Skocz do zawartości

Obiekt 3D: Mp5


DonJakub

Rekomendowane odpowiedzi

Mp5 kal. 9mm - niemiecki pistolet maszynowy produkowany przez firmę Hecler und Koch GmbH z Oberndorf am Neckar. Produkowany od 1966r aż do teraz.

 

Od razu piszę, że sam model hi poly został wykonany przez - bobiego87

Ja zająłem się przeróbką z hi na low poly + texturki.

 

 

 

mp5hic.jpg

 

mp05mega.jpg

 

 

Tu macie texturki

http://img651.imageshack.us/i/texturyydjurcv.jpg/

 

Zapewne model nie powala zbytnio ale jego przeznaczenie nie jest do gry typu FPS tylko bardziej - z widoku 2ej osoby, ewentualnie dla przeciwnika chodź tak na prawdę będzie użyty do animacji.

 

Raczej nic nie będę już poprawiał ale komentarze mile widziane na przyszłość.

Edytowane przez DonJakub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Za mało subtelny ten detal, (ryski itp rób minimalne bo finalnie będzie inaczej zawsze wyglądać niż jedna ryska na całym modelu ;]) normal mapki praktycznie nie masz .

Nie rób sugerowanego światła na texturze koloru, no chyba że do czegoś co nie obsługuje nic innego. Postaraj się przy HP.

 

 

Poza paroma innymi szczegółami całkiem fajny ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HP i LP trochę się różnią. LP ma cieńszą lufę :> Why?

 

Textura faktycznie średnia, brakuje jej wyrazu. Fajnie wygląda u spodu magazynku, ale ogólnie brak jej jakiejś wariacji, czy to uszkodzeń (widać, że broń używana.. ale to jeszcze nie to), czy czegoś kolorowego.

 

Czy na modelu jest normal mapa?

 

Sporo trisów ma model, wg. mnie tutaj mogłeś zaoszczędzić i nie urozmaicać geometrii:

obrgk.jpg

O ile na modelu jest normal mapa.

Również na rękojeści ilość segmentów można zmniejszyć z 4 do 3.

Edytowane przez Pussik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manver - bardzo możliwe, ostatnio patrzyłem na innym monitorze (niby dobrym ) i wyglądało to nieco rozmyte.

 

Kruku - wiem, ze normalka nie wyszła zbyt dobrze, ale na swoje usprawiedliwienie mogę powiedzieć, że pierwszy raz bawiłem się normalką, którą jeszcze wypalałem z textury. Dla tego normalka jest dość "delikatna" gdyż inaczej wyglądała dość rozmyta i niewyraźna. Wypalałem w CrayBumpie.

"Nie rób sugerowanego światła na texturze koloru" - tzn ? Chodzi Ci o cieniowanie i rozświetlanie niektórych elementów, krawędzi ?

 

Pussik - HP i LP różnią się a to dla tego, iż HP oryginalnie przy lufie i latarce było rozciągnięte w górę czyli patrząc z przodu było widać jajowaty kształt - na to niestety nie miałem większego wpływu i jakoś skorygowałem całość w LP z takim efektem jak widać :)

Co znaczy, że texturze brakuje wyrazu i jakiejś wariacji ? - chcesz powiedzieć, że za mało jeszcze wszelkich rysek, obić itd ?

"Czy na modelu jest normal mapa?" - TAK

Co do trisów to racja mogłem jeszcze zaoszczędzić ale w pierwszej fazie model miał być bez normali.

 

 

Teraz pytanie do wszystkich :

- czy malować textury na z góry narzuconej rozdzielczości np 1024x1024 czy jednak wybrać większą rozdzielczość a potem pomniejszać do tej przykładowej 1024 lub mniejszej ?

- jakiej najlepiej używać rozdzielczości textur na dzisiejsze modele game artowe ?

- czy da się wypalić normale z bitmapowej textury tak by wyszło to poprawnie ?

Bo zauważyłem, że jak mamy zbyt dużo warstw, kolorów i wszelkich nieczystości na texturze to normalka wypalana z niej wychodzi rozmyta i nieładna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no po to masz haia zeby z niego smarzyc normala, w cb to tam najwyzje z bw bez smiecia jakies detale ktorych brak na haju, jak nawalasz na overalayach zbyt wiele warst i to ze smieciem na bazowego normala to sie nadaje do kosza wtedy, jak masz baze normala z hai i jakies cb dodatki normalowe detale itp, to sobie to pomixuj w cb a nie na overlaych nie splaszczy sie normal przez to ,

 

a tex to tak jak sobie zyczycz pane, jak robisz dla siebie to lacha mozesz szczelic w 2048 którą na konec sobie zmniszysz nawet do 512 , jacenty tam widzialem bardzo ładengo kałacha wystrugał nawet w 1 wersji byl git i chyba nie duza rozdziala tam byla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z testury nie da sie wypalić poprawnego normala, chyba że to teksturka nakładana na plejna (np. ściana). Na takim normalu nie ma informacji o bryle obiektu, zaokrągleniach, wgłębieniach. Dla tego jest płaski. Możesz go jedynie zmixować jako detal ze zwykłym normalem wypalonym z high czyli to co mario wyżej napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności