Skocz do zawartości

Zaznaczanie obiektu.


pirx

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem i nie znalazłem. Nie mogą zaznaczać obiektów.

Mam tryb 3d v. i edytować i "bawić się" mogę tylko z box'em który zrobiłem.

Lecz jeśli go odznaczę i zrobię kilka innych obj., a potem chcę zaznaczyć któryś nic nie działa.

Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przepraszam- zaznaczyć. Mam object mode i dalej nie działa. Jak stworzę np. nowy plane to on jest domyślnie zaznaczony i mogę z nim pracować ale nie mogę z powrotem zaznaczyć cube (ten który jest domyślnie przy włączeniu).

Może moja wersja Blendera jest felerna. Spróbuję znaleźć inną na necie.

 

//ściągnąłem...

... i nic.

Edytowane przez pirx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jeśli po kliknięciu prawym czy tam lewym na obiekt w object mode, on nie obrysowuje sie na różowo i za pomoca taba nie wchodzi w edit mode tego obiektu, to może to kwestia sterów bo blender średnio się z ati lubi ;)

ostatnio też się spotkałem z przypadkiem w którym gosc twierdził ze nie dziala mu zaznaczanie, a okazało się ze mu się nie pokazywały manipulatory.ale ogólnie nigdy nie spotkałem sie z przypadkiem, ze nie działało zaznaczanie :)

sorry ale wg mnie to raczej wina tego że "nie wiesz jak działa blender" po prostu prawdopodobnie gdzieś robisz błąd, wcześniej ci to działało ?

ewentualnie spróbuj zmienić na prawy i sprawdź czy działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, nie mam pojęcia jak działa Blender bo kiedyś się do nie go zraziłem i zacząłem się uczyć 3ds max'a. Na starym komputerze miałem nVidie 4 i działało. No ale powalczę ze sterownikami, może coś znajdę. Wielkie dzięki Szczuro za dobre chęci ;)

 

//Chyba znalazłem inny sposób! W otwartym oknie Outliner mogę zaznaczać interesujące mnie obiekty:)

Edytowane przez pirx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

outliner to jest jakieś rozwiązanie ale trochę słabe :/ bo przy dużej ilości obiektów jednak łatwiej coś kliknąć na scenie niż znaleźć w outlinerze.

ale skoro mówisz, że na innym kompie działało (czyli zaznaczanie masz opanowanie ;) ) no to może jednak to wina blendera/sterów choć jak wcześniej pisałem nie spotkałem się jeszcze z takim przypadkiem, a trochę już siedzę na forach blendera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Outliner jest dobry tylko trzeba umieć z niego korzystać. Np. Zamiast szukać nazwy obiektu Curve.395 lepiej włączyć widok tylko obiektów aktywnego layera i ilość jest dużo mniejsza. I oczyście trochę bardziej sensowne nazwy np. NewNewCurve.045 (to jest żart!!!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności