Skocz do zawartości

ustawienia dla animacji


dimaxion

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Generalnie nie ma tak poprostu presetu do animacji - trzeba ustawiac do konkretnej sytuacji aby wybalansowac czas renderingu. Wazne tez czy jest to interior czy exterior. Jak Hynol napisal animation preset jest dobry. Ja np nie urzywam do animacji prepassa. Pamietaj ze presety gotowe sa ustawione do rodzielczosci 640x480. Czyli jesli chcesz np HD to musisz podkrecic wszystko 2 razy ( np w global subdivs multipler) albo recznie podkrecac gi i light cash. Testuj rednering z material override ( np szary vraymat bez odbic) , flickering wykryjesz nawet na dwuch klatkach tylko. Nie wolno miec wlaczone refractive gi. Light cash ustiawiony na adaptive tracing , prawdopodobnie tez bedziesz musial wlaczyc prefilter. Przy duzej ilosci objektow i odbic Hsph. subdivs i interp. samples w okolicach 100 albo nawet 150 (i podobna wartosc aby ich blur byl maly - ale to tez nie koniecznie - czasem wlasnie musi byc duzy blur i wtedy wartosci musza miedzy Hsph. a interp. musi byc duza roznica). W shaderach oczywiscie nie moze byc nigdzie reflection lub refraction interpolated. Jezeli uzywasz gdzies refrakcji z blurem to z wartosicia glossy albo w granicach 0.2 albo 0.8. Jesli to wszsytko nie pomoze to rozwaz rednerowanie w kawalkach.

 

Nie wiem co sie dzieje w twojej scenie. Jesli np postacie sie nie odbijaja nigdzie itp.. tylko chodza po jakims chodniku to mozesz wowczas wyrednerowac cala scene flythou bez postaci i nastepnie wyrednerowac tylko postacie, z matt shadow, ewentualnie do tego mozesz rednernac do postaci Matt(maski) jesli np cos te postacie w scenie zaslania. I na koniec zmontowac w kompozycji.

 

a co do animowanych postaci .. to nie wiem :)

Edytowane przez staszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności