Skocz do zawartości

Teren


Kalim150

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was serdecznie.

Mam mały problem a mianowicie chciałbym stworzyć mały kawałek terenu z nierównościami, górami, wzniesieniami, dolinami, zagłębieniem na wodę itp.

Myślałem że zrobienie tego w MAX'ie będzie dobrym rozwiązaniem jednak zastanawiam się czy istnieje modyfikator który przekształca np. plane w podstawę terenu którą można dowolnie modyfikować za pomocą narzędzi z modyfikatora. Wie ktoś może czy w 3Ds istnieje coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Troche nie rozumiem twojego problemu. Przeicez editable poly ma calkiem sporo mozliwosci dzialan obszarowych. Od soft selection i niezbyt wydajnego brusha zaczynajac, po poly shift z graphice tools (czy tez polyboosta, zalezy od wersji jakas posiadasz). A jesli nie o to ci chodzi, to jak mowie, nie lapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Rzeczywiście jeżeli nadam plan'owi dość poligonów można go modelować i wygląda on mniej więcej jak zwykły teren (wzniesienia, nierówności, dołki itp), lecz nie o to mi chodziło. Mówiłem raczej o czymś w stylu narzędzi z UDK. Mowa tu o narzędziach do podnoszenia, opuszczania terenu, teksturowaniu go za pomocą pędzla czy czegoś w tym stylu.

Jednak po uzyskanych odpowiedziach odniosłem wrażenie , że nie ma takiej opcji (modyfikatora).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijajac teksturowanie ktorego w maxie zwykle nie robie (chociaz z tego co wiem, da sie) to nadal twierdze ze editable poly to wszystko co potrzebujesz zeby podnosic czy opuszczac teren.

Jesli szukasz cos wyspecializowanego w terenach to polecam Vue albo terragen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podnoszenia, opuszczania terenu, teksturowaniu go za pomocą pędzla czy czegoś w tym stylu

To wszystko Max potrafi. Jest narzędzie którym możesz "malować" wgłębienia i wypukłości jak w dowolnym programie do sculptingu... Bezpośrednio teksturować pędzlem też można, nawet w starszych wersjach Maxa jak masz do niego choćby PolyBoost

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności