Skocz do zawartości

Radeon 9500 64 MB 8-pipe na FireGL X-2 zobaczcie co potrafi


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 27
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dobra ale czy sa moze sterowniki do ati x1 do 3d maxa 6 ? bo na starych sterach po instalacji moda na x1 wywala mi z maxa a to wina sterow do maxa....poprostu mam stery tylko do maxa 5 (tylko takie sa w control panel)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra poradzilem sobie i teraz z Ati RADEON 9500 64MB 8-pipe version mam FireGL X-2 i sterowniki do maxa tez dzialaja....jak ktos by chcial juz przemodowane sterowniki do radeonow to walic do mnie na gg..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, mam ten sam problem z moim radeonem 9800 se zmodowanym już skutecznie na FireGL X2. Komunikaty DOKŁADNIE takie same. Mógłbyś wyjawić jak to zrobić? Ale tak krok po kroczku :D, bo seryjnie walczę od paru ładnych dni z temtem i nie wiem co i jak - celem dokładniejszych danych zapraszam do mojego postu. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co ustawcie sobie boxa we wszystkich parametrach 3x po 200 segmetow(czyli max) i skopjujcie zeby 4 te boxy byly widoczne na perspective i ustawcie sobie jeszcze wireframe i tak na oko oszacujcie ile bedzie fpsno umnie prawie 30 tak na oko oszacowalem ze jest 22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha jeszcze jednio w sterach w maxie od fireGL mam cos takiego jak fog.....no i jak to skafigorowac zeby symulowalo foga w viewpointach..?? bo probowalem pare razy i sam juz niewiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panie marcinie 18pl moglby pan swoje posty do 2 ograniczyc a nie \"spamowac\" tyloma postami ?

a radeon 9500 sama mam tyle ze mam z niej 9700 zrobiona bo gram i moj pikny tez co do radkow nie mam zastzerzen ale pod linuxem to katastrofa jesli chodzi o drivery coz nie mozna miec wszystkiego :/ milam fire gl swietnie chodzilo az sie milo pracowalo heh ... no coz musialam zmienic i tyle mniejsza z tym sa juz nowe drivery pod linuxa ale nie milam czasu wyprobowac jesszcze moze cos sie zmienilo :?

polecam tez radki przy dual head ( pod windowsem) bo sygnal na 2 monitorze czy tv maja baaardzo ladny

noi niech pan swoje posty poredukuje !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja niestety nie jestem zachwycony tym softowym firegl-em. obecnie mam R9600 saphira i soft mod przerobil go na firegl T (cos tam1 lub 2). I prawde mowiac rozczarowalem sie tym firegl-em, przyspieszenie nieznaczne, w Direct 3D jest jednak znacznie szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochany... :-) wiem co robilem. stwierdzam ze radeona 9600 przerobilo mi na firegl T i ze na tych sterownikach i w maxie oczywiscie ustwione stery custom nie jest wcale zauwazalnie szybciej. a porownywalem do zwyklego trybu Directa 3D w maxie na ktorym jest zdecydowanie szybciej. wykluczma tu zla instalacje bo troche sie juz nainstalowalem sterownikow i wiem jak to robic. a co do firegla X czy T to sterownik wybiera rodzaj karty a nie ty i widocznie przy radeonach 9500 jest fifegl X a przy radeonach 9600 jest T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze sie nie klocic panowie

@ zibi ja nie jestem zachwycona 9600 powiem sczerze ( bez obrazy) hmm myslalam ze bedzeisz mial w d3d wolniej czlowiek ciagle sie uczy ja mam 9500 to jet poprostu inny model dzieki zbi za info :)

 

@ marcin18pl o cos pana prosilam i jak widze to pozostalo bez odezwu ?! niech pan tu nie krzyczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys prosilem aby ktoś pomogl mi z przerobka 8500 na 8800 ale niestety kazdy odsyłał mnie na inne strony i mi to nie pomoglo

 

Nie jestem geniuszem hakowania a tam co przeczytalem trzeba cos zhakowac programem by zainstalowac c panel i firegl pod maxa.

 

Dlatego bardzo ladnie prosze aby ktos jak tepemu wyjasnił jak mam przerobić tą kartę albo moze jakiś kontakt to tego kto potrafi to zrobić emeil lub gg. Z góry dziękuje. POtrzebuje tej przeróbki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yelon, szukalem szukalem i w koncu znalazlem naruskiej stronie przerobione stery do firegl 8700/8800 i daje ci slowo odpusc sobie. zysk jest nie wielki naprawde np. scena z ok. 800 tys. poly (wire) obracala sie z predkoscia ~ 1-2 kl/s !!!. zdecydowanie proponuje ci przejsc na directa 3D. ta sam scena (wlaczone cieniowanie) ~ 5 ++ kl/s. niestety wiecej z radka 8500 sie nie wycisnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności