Skocz do zawartości

Architektura wnętrz-projekt studia 52m2


Feebee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Załączone wizualizacje to projekt małego studia- założeniem inwestora było całkowite otworzenie przestrzeni- kuchnia jako wyspa na środku - jedynym zamkniętym pomieszczeniem jest łazienka. Projekt w fazie ustaleń więc może jeszcze ulec zmiania. Co do jakości wizualizacji- zdaję sobie sprawę, że nie są PRo ale ciągle poszukuje:] Załączam rzut. Proszę o ocenę. Pozdrawiam!

560x280.jpeg

560x280.jpeg

560x280.jpeg

560x280.jpeg

560x280.jpeg

560x280.jpeg

301x420.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak dla mnie wizualizacje są jak najba PRO ;)

 

Projekt zresztą też zacny. Nowoczesny ale nie przesadzony. Sporo się dzieje, może trzeba by gdzieniegdzie jeszcze "poczyścić" ale mi się podoba. Nie wzgardziłbym takim studio ;)

 

Ciekawe podejście do zawieszenia TV na styku 'salonu' i kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten projekt został ''zastrzelony'' w pewnych swoich częściach. Mam wrażenie, że można to poprawić. Mam tu na myśli głownie sposób wykorzystania materiałów. 52 m2... a wszystko dodatkowo zmniejszone ciemną kolorystyką ścian czy posadzki.

Układ do zniesienia. Mało wciągający, ale 52 m2. robi jednak swoje. Poprawnie ukryta sypialnia. Wyjście z łazienki wprost na wyspę - trudna sprawa... Garderoba może być rozwiązana znacznie wygodniej i prościej.

Niestety zero interesującego oświetlenia sztucznego - raczej zrobione ''tak poprostu'', żeby coś było i świeciło. niektóre miejsca mogą w realizacji być dobre - np.: kinkiet na drewnianej ścianie obok kanapy.

Ogólnie - dość przewidywalnie i standardowo, dlatego mało intersujący projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi- 52 metry po podłodze- ze względu na skosy przestrzeni użytkowej dużo mniej.. co do garderoby - jest umiejscowiona na podeście- jaki jest tam z powodu tego, pod nim jest klatka schodowa. Jeśli chodzi o wejście do łazienki od strony wyspy- pierwotnie wejście było zaproponowane od strony sypialni- jednak inwestor koniecznie chciał mieć wannę z prysznicem- i to jest jedyne miejsce( na rzucie załączonym) gdzie ta wanna może stać. Tak samo układ wyspy, sprzętu na wyspie- wymusza pewne rozwiązania. Dużo opowiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie tylko czy ci, co projektują prostokątne kible, mieli okazję na nich posiedzieć ;)

 

Ile razy usłyszałem:

'' To jest niewygodne, ponieważ wygląda na niewygodne ''.

 

:cool:

 

Słabiutki argument.

Jeżeli np.: Duravit 'zrobił' kwadratową toaletę, to na pewno to przemyśleli.

Wierzę w to.

Nie wdraża się do produkcji rzeczy które nie sprzyjają użytkownikowi.

Idź do jakiegoś sklepu i sobie usiądź ... :D

 

Jeśli chodzi o wejście do łazienki od strony wyspy- pierwotnie wejście było zaproponowane od strony sypialni - jednak inwestor koniecznie chciał mieć wannę z prysznicem- i to jest jedyne miejsce ( na rzucie załączonym) gdzie ta wanna może stać. Tak samo układ wyspy, sprzętu na wyspie- wymusza pewne rozwiązania.

 

Wierzę, że można inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy usłyszałem:

'' To jest niewygodne, ponieważ wygląda na niewygodne ''.

 

:cool:

 

Ja nie teoretyzuję, tylko pytam wprost:

 

"czy ci, co projektują prostokątne kible, mieli okazję na nich posiedzieć"

 

Słabiutki argument.

Jeżeli np.: Duravit 'zrobił' kwadratową toaletę, to na pewno to przemyśleli.

Wierzę w to.

Czyli jednak sam nie siedziałeś. Skoro uważasz że to słaby argument to idź i posadź na nim własną dupę ;)

 

Nie wdraża się do produkcji rzeczy które nie sprzyjają użytkownikowi.

Idź do jakiegoś sklepu i sobie usiądź ... :D

 

No właśnie w tym problem, że miałem okazję...

 

...empiria w tym wypadku przynosi bardziej racjonalne wnioski niż teoria ;)

Edytowane przez 1084
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kwadratowy klop jest dla kwadratowych dup? W dobie zasztuczniania żywności konserwantami i pakowania masy pustych kalorii w produkty śmie twierdzić że takowe klopki zaczną się sprzedawać.. ;) A tak na powaznie to miałem okazje siedziec na czymś takim i było ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pinero - poziom Twojego Ego jest równie wysoki, co poziom Twoich projektów.

 

Drogi 1084' :) - Ja po prostu nie rozumiem ludzi, którzy władają argumentami pt.: - '' bo tak ''.

Niestety często się z tym spotykam. To jest według mnie pokazywanie własnego ego.

Żeby była jasność - Pan Szpinak może uważać, że kwadratowy jest niewygodny.

Nikt mu tego nie zabrania. Nie mam też na myśli dokładnie jego opinii pisząc powyższe.

Ujmuję raczej ogólną krążącą w eterze opinię i argument, który przytoczyłem.

 

Kim był by architekt / projektant, bez własnego ego - czyli w wolnym rozumieniu pewnego rodzaju pewności siebie co do własnego ''ja'', co do podejmowanych decyzji, wybieranych rozwiązań czy materiałów - bądź wyposażenia użytego w projekcie.

 

 

Albo jesteś słaby, albo silny w tym co robisz.

Taki zawód, tacy ludzie, i takie realia.

Edytowane przez Pinero
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam, w takim razie, jeszcze raz:

 

"Czy miałeś okazję siedzieć na prostokątnym kiblu"?

 

Oczekuję jednej prostej odpowiedzi: TAK lub NIE.

 

Nie chcę się wdawać już w żadne dyskusje off-top. Nie interesuje mnie zupełnie Twoje zdanie na temat zawodu. Sam jestem architektem i mam swoje własne.

 

Interesuje mnie tylko jedno słowo, w tym temacie: TAK lub NIE.

 

Każdą inną wypowiedź zignoruję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam, w takim razie, jeszcze raz:

"Czy miałeś okazję siedzieć na prostokątnym kiblu"?

Oczekuję jednej prostej odpowiedzi: TAK lub NIE.

Nie chcę się wdawać już w żadne dyskusje off-top. Nie interesuje mnie zupełnie Twoje zdanie na temat zawodu. Sam jestem architektem i mam swoje własne.

Interesuje mnie tylko jedno słowo, w tym temacie: TAK lub NIE.

Każdą inną wypowiedź zignoruję.

 

 

Masz rację. Zignoruj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O mój post poleciał w kosmos.:) ,To żadna uszczypliwość w stronę Pana.1084 Tylko stwierdzenie,..Trafne bądź nie trafne kwestia własnego EGO..I ilości dystansu do siebie, A dyplom i „tytuł”..Nie komentuje nawet.

 

VS_ - Raczej z Panem na Ty nie jestem, wiec prosiłbym o mniej prostacki synonim.

A to ze tracę „tym”, czyli wyrażając swoja opinie..W subtelny i zarazem prostaki sposób by jeszcze więcej stracić w oczach i czym tam kol wiek, powiem, że ... mnie to na całym odcinku..A słabe- to jest wypaczenie przez ledwo upieczonych absolwentów synonim „architekta” sorry mgr, inż.arch. jak pomyliłem coś proszę popraw mnie Maguu.

 

Z mojej strony to offtop, wszelkie zażalenia to proszę na Pm. Bo szkoda watek zaśmiecać pyskówkami..

P.s Dziękuje za PM 1084. Oczywiście nie podsyłaj mi dyplomu pamiętam go , pokazywałeś go przecież na forum :).

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się to wszystko wydaje mało przejrzyste. takie pierwsze wrażenie. w łazience fajnie, ale niektóre przedmioty jakby kiepsko rozmieszczone. np wylewka nad umywalką - dość wysoko. no i w ogóle nawalone w tej łazience wszystko na jedną ścianę. ciasno :) na reszcie się nie znam raczej. generalnie fajnie. no może trochę ten koc i poduszki średniawka :) co do kwadratowych misek to nie jest źle. oczywiście każdy ma swoje wrażenia. mi jest chyba wszystko jedno. jest parę fajnych modeli, które moim zdaniem się udały. Duravit szczególnie radzi sobie z takimi kształtami. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności