Skocz do zawartości

Otwarcie modelu.


Mulholland

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.. Pracuję przy editable poly, są to jakby dwa plane`y, płaskie. Chciałbym skopiować krawędź przez shift + move i nie daje rady. Ktoś kiedyś mówił mi że trzeba taki model "otworzyć" , jak mogę to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Kurde bele, jakos jasniej:) Bo przeciez jakakolwiek krawedz masz to zawsze z shiftem daje rade wyextrudowac. Jedyne co mi przychodzi do glowy to moze masz jakos wlaczony Constraints, albo Shift+RMB - Snaps Use axis Constraints?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład. Wykonaj sobie Boxa. Ten obiekt nie jest "otwarty". Usuń jedną ściankę. Ten obiekt jest już "otwarty". :) Jeśli teraz chwycisz za edge, które stanowiły cześć usuniętej ścianki to będziesz mógł je przeciągnąć z Shiftem.

 

----

 

Jeśli chcesz możesz sprowadzić obiekt do Editable Mesh i przeciągnąć krawędź z Shiftem, ale nie polecam chyba, że wiesz co robisz. :)

 

Split w Editable Poly dzieli wybrane Edge. To tak dla jasności.

Edytowane przez Wray
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jejku. A co to za dziwna terminologia. "Otwarty" mesh nie ma nic wspólnego z tym że jego krawędzie będzie się dało kopiować (za to ma znaczenie dla na przykład booleana). To krawędź ma być "otwarta". Prościej - do każdej krawędzi w uproszczeniu mogą przylegać tylko dwa fejsy. Żeby można było kopiować a shiftem daną krawędź, może do niego przylegać tylko jeden fejs. To samo dotyczy grupy fejsów - powinno się na nich dać zaznaczyć border w trybie editable poly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to komentarz do mojego przykładu to już śpieszę z odpowiedzią. :) To proste. Starałem się tak to opisać, aby przykład był zrozumiały dla osoby, która dopiero uczy się podstaw. Jeśli wczytasz się w "przykład" to dostrzeżesz, że jest tam jasno określone, co można przeciągnąć z Shiftem a co nie. Poza tym jest to również odpowiedź na pytanie, co oznacza "otworzyć model". Nie sądzę, aby Maestro miał problem z rozumieniem zastosowanej terminologii tym bardziej, że sam ją w pewien sposób narzucił zadając określone pytanie. Mimo wszystko dziękuje za komentarz. :)

 

Pozdrawiam,

Wray

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności