Skocz do zawartości

Pierwsze wnętrze w vray'u


Dusia

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć:)

 

Działam Vray'em od 2 miesięcy. Właściwie w większości poświęciłam się wertowaniu tutoriali:P Załączam render'y łazienki które są pierwszymi moimi doświadczeniami z vray'em. Bardzo proszę o komentarze i wszelkiego rodzaju rady jak poprawić jakość renderów. Scena oświetlona vraylight'em i widocznymi photemetric target light'ami. Do Francesco Legrenzi to mi może daleko ale jak już wspomniałam to móje pierwsze rendery w vray'u i bardzo proszę o rady :D

 

pozdrawiam serdecznie

 

Claudia xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

podoba mi się koncepcja, jednak wykonanie słabsze, oprócz oświetlenia (lub może zastosuj vray physical cam?) widać krawędzie w fali przy umywalkach, zastosuj jakiś smooth by to wyeliminować. To samo w podwieszanym suficie. Wogóle coś jest nie tak z tym sufitem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwsze wnętrz to całkiem, całkiem. Musisz popracować nad oświetleniem, bo ciemno i smutno troche. Ten brodzik od prysznica nie jest za płytki, cała woda poleje się na salony ;)

 

Głębokość brodzika jest ok (zwymiarowana). Teraz się takie stosuje gdy używa się szklanych ścianek wolnostojacych jako osłony, np. firma roca ma takie w swojej ofercie. :)

 

podoba mi się koncepcja, jednak wykonanie słabsze, oprócz oświetlenia (lub może zastosuj vray physical cam?) widać krawędzie w fali przy umywalkach, zastosuj jakiś smooth by to wyeliminować. To samo w podwieszanym suficie. Wogóle coś jest nie tak z tym sufitem..

 

vray physical cam? jak to działa?

 

Pokaz ustawienia, latwiej bedzie cos wiecej powiedziec i najlepiej siatke z rozmieszczeniem swiatel itp. Teraz trudno cokolwiek powiedziec.Jezeli to naprawde pierwsze wnetrze w vrayu to nie jest az tak zle, tylko te ujecia cos mi nie pasuja.

 

ok załączam prt sc ze sceny i ustawienia światła. Dla żarówek przyjęłam photometric web, z włączonym vrayshadow, 5900 kelvinów, dimming 30% z aktywowanym shift when dimming.

 

Mam podać szczegółowe ustawienia F10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

1 obrazek. wysuń kamerę przed szkło. W tej chwili wygląda jak porównanie 2 rysunków.

2 obr. daj mocniejsze światło nad wanna. Nie wiem jak to wychodzi z maxowymi światłami w vray'u bo nie używam a z tego co wiem to lepiej używać vray'owskich świateł. Może spróbuj vrey ies ?

 

Tekstura pod umywalkami do wymiany, moim zdaniem, albo chociaż bump i tiling troszkę podnieś bo teraz takie rozjechane. Polecam http://www.cgtextures.com/

 

I ten widok za oknem, ech sam mam z tym zawsze jazdy, ale coś taki jakiś niby przepalony ale taki rozmyty .....

 

Generalnie jest dobrze jak na 1 raz

pracuj dalej, jak coś w miarę moich skromnych możliwości pomogę.

 

Acha hcpiter'owi chodziło raczej o ustawienie vray'a a nie świateł :) tak se myślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra nakombinowałam się jak nie wiem i taki lipton mi z tego wyszedł, że masakra :) Ale zawsze jakieś nowe doświadczenie.

 

Tak czy owak będę pracować nad tą sceną dalej i zastosuję się do zaleceń samot-nick'a jutro wrzucę moje ustawienia bo dzisiaj to już mi się max przejadł ;)

 

I moje pytanka :

 

1. Jak mi się ziarni materiał to jak go naprawić? :)

2. Co zrobić żeby było widać mój enviroment za oknem?

3. Dlaczemu ta falowana ścianka sprawia wrażenie jakby przepuszczała mi światło tyłem, podczas gdy extrudowałam ją ze ściany?

 

Dziękować za poświęcony mi czas i mam nadzieję cenne wskazówki :)

Edytowane przez Dusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. zwiększ wartość subdivs w edytorze materiałów.

2. jeżeli wstawiłaś w okna vray lightplane to odznacz w jego właściwościach invisible. ( przynajmniej tak to teraz wygląda)

3. F10 potem zakładka Indirect illumination potem w V-ray Irradiance map podnies wartosci HSph subdivs i Interp. samples . Tylko bez przesady bo ci kompa wykonczy. Tak powiedzmy 50/80. Jak nie pomoże to daj znaka to będziemy myśleć dalej jest jeszcze kilka możliwości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokombinowałam trochę i efekt jest taki jak na renederze - niezadowalający !

Coś mi się wydaje, że materiały są do kitu. no i teraz chyba trochę za jasno w niektórych miejscach nie wspominając już o długości czasu renderu. Nawet nie wiem ile to trwało ale zdecydowanie za długo bo przy tym usnęłam ;) No i pod znakiem zapytania stoi też to dziwne przepalenie na podwieszanym suficie. Nie mam pojęcia skąd to się wzięło. Aha i szybe zlikwidowałam :(

Edytowane przez Dusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na szybko. wywal wszystkie nie vray'owe światła.

Później napisze coś więcej.

 

Ok. Juz jest później

na początek wyłącz antialiasing. do renderow testowych jest Ci niepotrzebny a tylko wydłuża czas.

zakładka -Iradiance map- current preset-CUSTOM

Min rate:-4

Max rete:-1

Hsph-50

interpolation samples 80.

MODE przestaw na Single frame

 

W ustawieniach kamery zmien WHITE BALANCE na day

shutter speed : 50

ISO daj na poczatek 400

Edytowane przez Samot-nick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności