jeszcze modele? Jeśli tak to dział game-art.

Edytowane przez PICsell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności