Skocz do zawartości

ChC.24: Mityczna Menażeria by atheg


atheg

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Za Wikipedią:

 

Badnjak (serb.-chorw. Badnjak, bułg. Bădnik) – w wierzeniach Słowian południowych demoniczna istota wyobrażana w postaci pniaka lub gałęzi o cechach antropomorficznych (przede wszystkim z brodą). Kukłę Badnjaka palono podczas przesilenia letniego lub zimowego (tzw. polano bożonarodzeniowe). Z iskier wróżono wysokość reprodukcji bydła w następnym roku.

 

badnjak.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Coyote, dziękuję RaVirr. Nad wszystkim popracuję, wrzucałem szkic na szybko. Brushowe gałązki znikną, tu są w celach orientacyjnych. A co do skali to się jescze właściwie nie zdecydowalem :) Nie wiem czy fajny byłby wielki jak dąb, czy małe, wredne, wreszczące polano?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no, jednak ktoś pomyśla, że dopóki Mieszko nie stwierdził że lepiej pokropić cały naród to też mieliśmy (słowianie) fajną mitologię :D Bardzo fajna realizacja na tym etapie, choć rowki w korze są jakoś tak niepokojąco równoległe. I przydałoby się tam kilka jakichś niepotrzebnych dtali jak zadrapania, odpadnięty kawałek, może grzyb itp. Ale to pewnie jak już ustalisz skalę to to poprawisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic nie idzie... Wszystko się posypało, system, pakiet adobe... jestem jak bez reki. Takie cos to mi sie jeszcze nei przytrafilo. Pozostaje mi zyczyc powodzenia wszystkim pozostałym uczestnikom CHC i podziekowac za wszystkie komentarze w tym nader ubogim z mojej strony watku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności