Skocz do zawartości

Kuchnia


Sroka8888

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Założyłem ten temat aby podszkolić się w renderowaniu oraz ukończyć to co zacząłem.

Wykonałem już model kuchni i zrobiłem testowy render oto on:

 

kuchniaf.jpg

Scenę oświetliłem Target Direct oraz 6 VrayLight w oknach oto ich ustawienia:

21084481.th.jpg

A tak wygląda cała scena:

41656338.th.jpg

 

1.Największy problem mam z materiałem półek ma być biały odblaskowy taki jak tu http://www.vision-studio.com.pl/img/kuchnie/kuchnia%2023.jpg

Nie mogę uzyskać takiego samego efektu.

2.Jak dam białe ściany to cały render jest trochę przepalony.

Czekam na pomocne komentarze.

Edytowane przez Sroka8888
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Po pierwsze po co tyle świateł wsadziłeś, wystarczy jedno obejmujące całe okno, następnie włóż coś do environmentu najlepiej vrayskay, wymienił bym tez na twoim miejscu directa na Vraysun. Pokaz ustawienia materiału jaki chcesz użyć na tych szafkach. Co do przepalenia z powodu białych scian to musisz wtedy np zmienić ustawienia w kamerze szczególnie jeśli używasz physicalavray camera współczynnik shutter speed interesuje cie najbardziej wyjściowy to 200 zmieniasz na 60 i zobacz co sie będzie działo jesli jest za jasno to podwyższasz jeśli za ciemno to zjeżdżasz w dół, możesz też zmienić czułość filmu na 200.Nie zapominaj o ustawieniach świateł tu też należy poeksperymentować;).Wrzucam materiał co prawda zielony który używałem na szawki kuchni ale wystarczy zmienić na biały w diffuse, zobacz czy to bedzie to co chcesz;)

Edytowane przez s_vimes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem oświetlenie na takie jak mówiłeś czyli Vraysun i Vraysky do environment i jedno VrayPlane za oknem dodałem też VRayPhysicalCamera i ustawiłem tak jak mówiłeś zmieniłem także materiał z białego na drewno i wyszło coś takiego:

kuchnia33.th.jpg

kucjnia44.th.jpg

Nie wychodzi mi materiał w środku kuchenki i przepalona porcelana oraz szum na ścianach i trochę przepalona podłoga ale to chyba wiem czemu

mam zamiar dodać jakieś IESy nad zlewozmywakiem oraz wykonać wnętrze kuchenki oraz dodać jakieś owoce na stół.

Wygląda to jakoś? Proszę o komentarze co poprawić jak wszystko no to trudno zacznie się od nowa. Jest to moja pierwsza wizualizacja więc proszę o Wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy celowo zrobiłes tak aby cienie były takie roszke rozmyte bo jesli tak to światło powinno być mniej intensywne takie cienie sa przy lekko zachmurzonym niebie, ogólnie za rozmycie i osrtość cienia odpowiada współczynnik size multiplier w VraySun. To pomieszczenia jest całkiem ładnie ośietlone i nie potrzebujesz wsadzać ies-ów zmajstruj tylko same światełka w tym miejscu o ktorym mówiłeś. IES moga sie przydać i bedą mile widziane przy n0ocnym renderze lub strasznie ponurym dniu. Co do materiałów to jednak bym nie dawał tyle drewna podłoga drewniana i szafki sprobuj cos kontrastowego bo ci sie zlewa w jedno, jesli zostajesz przy drewnie to popracuj nad teksturowaniem. Wrzuć ustawienia rendera, kamery i świateł. Jesli masz kłopot z jakimś materiałem to skorzystaj z tej strony http://www.vray-materials.de po rejestracji wszystko dostepne za free. Zrobiłbys jeszcze ujęcie kuchni takie jak dałes na początku;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nawet ładnie to wygląda. Wersja VrayLight jest dobra z sun lepsza ale te przepalenia straszne,nie wiem jak się tego pozbyć ponieważ ja w mr renderuje ;p ale ogólnie przyjemne pozatym ktoś nie dawno robił ten sam projekt kuchni

 

PS:Jesteś pewien że butelka jest proporcjonalna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest prosta w vraysun zmień ustawienie intensity multiplier na 0,2 w vraylight multiplier napewno na niższy niz masz ja bym najpierw spróbował od 10 i próbował, wyłacz też opcję store with irradiance map, mozesz za to właczyć skaylight portal koniecznie z simplem. ustawienia vrayskay ustaw tak jak w sun. W camerze przy opcji custom balance przywróć kolorek niebieściuchny, możesz także ustawić shuter speed na 60 iso na 100. Obrazek za oknem przepal bardziej jakiego materiału uzywasz dla tła za oknem? Spróbuj i powiedz czy cos sie poprawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepalenia ot wina color mapping, ustawiasz exponential i bawisz sie ustawieniami white multiplier, jedna rada ode mnie wylacz fresnela z materialu drewna i zrob bardziej matowe odbicie, bedzie lepiej wygladac....

 

jesli masz vray psychical camere to nie zmieniaj ustawienia suna, sa one ustawione pod naturalne zjawisko slonca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry plasti i nie wcinaj sie bo na twoich pracach zawsze za oknem jest przepalone że az strach co do naturalności słońca to według ciebie nie istnieja inne stany nasłonecznie za oknem jak tylko podstawowe ustawienia? kolega zapomniał o porach dnia zachmurzeniu i jeszcze kilku czynnikach na które trzeba zwarzać a szczególnie na to aby cienie na obrazku za oknem zgadzały sie z tymi w pokoju kolorystyka światła słonecznego była zgodna z otoczeniem które jest tłem itp. I tak poprawdzie to ten obrazek nie pasuje do światła jakie wpada do domu obrazek ma srednio zachmurzone niebo i ustawienie słońca prostopadłe do ulicy pomiedzy tymi domkami.

Edytowane przez s_vimes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do textur na szafka to moze cos z tej stony :

 

http://www.cgtextures.com/

 

wymaga rejestracji le potem 15 Mb za darmoszke

 

Material okapu tez za ciemny, moze jakies szczotkowne aluminium ??

 

i te szafki, jezeli otwieraja sie do gory to ten gorny rzad moze sprawic problem z zamknieciem, stoleczek jakis edzie potrzebny albo co co

Edytowane przez Samot-nick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuchnia6666.th.jpg

Pozbyłem się tych przepaleń pobawiłem się ustawieniami color mappingu, kamery oraz świateł w VraySun i Skay zostawiłem intensive multiplier na 1,0 size na 1,0 lecz zmieniłem położenie VraySun. Zmieniłem ustawienia materiału drewna,Płyty indukcyjnej i zmieniłem podłogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plasti zapomniałem o ps mam rozumieć że bawiłeś się ustawieniami jasności, kontrastu i poziomów. s_vimes dzięki za tutka.

A i mam problem dopiero co zobaczyłem nie wiecie od czego mi się taka plama nad zlewozmywakiem zrobiła jak się jej pozbyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być co plasti napisał, ale prawdoposobnie trzepało by sie też coś na drugiej scianie

schowaj do jednego renderu zlew i to co koło niego stoi co prawda najbardziej stawiam na materiał zlewu jesli nie bedzie winna ściana:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez ps najlepsze , bo po PS przejarane jest na maxa ... proponuje lekko zjechać z siłą swiatła za oknem , a doświetlić to ciepłymi iesami troche ...

A postpro , lekko podkrec kontrast , tylko nie przepal znów ;)

 

Ale wygląda to całkiem przyzwoicie :) wrzuć troche kolorowych owoców , bo tak jakoś nudno tam ....

Działaj dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wszystkie sa troszku przejarane, ale jak wiadomo ja jestem zwolennikiem przepalen(ale bez przesadyzmu:P),

 

czyli innymi slowy jeszcze raz to samo, tylko zmniejsz intensywnosc swiatla, i jeszcze raz podkrec kontrast...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie takich komentarzy mi potrzeba spróbuje tak jak mówiliście zmniejszę natężenie świateł dodam IES w końcu po coś te światła są w tej scenie.Zmieniłem blad kuchenny na biały z drobno ziarnistą teksturą zrobioną cyfrówką i podaną obróbce w ps.Dodam trochę owoców tak jak radzicie.A co do tej ściany a dokładnie tej plamy to nie mam bladego pojęcia co to wyłączyłem fransel z materiału ściany bo był włączony i nadal to samo wydaje mi się że może to być przez to że zmieniłem jego położenie ale jak je zmienię to się wszystko znowu popsuje.Dziś odpalę rendera to po wino się rano zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy:

2222222222w.th.jpg

 

Teraz lepiej? Pozbyłem się tej plamy.

 

Renderowało się na średnich coś koło 10min na core i7 860 podkręconym do 3686Mhz.

Jak będzie ok to potem wyrenderuje w większej rozdzielczości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haj, za bardzo Ci to w zieleń poszło. Tamta wersja jest bardziej spójna, tu troche zagracona. Daj jakiś inny, bardziej zblizony forma do reszty okap. Zastanow sie czy zamiast pojedynczych zrodel swiatla nie sac pod szafkami jakos sensownie zamontowanej swietlowy. Czyjej firmy są oprawy na suficie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3d_operator - Owoce to zwykły sphere albo sphere przecięty na pół i na to tekstura.

Zbychowaty - nie mam pojęcia jakiej firmy są oprawy wizke robiłem z katalogu a tam nie pisało.

 

Dobra zmieniłem materiał półek na biały,materiał okapu też zmieniłem.

Ustabilizowałem kolory:

 

11703789.th.jpg

55620434.th.jpg

A tu taka mała próba:

11773132.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności