Skocz do zawartości

Grafik 3D w kraju tulipanów.


bartoszw1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

 

Mój przyjaciel holender gorąco namawia mnie do szukania pracy jako grafik 3d, wizualizator w Holandii.

Bardzo poważnie się nad tym zastanawiam. Ostatnio co mnie spotkało utwierdza mnie w tym, że polska to nie kraj dla "grafików 3D".

Nie narzekam na brak roboty, ale na brak płatności. W tej chwili mam problemy z policją.

Mam zarejestrowaną działalność gospodarczą i podkreślam legalne oprogramowanie. 3D studio Max + vray, pakiet adobe, nie mówiąc już o oprogramowaniu biurowym.

Wykonałem duże zlecenie dla jednej z firm wystawienniczych. Podpisane umowy, wraz z protokołem zdawczo odbiorczym. Firma mi zalega już ponad 3 miesiące. Wkurzyłem się, wpisałem ich do BIG. Nic nie pomogło. Poinformowałem ich klienta dla którego de facto pracę wykonywałem, że ich kontrahent jest niewypłacalny i zalega mi 10 000 zł za prawie 3 miesiące pracy.

Mój dłużnik złożył na mnie doniesienie za działanie przeciwko dobremu imieniu jego firmy. Mam za sobą wizytę w prokuraturze. W tej chwili zalegam 2 miesiące za leasing sprzętu i oprograowania. Jestem zadłużony na 30 tysięcy zł i nie wiem jak się z tego wygrzebać. W posce nie trzyma mnie nic.

W związku z tym mam pytanie. Jak wygląda praca grafika 3D na zachodzie, a szczególnie w holandii. Czy znalazł bym coś za granicą za minimum 1200 - 1500 euro miesięcznie? Czy macie jakieś doświadczenia w tym zakresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

No ostatnio czytalem wywiad z jakims prezesem sporej firmy i opowiadal o kreceniu lodów w branży. Szkoda ze redaktor nie zapytał czemu nie placi masie podwykonawcow czasem przez pół roku i dłużej. Mysle jednak, ze jesli potrafisz to i owo, to mozesz w polsce znalezc prace na etacie. Etat to jednak odpowiedni dupochron.

Inni mysle odpowiedza, ze mozna zalezy co potrafisz. Ale dla wykwalifikowanego pracownika taka stawka to raczej nie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziwnych czasach żyjemy.

Przedsiębiorca podpisując protokół zdawczo odbiorczy, gdzie się zobowiązuje do zapłaty za fakturę w ciągu 2 tygodni z góry zakłada, że "zapłaci kiedy będzie miał" czyli za pół roku, a jak nie będziesz go straszył sądami to nigdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny przypadek, gdy prośby, przypomnienia, groźby nic nie dawały i mimo posiadanej umowy nie mogłem dostać należnych mi z tytułu wykonanej pracy pieniędzy. Dopiero skierowanie sprawy do sądu, który rozpatrzył ją bez obecności stron (a więc moja rola ograniczyła się tylko do załatwienia formalności), załatwiła problem i za delikwenta zabrał się skutecznie komornik. Niepotrzebnie zdecydowałeś się na rozmowę z klientem i wpisanie firmy do BIG (swoją drogą nie sądziłem, że można to ot tak zrobić), jeżeli posiadasz umowę masz 100% szans na odzyskanie należności (pod warunkiem wypłacalności firmy, inaczej będzie Ci grać na nosie). Co do pracy za granicą to niestety nie mam pojęcia, jak to wygląda. No i współczuję całej sytuacji, pamiętam, ile nerwów kosztowały mnie moje boje o to, co należało mi się jak psu buda. Powodzenia, głowa do góry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1200 - 1500 euro miesięcznie wyciągniesz na luzie. Sam swojego czasu na budowie w Irlandii jako chłop od przynieś, podaj, pozamiataj zarabiałem 1000 euro na miesiąc. Także myślę, że jako grafik 3d zajmujący się wizkami 1500 to minimum ostateczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności