Skocz do zawartości

Teczka 3d: andy_a | Elfka | UPDATE: 2.07.2011


andy_a

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu postanowiłem założyć sobie teczkę:)

 

 

 

 

EDIT: Up w poście nr 10.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

**************************************************************

 

 

Na pierwszy ogień idzie żaba... ale nie taka w betonie... jeszcze nie... :]

 

 

 

Sculpt w wersji alpha

 

frogs2.jpg

 

Próba oświetlenia

zabablin.jpg

 

zabablin2.jpg

 

i wersja bez tekstur (taka zabawa tylko, czy lepszy będzie sss czy jakiś transculentny materiał):

 

transculency.jpg

 

 

**************************************************************

 

 

Krytyka/rady/uwagi wile widziane :)

Edytowane przez andy_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

khatake dzięki za komenta, łapka się poprawia…:P Właśnie zamierzam się skupić na materiałach w tej pracy :)

 

Tomala uda smażone mentalem spod XSI. Fajnie, że chociaż baza jest dobra:) Co do gatunku to właśnie tu miałem problem, bo zacząłem od szkieletu (nie znanej mi żaby) i na nim „nabudowałem” resztę. Teraz muszę wybrać jakiś konkretny gatunek (i sculpotwać prawie od nowa). Na początku miała to być jakaś trująca z rodziny drzewołazów ale w końcu postanowiłem, że robię jakąś z żab szklanych (jak wybiorę to i referkę wrzucę).

 

plasti thx :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o stary - to bede zagladal jak sobe poradzisz z organami wewnetrznymi takiej szklanej zabki ktore czesto gesto sa swietnie widoczne. Czekam na updaty. Fajny temat - taki odpoczynek od trolli i golych bab ;)

 

Co do rzezbienia zaby to ten platny tutek bardzo mi sie kiedys podobal:

http://www.thegnomonworkshop.com/store/products/tutorials/cda_series/#fragment-2

 

Tu jest co prawda ropuszka pelna wlasnie roznych wypuklosci, brodawek i innych. Jesli zdecydujesz sie na zabke szklana to to malenstwo jest gladkie jak nie przymierzajac czopek.

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oświetlałeś tylko hdr'ką? Jeśli tak to chyba tylko mental pod maxa jest ułomny w tym względzie bo mi się te rendery od strony oświetlenia podobają. Myślałem nawet że to jakiś unbiased renderer bo trochę ziarna na drugim planie widać.

W maxowym mentalu oświetlanie sceny samą hdr'ką jakoś nie daje rady, chyba że ja coś źle robię.

Co do żabki to oglądałem kiedyś ten tutek z linka Nezumi i całkeim fajnie to wyszło, ale jak będziesz robił żabę przeźroczystą to z modelem samej "powierzchni" skóry nie zaszalejesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi - właśnie ze względu na te widoczne organy wybrałem ten gatunek:) Na trolle i gołe baby jeszcze przyjdzie czas…

Dzięki za tuta (nie znałem), wygląda fajnie, jeszcze tylko brakuje mi wykupionej rocznej subskrypcji na gnomology :P

 

 

Tomala – prawdę powiedziawszy to nie… w sensie nie chciało mi się szukać porządnej hdri (może będę musiał sobie sam zrobić jak nie znajdę) i zamiast tego wrzuciłem teksturę liścia (a to pierwsza lepsza z google) żeby tylko mieć przyjemny ambient (plus jedno światło, typu area by mieć ładne soft shadows). Ziarno dodane w shopie, podobnie jak drobne korekcje koloru (wstyd się przyznać, ale auto kontrast, levels i w jednym color :P) + CA – wiadomo render bez postprodukcji, jest jak kobieta bez makijażu :P

Cała tajemnica chyba tkwi w tym, że to LWF – dużo łatwiej uzyskać fotorealizm. Ten screen pokazuje setup sceny (gi z fg tylko)

 

xsilwf.th.jpg

 

Jestem pewien, że jeżeli będziesz chciał to bez trudu odtworzysz to w maxie :)

 

*

 

No dzisiaj update’a też nie będzie :( bo ostatnio trochę riggowałem, ale postaram się jak najszybciej wrócić do żabki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu nic nie wrzucałem (brak czasu :( ). Co do samej żaby... no cóż, żarło, żarło i... zdechło (żaba przebywa w betonie :] ). Tak więc teraz czas na coś z całkiem innej beczki :)

Jak narazie baza pod pewien model, 350k, Blender 2.53 (sculpt + render):

 

sculptw.jpg

 

 

bez tekstur (1 layer sss)

 

front2720p.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wycior - bo ja wiem, czy aż tak bardzo, miała być tylko trochę. Powód jest... gorszy niż depresja - ślub :P

 

 

 

SereCk - hehe, dobrze wypatrzyłeś rejony które starałem się zamaskować :P większą rozdziałkę wrzucę po retopo i przeteksturowaniu - z prawie cuba sculpotwane więc w tych rejonach za bardzo nie wyrabia :( (za mało pikseli). Co do rzęs, przyjrzę się im dokładnie :)

 

 

 

Morte - thx, więcej pokopie w referkach, btw. overpainty są jak zawsze mile widziane :)

 

 

 

************************************************

 

 

 

Mały upik (coby odpocząć od organiki i móc spojrzeć na nią świerzym okiem):

 

42sx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Morte

SSS znieksztalca troszeczke sposob w jaki czytamy powierzchnie, zarzuc jakims model viewem, albo clayem, to sie wypowiem szerzej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morte - kurcze :/ chciałem wrzucić przerobione obojczyki, ale czasu nie znalalzłem, w każdym bądz razie, może over w takim stadium też się przydać :)

 

Ps. sam widzę parę błędów więcej [choćby okolice oczu, czy słaba definicja nosa] ale mimo to jestem ciekaw Twojej opinii :)

 

screenshot3ak.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności